Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem enged ki a boltba...

Anya nem enged ki a boltba sem. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok, egyetemista, 22 éves. Mivel egész nap tanulni kell, gondoltam, átmegyek a boltba egy kis étcsokiért, mert totál agyhalottnak érzem magam, pedig még csak kora délután van, gondoltam az édesség egy kicsit felserkent. Oké, ez nem alapszükségleti cikk, az is igaz. A bolt konkrétan 2 perc sétára van, szájmaszkban, kesztyűben mentem volna + bankkártyával fizettem volna (tehát az érintkezés se lett volna meg), és egyszerűen megtiltotta, hogy kimenjek.


Értem én, hogy vigyázzunk egymásra, de ezen kívül nem járok ki egyáltalán. A barátommal a talit is úgy oldjuk meg, hogy eljön értem autóval, és haza is hoz. És nála is a lakásban vagyunk végig. Már gondolkodom, hogy inkább a barátomhoz költözöm, mert oké, ő is óvatos, kézfertőtlenítünk mindig, gyakran zuhanyzunk stb, de nem érzem úgy magam, mint az oviban, ő nem tilt semmit. Viszont nála meg a tanulást nem tudnám megoldani, mert picike a lakása és normálisan elvonulni sem lehet. Szóval rossz ez a helyzet, mert itthon tanulás szempontjából jobb, ugyanakkor tiltva vagyok mindentől, még úgy is, hogy megfelelő védőfelszerelésben mennék ki. Anya tegnapig járt dolgozni, ő fog bevásárolni menni is hetente. Amit egyébként vennék a boltban, azt is a saját pénzemből venném, tehát még az sem, hogy az ő pénzét akarom költeni. Sem anya, sem mi a tesómmal, sem a barátom nem vagyunk veszélyeztetettek egyébként (60 év alattiak vagyunk, krónikus betegségek nélkül, illetve anyának van kezelt magas vérnyomása, de gyógyszerrel normál szinten van tartva).


2020. márc. 24. 14:29
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
27%

Ha jol ertem anyad kisse flugos, raadasul o is es te is veszelyeztetettebb, mint a biztosan makkegeszseges (vajon ki az, majd most kiderul, de nem tesztelnem direktbe ezzel a koronavirussal) tarsaink. O amugy is kijar. Tehat neked folosleges lenne. Felt teged. Ez igy ok.

Azaz roviden anyad normalis. En a kis 7 evesemnek kell magyarazzam, de mar o is felfogta: nem johetsz be a boltba, ha nekem muszaj es hozok valamit nem.nyulsz hozza 2 napig vagy fertotlenitunk elotte stb. nem hisztizel, nem nem mehetsz a jatszora, nem dighatod meg a lepcsohazban a korlatot se, maszkban kell lejonni, nem mar setalni se megyunk csak kinyitjuk az ablakot punktum. Vitanak helye nincs.

Csokit szeretnel? A sajnos otthoni munkavegzest nem vegezheto parom majd hoz, ha epp nagyon muszajbol bemegy amugy is a boltba. Eleg, ha o megy es hazahozza a virust, nem fogunk erte mindannyian sorban allni.


Tehat ha anyud amugy is kimegy el tud mindent intezni. Egyebkent meg megfordithatnatok. O maradjon szigoruan otthon. Te tanulas helyett maszkban, kesztyuben vasarolj be. Baratodhoz ne menj tobbet, hiszen gondolom o is kijar es nem tudhatod mennyirw tartja be nem nyulok semmihez,nem nyalok le semmit szabalyt...

Minden gyogyszert ki lehet valtani masnak. Hazidoki vagy aki felirja ereceptet ir, te vagy uj jogszabalyszerint akarki bemehet bediktalja a tajszamodat/vagy azet akie a recept es a patikaban kiadjak. Anyam is igy csinalta. Mukodik!

Amikor hazaersz utcarol, boltbol irany egybol a fuedoszoba. Mindent leveszel szennyesbe teszed es lezuhanyzol. Aztan lehet fozni, sutni, csokitortat kesziteni, anyudat kenyeztetni, felteni egy kicsit.

Par het mulva meg latogass ide vissza es ird meg mit szolsz a katasztrofahelyzethez.

Es mennyjben latod maskepp, hogy most anyad ordit amiatt, hogy csokiert akarsz boltba menni.


Legalabb azt irtad volna a haz ele akarsz menni setalni...:-)

2020. márc. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

És aki dolgozni jár(úgy hogy allergiás, cukorbeteg stb??? )Az nem zárkózhat be!

Azért egy kisboltban nincsen nagy tömeg. Ha meg van rajtad kesztyű és maszk akkor menj. Pont ma mondták, hogy a friss levegőre ki kell menni, mert az emberi szervezetnek szüksége van rá! Persze csak olyan helyre ahol nem csoportosulnak többen!

Ma én is leugrottam a közértbe. Ahogy kijöttem, fertőtlenítettem a kezem. Itthon is jó alaposan. Megmostam az arcomat is. A mobilomat is fertőtlenítettem. Majd a kilincset és a villanykapcsolót. Átöltöztem. Pedig nem találkoztam senkivel és a boltban 2en voltak rajtam kívül.

Anyukád kicsit túlparázza.

2020. márc. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van. Nem az a helyzet van, amikor minden szarert at lehet ugrani a boltba.

Menj el egyszer, vásárolj be akar több hétre és kész. Ne naponta menj ilyen piti dolgokat venni. Ami nem letszukseglet

2020. márc. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!