Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Floravagyok06 kérdése:

Hogyan győzzem meg a szüleimet? Szeretnék venni magamnak a zsebpénzemből egy új telefont. Már nagyon régóta gyűjtögetek rá, ki is néztem milyet szeretnék, erre bejelentik, hogy mégsem vehetem meg.

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék bármilyen válasznak, vagy tapasztalatnak!

#meggyőzés #kérés #vegyek új telefont
2020. ápr. 3. 09:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8%
Jól döntesz. Jóval idősebbek vagyunk nálad, egyikünk 6 éve használja ugyanazt a telefont, másikunk 4 éve. Akkor cseréljük, mikor elromlik. Ahogyan minden más készüléket is. Az ember nem a telefonja divatosságától lesz valaki, a személyiség ereje hozza a megbecsülést, nem az iparcikkek milyensége.
2020. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
61%

Saját pénze, saját magának gyűjtötte. Had költse már el arra amire szeretné.. Mert tán a sok felnőtt ember akiknek iphonejuk van azok nem villogni veszik azt a drága sz*rt? Dehogynem. Mi másra. Ő meg nem is a szüleitől követelőzik, hanem a saját össze gyűjtött pénzéből szeretné megvenni. Ha majd a fiam felnő, és ilyen helyzet alakulna ki, bizony nem problémáznék azon hogy a saját pénzéből akar saját telefont venni. Sőt. Örülnék is neki hogy ő maga gyűjtötte össze rá a pénzt, nem pedig tőlünk követelőzik, mint ahogy egy-két hete olvastam itt egy kissrác vergodeset, aki KIJELENTETTE, hogy milyen 200 ezer forintos telefont kér karácsonyra, és ki volt akadva hogy a szülei azt mondták rá hogy nem.


Sajnálom hogy ilyen szüleid vannak, és hogy a tulajdonuknak tekintenek.

2020. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez egy reális igény, reális ár. Én így megengedném, hiszen a te pénzed, nem a szülőket nyaggatod, hogy vegyék meg.
2020. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Manapság egy telefon körülbelül három évig használható.


Ha nem a hardver romlik el, majd szoftveresen tesznek róla, hogy ne működjön... :)


Én szülőként megengedném, hogy megvegyed a telefont, de ez a te szüleid véleményét nyilván nem változtatja meg.


Off téma, de ennyi pénzből nagyon jó Xiaomit tudsz venni. Nézz utána, és jól gondold meg, hogy milyen telefont veszel!



F

2020. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13%
80 ezres telefon egy 14 évesnek,jó vicc.
2020. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15

Jó is!

Nem mindenki ilyen fillér baszó mint te

Üdv 27/f

2020. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
80%

De rosszmájúak vagytok. Szerencsétlen gyerek az ősöreg telefonját szeretné lecserélni egy jobbra. Nem is horrorisztikus áron van. Azért manapság elég sok mobilkészülék ára nagyon el van szállva. 250k egy olyan telefonért amit 3 év múlva biztos lecserélsz? Ugyan már...

Egy szóval nem írta, hogy villogni szeretne vele. 80k-ért mit villogjon? Gondolom nem egy Iphone vagy zászlóshajó Samsung. Most azt, hogy nem engedik, az a szüleid dolga. Nyilvánvalóan közrejátszik most ez a járványhelyzet. Előttem az egyik kommentelő jól eltalálta. Sose tudni mikor veszítik el szüleid az állásukat és lehet a te pénzedhez is hozzá kell nyúlniuk. Remélem nem. Szerintem várj még vele 1-2 hónapot és ha javul a helyzet, akkor talán a szüleid is engedékenyebbek lesznek. Hisz végül is ez a te pénzed

2020. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!