Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az rendben van ha anyám...

Az rendben van ha anyám elhallgat előlem dolgokat?

Figyelt kérdés

Anyámmal rossz volt a kapcsolatunk mert egész gyerekkoromban apámmal veszekedtek és nem jutott ideje velem foglalkozni.

Az utóbbi időben azon dolgozott hogy jó kapcsolatunk legyen és ma véletlen kiderült hogy egy éve befektetett sok pénzt építkezésbe Pesten.

Ezen én kicsit felkaptam a vizet mert az utóbbi egy évben mindent de mindent megbeszéltünk és egy nagyon lényeges radikális dolgot elhallgatott előlem. Szerintem ez elég nagy hazugság.

Mit gondoltok?


2020. márc. 24. 15:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen magánügye. A jó kapcsolat nem ezen múlik.

Nem eltitkolta (akkor most se tudnál róla) hanem miért mondta volna el?

De ha el is titkolta nem vagytok gondolom közös kasszan és nem te fizetsz neki mindent.

Ne akarj ennyire bele mászni az életébe.

Nekem is nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel ami napi beszélgetésbe közös programokba merül ki elmondják ha örömük vagy banatuk van de n kötelesek nekem semmiről sem beszámolni és nem is várom el.

2020. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

10es válaszoló!

Az "azon dolgozott hogy jó kapcsolatunk legyen" alatt azt értem, hogy az utóbbi 1 évben minden nap beszéltünk, sokat találkoztunk, bevontam az életembe és beavattam mindenbe, még abba is, hogy egy régi barátommal min vesztünk össze.


Most úgy érzem, hogy hiba volt és nem volt kölcsönös a bizalom.

Már nem akarok felé nyitni vagy egyáltalán beavatni az életembe.

2020. márc. 24. 15:44
 13/27 anonim ***** válasza:
86%

"érdekes" jóviszony ez részedről, ha a szemet szemért - fogat fogért-tal reagálsz egy ilyen történet esetén...


Na mind1, te dolgod!

2020. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
96%

12: szerintem ne dönts ilyen hirtelen felindulásból. Ha jó kapcsolatot akartok, akkor ezt is meg kell beszélni. Mond el neki, hogy neked fura volt, hogy ez csak véletlenül derült ki, mert mostanában sok mindent megbeszéltek. De ne vádlón, meg ne cseszd le. Biztosan elmondja majd, hogy miért nem mondta korábban.

Mondjuk, ha csak az utóbbi egy évben kezdtetek el beszélni rendszeresen, akkor talán ez a befektetés még előtte történt és nem jött szóba ilyen téma, amikor elmondta volna.

2020. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
91%

Nem értek veled egyet. Dolgozik azon, hogy jóban legyetek. Attól még ő az anyád, a saját pénzével és saját döntéssel rendelkező felnőtt ember. Múltkor én is tudomást szereztem a szüleim egy befektetéséről, mert véletlen elszólták magukat. Kb annyi volt a reakcióm, hogy "jéé, tényleg? Oké." Mi közöm hozzá? Belegondolva előnyöm származhat belőle a jövőben nekem is, szóval még örülhetek is.

Nem tartozik minden rád, attól még, hogy sokat beszéltek.

24 éves vagyok...

2020. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Az emberi kapcsolatoknak több szintje van, még családon belül is. Van egy intim szféra is, ami belülre az ember nem engedi a másik személyt. Nálatok ez az intim szféra eltérő területekre vonatkozik. Azt se feledd, hogy a szülő-gyerek kapcsolat legfeljebb egy nagyon rövid időre lehet egyenrangú, előtte és utána meg egyértelműen alá-fölé rendeltségi viszony, amit persze a felek nem feltétlenül közmegegyezéssel ítélnek meg ilyennek vagy olyannak.
2020. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

Azt gondolom, hogy ez az ő dolga, amihez neked semmi közöd.

Nekem szerencsére nagyon jó kapcsolatom van a szüleimmel, de egyáltalán nem venném zokon, ha nem szólnának arról, hogy befektettek valamibe. Sőt, nem is vagyok részletekbe menően képben az anyagi helyzetükkel, annyit tudok, hogy rendben van, nincs baj, nekem ennyi elég. Én akkor lennék kiakadva csak, ha valami rossz dologról nem szólnának: anyagi gondok, betegség, vagy bármilyen nehézség...

2020. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles senki egy gyerek orrára kötni a pénzügyeit, akkor sem, ha 26 éves. Bár nem tudom, inkább 16-nak gondolnálak, olyan dacos, sértődött kamaszos stílusban írsz ide...

A te pénzedet kótyavetyélte el anyukád? Tőled kéreget kölcsön? Nem? Akkor meg miért kellett volna megosztania veled? Hogy kioktathasd? Lehet, más sem tud róla, mert valahogy ilyenkor mindenkiből önjelölt pénzügyi szakértő lesz hirtelen.

2020. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok közöd a pénzügyeihez, nem értem, miért kellett volna elmondania. Sokkal személyesebb már akkor, hogy milyen cipőt vett múlt héten. Te az életed minden mozzanatába és szegletébe beavatod?
2020. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

A jó kapcsolatban lenni valakivel nem azt jelenti, hogy az égvilágon mindent el kell mesélni egymásnak.


Te tipikus érzelmi zsarolónak tűnsz, aki egy párkapcsolatban is rendre előadja azt, hogy "Ha szeretsz, akkor így vagy úgy kéne viselkedned".

2020. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!