Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ÁLLANDÓAN anyámra...

Miért kell ÁLLANDÓAN anyámra várni?

Figyelt kérdés

5-enélünk egy családban, apa anya és két tesóm. Én 17 vagyok, öcsi 14 testvérem is 17.


anya 50 múlt 3 hónappal.


Szóval.. Állandóan csak anyára várunk.


"Még 5 perc" Még elmegyek pisilni. Még eszem egy falatot. Még elintézek egy gyors telefont. az utóbbi a legrosszabb..

Amíg kisebbek voltunk folytok könyörögtünk h,ogy anya gyere már légyszíves, el fogunk késni.


sose bír elkészülni. órák kellenek neki, mire felültözik. Egy "gyors" telefon még belefér abba az 5 percbe amíg nem indulunk. Ez átlagosan másfél 2 óra szokott lenni.


Egyszer moziba mentünk 5-en. 4-kor kezdődött a film, 45 percnyire lakunk autóval a westendtől. 50 perc múlva kezdődik a film, apa szól, hogy fiúk, nyomás öltözni.

Mi felültözünk, anya akkor még csak egy harisnyát vett.. MI A NEHÉZ EBBEN???? nadrág, cipő és kabát. Hogy ehhez mit kell csinálni, hogy 30 percig tart, hát nem tudom.


45 perc és kezdődik a film. anya fogat most. Apa visszamegy a házba a kocsitól. hallom, ahogy kérdezi. Te meg mit csinálsz? Most kéne indulnunk. anya: jóólvan várjatok már. 1 perc és indulunk.


Lelövöm a poént, aznap lekéstük a filmet. Anya, mármint őfelsége, akihez mindig a MÁSIK IGAZODIK, a film kezdete előtt 10 (TÍZ) perccel megjeleni ugyanolyan ruhákban, mint mi. Otthon is maradtunk.

egy cipő felvétele ha csak egy kézzel csinálod is, 15 máodperc. előtte a nadrágot felhúzod, az kb 2 másodperc, egy övet bedugni és becsatolni kb 20 másodperc. kabátot felvenni durván 3 másodperc. Csak mozgatni kell a kezedet. Neki ez 30-120 percbe telik.


De bezzeg amikor neki kell valami, órákkal előbb kész van. Én meg még ezt nem értem. reptérre 6-re kéne kiérni, tehát 4-kor kelünk. erre én amikor kimegyek inni 1-kor azt látom ,hogy anya a kabátját veszi. Megkérdezem. Anya mi a baj? Rámnéz idegesen. Semi. Nem alszol? Miért nem alszol? Legalább segítenél pakolni.

Segítek, de nem most. 4-kor felkelünk és felöltözünk. Miért kell már 1-kor felültözni? áá feladom


Meg még a telefonálásai. Elmentünk túrázni, szintén 5-en kb 1 éve. 4 órás túra volt. anyám végig telefonálta. K..rvakedves volt tőle. Mindig megállt, úgy kellett visszamenni is tovább rángatni. És épp egy barátnőjével beszélt, mert 3 (HÁROM) hét múlva lett volna egy előadás, amit szerveznek. Nem ért rá 4 órával később??? Egész hazaúton beszélhetett volna a kocsiba. De nem, inkább a családi programot végigbeszéli.


2020. márc. 23. 18:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Húgom is késik mindig, mindenhonnan. Ha mondjuk családilag megyünk valahova, akkor fix hogy miatta 15 perccel később indulunk, mint kéne. Az elmúlt években már javult a dolog, mert rászóltunk. Nem szoktam vele emiatt veszekedni, de ha kell szólok, hogy “légyszíves siess már egy kicsit”, vagy valami hasonló. Próbáljatok beszélni vele kedvesen, mi is beszéltünk a tesómmal erről és javult is a helyzet. Lehet csak annyi kell neki, hogy szembesítsétek vele.
2020. márc. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátnőm, megbeszélünk de10 órát, hogy elsétálunk bevásárolni....az legkorábban du2, de inkább du5...fél óránkénti hosszabbításokkal.szóval csak akkor próbálkozom vele, ha van annyi időm, hogy a teljes szombatom rááldozzam egy bevásárlásra (nincs, mert dolgoznom kell)
2020. márc. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le megbeszélni. Ha következő alkalommal is ez történik, hagyjátok otthon. Hátha észbe kap.
2020. márc. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szervezzetek nélküle programot és ha ő eminenciája bevágja a hisztit, meg kell mondani, hogy ez azért van, mert akárhányszor elmentek valamerre, állandóan arról szól, hogy glédában vártok rá és ez az, ami innentől kezdve megszűnik. Ettől kezdve vagy időre összekapja magát vagy marad otthon.
2020. márc. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%

"Anya, mármint őfelsége, akihez mindig a MÁSIK IGAZODIK"


Ez a kulcsmondat anyukád viselkedésének megértéséhez.

Azért teszi ezt meg, mert megteheti.

Ha pl. a moziba menésnél simán otthagytátok volna, akkor elgondolkodott volna. Ha MINDIG otthagynátok, amikor nem készül el időben, akkor előbb-utóbb változtatna. De így nem fog. Apukád felelőssége, hogy hagyta őt ilyenné válni.

2020. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hú, az én anyám ugyanez. :D Egészkor kéne ott lenni valahol, ahova fél óra az út, akkor ő még :50-kor elmegy hajat mosni. Nála még ott a cigi is pluszba, amiatt is állandóan várakozni kell az egész családnak.

Vagyis én már elköltöztem, ha találkozunk is, nem nagyon megyünk együtt időre sehova, így már nem annyira zavar. Apum agyvérzést kap lassan.

Érthetetlen. Én is hajlamos vagyok késni, de nálam ez 1-5 percet jelent, nem 50-60 percet.

2020. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Anyám szintén ilyen. :D

5 perc beérni a városba, ha valahova oda kell érnem 30-ra és ő visz, (de inkább 25-re, utálok késni) akkor az hétszentség, hogy 30-kor indulunk el, és 30-al megy végig a városon a 60 helyett, így 7-9 perc alatt érek oda...

Szerintem minden nő ilyen. Lehetetlen eset.

2020. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%
Ez a topic átment egy konkrét probléma megvitatásából a nők általános szidásába...
2020. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kezdjetek el később készülődni. Én is így csinálom. Mikor a férjemmel mentünk vhova, volt hogy egy órát is kellett várnom. Én meg 15 perc alatt. Egy idő után besokkaltam majd mikor láttam lassan végez én akkor kezdtem átöltözni stb... így egy időben keszülünk el.
2020. márc. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
sziasztok, én is világ életemben nagy késős voltam, de olyan emberrel akadtam össze (párom), aki idegbajt kap ettől, és én nagyon meg akartam felelni neki eleinte. Ezért egy-két kirohanása után összekaptam magam. Mondjuk ő olyan türelmetlen,hogy ha zárja az ajtót, és akkor eszembejut, hogy hú, bentmaradt a telóm, már attól is dührohamot kap. Szóval kicsit stresszes nekem de azért nagyjából már átálltam, és már én sem bírom a tötymörgést, most a gyerekeink (főleg az egyik) ilyen időhúzós, remélem lassacskán majd megtanulja beosztani a készülődésre rászánható időt. Szóval van remény, lehet ezen változtatni, ha a másik is akarja.
2020. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!