Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám hisztizik mert ide...

Anyám hisztizik mert ide költözik a barátnőm ez így rendben?

Figyelt kérdés
Én 38 éves vagyok, saját házam van, igaz hitelből de én fizetem a törlesztőt. Apám 15 éve sajnos meghalt, anyám egyedül nem volt olyan anyagi helyzetben, ezért építettem neki a házban egy szobát és velünk lakik. Eddig semmibe nem szólt bele. Volt már élettársam, nem szólt bele. De most más. A barátnőmmel úgy döntöttünk, hogy 1 év járás után ide költözik. A gond az hogy van két kutyája és anyám gyűlöli a kutyákat. Azt mondta reméli nem kell megélnie hogy kutya legyen a háznál. Én határozottan elmondtam hogy márpedig ez így lesz és azóta nem szól hozzánk, mufurc, flegmázik, a barátnőmnek azt mondta felőle a kutyái fel is fordulhatnak mert ő ezt nem bánná. Nyaralni is vittük, semmit nem kellett fizetnie, de ettől se lett jobb a kedve. Ti mit tennétek? Beszéltem vele már, de nem akarja elfogadni hogy nem az van amit ő akar.
2019. aug. 5. 11:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
22%

Nos a leírásból kiderül, nem azért "hisztizik", mert odaköltözik a nő, hanem a kutyáktól tart, nem szereti őket.

Ha már magadhoz vetted, tudomásul kell venni, hogy felnőtt ember, és neki is van beleszólása a környezete dolgaiba.

2019. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
72%

Szóval te a saját házadban építettél neki egy lakrészt, ott él, és most flegmázik meg durcizik, amiért a saját életedet éled?


Hát nem szép, de azért én felajánlanám neki, hogy ha úgy van, kereshet magának más helyet, ahol nincs kutya. Még ha csak ijesztegetés szintjén is.

Egyébként is ha nem tetszik el lehet menni, ha meg rád van szorulva és szívességből veled élhet, minimum, hogy ő alkalmazkodik. Ha ez nem megy, oldja meg máshol a lakhatását, kutya nélkül.

Valószínűleg ki nem tenném azért, de akkor is... A saját házamba gyomorideggel kell hazamennem?

2019. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
14%
Miért azt írod hogy a barátnőd miatt hisztizik mikor nem? Nyilván fél a kutyáktól. Az az ő otthona is ha magadhoz költöztetted, csak beleszólhat ő is a dolgokba.
2019. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, hogy erre nem nagyon van jó megoldás. Vannak kutyások és vannak, akik nem szeretnének kutyát tartani. Pl. én se tudnám elképzelni, hogy kutyás párom legyen. Csak a páromat én választom meg. Ő viszont kénytelen eltűrni azt, akit te választasz. De ettől még utálja a kutyákat.

Viszont az ottlakásának az oka az, hogy egyedül nem tudna egy házat fenntartani. Tehát elvileg neki kéne tűrnie, de egy idős embert rákényszeríteni arra, amit egész életében utált, az megint nem fog menni.


Az külön probléma, hogy már ilyen csúnyákat mondott a barátnődnek, amivel csak élezi a helyzetet - márpedig ő van rád szorulva, és nem te őrá.


Gondold végig, nincs-e valami olyan lakásmegoldás, amit ő is tudna fizetni, és akkor külön lakhatna tőletek. Vagy idősek otthonába bemenni. Erre nyitott lenne?

Jó lenne, ha le tudnátok ülni beszélni a megoldásról úgy, hogy ne a harag meg a vádaskodás uralja a hangulatot, hanem mindkét részről a megoldás keresése. Tudom, ez a legnehezebb...

2019. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
13%

Igen, ez így teljesen rendben van. Attól, hogy a te házad, meg az ő otthona. Ha valaki nem szereti a kutyákat, azt nem szabad arra kényszeríteni, hogy velük éljen. Max azt tudom kompromisszumként elképzelni, ha a kutyáknak leválasztott, biztonságosan elkerített részé lesz az udvaron, ahol anyádnak nem kell velük találkozni.

Ha ez nem megvalósítható, akkor vagy anyádnak kell költöznie, vagy a barátnődnek megválnia a kutyáktól. Vagy ugye neked a barátnőtől....

2019. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ez szerintem egyáltalán nincs rendben. Azért lakik a felnőtt fiánál, mert egyedül képtelen volt fenntartania magát, tehát az a minimum, hogyha már a FIA házába költözött, hogy alkalmazkodik és nem gátolja a gyerekét, hogy a tulajdon házában a saját életét úgy élje, ahogy az neki megfelel! Ha nem tetszik, hogy jön a két kutya, akkor nem kötelező ott lakni, elmehet albérletbe is.
2019. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
13%
Eddig nem szólt bele semmibe.Viszont egy nem kutyásra kutyát erőltetni gáz.A kutyákat sajnálom,mert nagyon meg fogják szívni.No én a barátnőd helyében nem költöznék hozzád.Szerintem ne költözzetek össze.
2019. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
96%

Vagy megbékél a helyzettel vagy nem, nem sok mindent lehet csinálni, maximum megpróbálni megszerettetni vele a kutyákat. Kinti vagy benti kutyák? Mekkorák?

1-es és 3-as: persze, beleszólhat a dolgokba ő is, ha már ott lakik, de itt nem arról van szó, hogy milyen színűre legyen kifestve a fal. A kérdezőnek van egy barátnője, akivel 1 éve együtt vannak, ami azért már komolyabb kapcsolatnak mondható és össze akarnak költözni. Mi más megoldás lenne? Várják meg amíg a kutyák elpusztulnak 10 év múlva és addig éljenek külön vagy keressenek nekik új gazdát? Vagy szakítson a barátnőjével, mert az anyja hisztizik egy kutya miatt? Azért ezt ti se gondolhatjátok komolyan. Ha ott akar lakni, akkor alkalmazkodnia kell, ennyi. Milyen anya az aki rákényszerítené a fiát, hogy szakítson a szerelmével, mert ő nem szereti a kutyákat.

2019. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
86%
Itt anyudnak nem sok szava van. Te életed, te barátnőd. Kompromisszumként azt tudom elképzelni, hogy anyudnak legyen leválasztva egy kis rész a kertben. De én nyomatékosítanám benne, hogy még egy rossz szó a kutyákról és mehet a híd alá.
2019. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
90%

"Hiába, nem bosszanthatja fel a barátnőjét ha puncit akar kapni..."


Na ideértek az incelek is? Az megvan, hogy a kérdezőnek úgy lehet csak családja, hogy összeköltözik a szerelmével és gyerekeik lesznek? Az megvan, hogy a kérdező (meg a legtöbb ember) így született meg , hogy a szülei összeköltöztek és családot alapítottak? Vagy két külön házban élnek és úgy lesz mondjuk 3 gyerekük? A kérdező meg minden nap odanéz 2 órára, kb mintha elvált szülők lennének. Szép jövőkép, tényleg jó ötlet! Pénzügyileg is teljesen jó. Taps.

2019. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!