Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogy reagálnátok, ha...

Szülők! Hogy reagálnátok, ha a fiatok gondolna egyet és megrendelne interneten egy közel harmincezer forintos cipőt?

Figyelt kérdés

Nem dolgozna (otthon van csak régóta)

Megkérne rá hogy fizesd ki neki később visszaadja.


Most kitalálta hogy futni akar járni és azért kell a cipő. Nagy álma hogy sportoló lehessen. Támogatnád benne vagy szó se róla?



2020. márc. 19. 13:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen nem fizetném ki. Ha holnap űrhajós akar inkább lenni akkor azt is finanszírozzam.

Támogatom, hisz munka nélkül otthon lakhat, ehet, aludhat. Feltehetően iskoláztatva is lett. Ideje, hogy a saját lábára álljon és kezdjen valamit az életével.

Ha futni akar akkor egy sima sportcipővel is el lehet kezdeni. Aztán ha tényleg megy akkor vehet magának egy olcsóbb futócipőt. És így tovább. Különben a 30ezres futócipő is csak bekerül a többi "megpróbáltam de nem én vagyok" kacat mellé a szekrénybe.

Valaki nem a cipőjétől lesz sportoló és főleg nem a jó cipőjétől lesz jó sportoló. Emellett akinek igényei vannak felnőttként az teremtse meg a rávalót is.

2020. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
95%

kérdező: köszi, akkor úgy van, ahogy gondoltam.


Futni lehet párezer ft-os Decathlonos cipőben is!

2020. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
95%

#10

Miért munkanélküli? Egy 21 éves vagy egyetemre járjon, vagy dolgozzon. Ha csak lébecol, abban nem támogatnám.

2020. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak úgy rendel a megkérdezésem nélkül nem fizetném ki. Ha előtte odajön, felvázolja a helyzetet és megkérdezi hajlandó vagyok-e megelőlegezni neki a pénzt, akkor pár dolog(mennyit segít otthon, mi miatt nem talál munkát stb)hajlandó lennék neki kifizetni. De úgy nem ha csak bejelenti hogy rendelt.
2020. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
84%

Dolgozom (30+éves munkaviszonyom van), EU-s szintű nemzetközi területen, nettó 500K körül az alapfizetésem - de komolyan meggondolnám, hogy MAGAMNAK vegyek-e ennyiért futócipőt!


Mondjátok, hogy smucig vagyok, de tavaly egy jó NIKE-t vettem 18-ért kiárusításban. Tökéletesen megfelel.

2020. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
11%

#15. Ne vedd ellenségesnek a kommentemet, de ez csak azért lehet mert SEMMIT nem tudsz a futásról.

Egy ennyire gagyi cipő komolyan károsíthatja az egészségedet...

Persze csak ha neked nem annyiban merüli ki a hobbi futás, hogy heti 2-3* futsz 1-2 KM-et. Mert arra az is jó...

De attólmég, hogy valami hobbi, lehet rendesen csinálni.


Én is amatőr szinten futok, vagyis nem keresek vele pénzt. De ettőlmég komolyan veszem, és igenis 1-2 százezret el kell rá költeni.


A biciklizésre pedig 1-1.5 milliót.


Ezt a két dolgot, a hozzá nem értők nagyon alá szokták becsülni és szajkózzák, hogy "de igen, a hobbi biciklizéshez jó lesz egy 40 ezres kerékpár a Hevisből", pedig NEM!

2020. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
46%

Megkérdezném tőle de komolyan:

- Kisfiam, kijárási tilalomban te hol a fenébe akarsz futni? 😄

2020. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
54%
Milyen kijárási tilalom?!
2020. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
93%
Ha előbb jönn hozzám, és nem a "gondolt egyet, és megrendelte" eseménysorozat után, akkor szerintem én megvenném neki, ha lenne rá pénzem, mert fontos, hogy sporthoz az ember jó minőségű cipőt vegyen fel, az meg az 5ezres tescós. Ha nem lenne pénzem, akkor nyilván nem venném meg akkor sem, ha "jaj, majd visszafizeti".
2020. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez egy nehéz kérdés mert ugye nem akarod hogy a fiad megsértődjön azért mert nem vetted meg neki a cipőt.Én elmondanám neki nyugodtan hogy most nem tudod kifizetni neki a cipőt mert a vírus miatt kell tartalék pénz ha baj lenne meg mondd el neki hogy most nem fog tudni eljárni futni és hogy majd megkapja a cipőt ha ő is letett valamit az asztalra.Szerintem így megfogja érteni mert már nem 5 éves kisfiú.
2020. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!