Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyámnak állandóan...

Miért kell anyámnak állandóan negatívnak lennie?

Figyelt kérdés

Mindenben csak a rosszat látja, mindig először a rosszra gondol, és ha a rosszra gondol, akkor azon belül a legrosszabbra.


A tök vidám pillanatokat is elrontja a negatívkodásával.


pl anya apa én és a tesóm beszélgetünk ebédnél, hogy elképzelhető, teljes kijárási tilalmat vezetnek be, tök jól hangzik, van elég zacskós leves, liszt, tészta, simán elleszünk, erre anyám: Hát igen. és reméljük a végére ugyanannyian elszünk a családban mint most..


És mindenkinek elmegy a kedve, mert van 2 nagyapám és egy nagymamám.. Ez mégis mire jó? Tudjuk angyon jól, hogy nagy veszélyben vannak...


Másik példa, hogy kiskoromban annyira féltett, hogy még az ágyból si kivette a matracot a földre, hogy ne essek nagyot..


Nem engedett gyorsan biciklizni, végig anya mellett keleltt gyalog tempóban mennem, és állandóan megrántotta a kormányt vagy engem, ha 30 méterre jött egy autó..


Még ami rossz az az, hogy ezek mellé nagyon durva példákat hoz.


pl nem biciklizz gyorsan, mert amikor nekimész afának szétloccsan az agyad.


ha helyett amikor-t használ, és "szét loccsan az agyam" Nem vághattam fel 5 évesen a virslit késsel, emrt elvágom az ütőeremet és elvérzek. Ilyenkor méterekre spriccel a vér és nem tudod elállítani. 5 perc és MEGHALSZ!! Ilyeneket mondott anyám..


Nem csoda, hogy egy mindentől "fosó" gyerek lettem.. Vakmerőségem kevesebb, mint nulla...


én lassan 17 vagyok, anya 55...


2020. márc. 17. 19:58
 1/8 anonim válasza:
42%
Sajnálom... valami pszichés defekt lehet.
2020. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Fél és félti a szeretteit tulzottan. Ö ilyen. Szeretné ha mindig a legjobb lenne. Igen, ezzel nem igazán készit fel benneteket az életre, de "Nem csoda, hogy egy mindentől "fosó" gyerek lettem.. Vakmerőségem kevesebb, mint nulla..." enek nem csak ö az oka. Ehhez te is kellettél, a te lelki adottságaid. A sz-rt ne csak rá kend!!! Tegyél ellene önmagadban, ne a saját felmentésedet keresd!
2020. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

jó, de ha valaki abba születik bele, hogy nem engedik még lépni sem, arról nem tehet, hogy egy gyáva kis "pcs" lett.. Részben tehetek róla, de 90%-át anyám vállalta föl..


Képzeljétel el a saját gyerekkorotokat.. Minden vidám bringázás focizás az úton nekem meg volt tiltva.

2020. márc. 17. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
A vírus kapcsán speciel pont igaza van, hogy lehet azt mondani a kijárási tilalomra, hogy tök jól hangzik???
2020. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szántóvető ***** válasza:
9%
sokan vannak akiket nem az életre készítenek fel a szüleik,így aztán alkalmatlanok lesznek felnőttként arra hogy normális életük legyen.anyád nem normális és nem is gyógyítható.minél hamarabb eltávolodsz tőle annál jobb.
2020. márc. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát itt pont az anyuka normális..... A kérdező ne méri fel a helyzetet. "tök jó" hogy veszélyben vannak, tök jó hogy a család elesik a bevételtől, Nem szólva arról hogy milyen szinten veszélyeztetettetek az idősek. De ő csak annyit lát, hogy nincs iskola. Majd az is tök jó lesz amikor pótolhatja. Gyermeteg gondolkodásmód .
2020. márc. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 loborj válasza:
17%

"Nem csoda, hogy egy mindentől "fosó" gyerek lettem"

Látszik, mivel még a helyesírástól is félsz.

2020. márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hatos. nem vagyunk vészhelyzetben, egyszerűen csak nem kell emberek közé menni. És mindent fertőtlenítünk.


Amúgy.. nem ,hogy elesnénk a bevételtől, hanem most virágzik az üzlet igazán.. apa két céget vezet, hálistennek mindkettő gyógyszeripari így kb 4x annyit keres most, mint eddig.

2020. márc. 18. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!