Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák akik nem tartják a...

Apukák akik nem tartják a gyerekükkel kapcsolatot! Fel tudtátok ezt dolgozni vagy közben azért rossz érzés?

Figyelt kérdés
Azokhoz is szól a kérdés akik maguktól döntöttek így vagy esetleg az ex nem engedte vagy az új párja ellenezte.
2020. ápr. 5. 16:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
61%

Kifogás!

Van egy jó férfi barátom, az ő ex felesége is egy harpia, az apuka mégis küzdött eleget a gyerekert! Most 14 éves lesz és hozzá is költözik.

Akik meg úgy döntöttek, mint pl lányom apja, hogy nem érdekli a gyereke az meg már hiába bánja (sztm nem is érez és hozzáteszem ő volt jobban a gyerekválalásnak a híve).

2020. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem igaz, hogy egyesek ezt mennyire nem értik. Én anya vagyok, de sok nőt szó szerint szégyellek. Volt, aki állandóan rendőröket küldött az apára. Nem adta át a gyerekeket a láthatási idő alatt. Jelzem az anya volt aberrált, nem az apa. Az apa csak látni akarya a gyerekét.

Viszont ép elméjű ember nem teszi ki a gyerekét rendőrségnek, cirkusznak és sorolhatnám. Ha szerintetek az ilyen ember visszavonulása feladás, akkor gond van az ítélőképességetekkel.


A harcnak a gyerek issza meg a levét.

2020. ápr. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Persze, ezt nem fogják fel, hogy gyakorlatilag az Apa mellé nem áll senki, a gyerek meg végignézi a cirkuszokat és még lelkileg is tönkremegy
2020. ápr. 6. 08:53
 14/26 anonim ***** válasza:
53%
Apukam elozo hazassagabol szuletett egy fia. Ameg apum dolgozni jart a no lereszegedett a kisgyerek mellett.. apa nem birta elviselni a reszeges not, igy elvalt tole DE nem a gyerektol.. az anyja total ellene nevelte es evtizedek ota nem beszel a fiu az apukammal, holott nalunk a nappaliban a kepe a mai napig ki van teve, es mikor meg kicsi volt anyukam is szivesen latta, vigyazott ra, jart hozzank stb. Aztan ez megszakadt. Apum azota is nevnapra szulinaora ir neki. Mar ajandekot nem kuld mert abbol mindig csak a penzt vettek. Szerintem apum ezt soha nem tudja feldolgozni.
2020. ápr. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
26%
Azért kíváncsi lennék itt hányan játszották végig ezt a történetet az apa szerepében...épp ez az a hozzáállás amiért sok apuka "feladja". Az anyuka nem lehet a hibás, mindig csak az apuka? Nekem apukám 3 éve küzd a két kistesóm miatt, és esze ágában sincs feladni. Tudjátok, anyukám megcsalta apámat, de közben feljelentette apámat családon belüli erőszakért, holott erről szó sem volt. A bíróságon a bírónő az "ítélethozatalkor", kicsit sem elfogultan.. "Én már az első pillanatban láttam hogy maga ezt mind megtette" .. Úgy látom sokan nem gondoltok bele, de egy nőnek elég picit pityeregni, és mindenki a markában van. A védelembevétel felülvizsgálatán, apámnak (meg nekünk gyerekeknek) végig kellett hallgatnunk hogy anyánk féreg, köcsög stb.. szavakkal jellemzi apát miközben a fejesek bólogatnak, de mikor ezt apa szóvátette volna lecsittegték, hogy majd ha övé a szó. Ha apám szülinapi ajándékot akart vinni az öcséimnek, anya ráhívta a rendőrt hogy zaklatja. Amikor még működött (úgy ahogy) a kapcsolattartás, tesóm szülinapján vittünk tortát, és anyám addig nem engedte be amíg ki nem vittük a tortát. Idén játékot vittünk nekik (kb 1 hónap van a szülinapjuk között így egyszerre), visszahozták és behajították a kapun, pedig 90km-re laknak és nincs kocsijuk. Apámmal 3-an lakunk, de mindenki elhiszi hogy tesómék félnek apától, mert hogy régen biztos bántott minket, pedig a pszichológus mikor kikérték a véleményét megmondta hogy nem igaz. Sorolhatnám naphosszat, de remélem értitek a lényeget. Egy nő is lehet épp olyan aljas, álszent mint egy férfi. És igen vannak manapság lehetőségek, de mindenhol ugyanaz a hozzáállás dominál: na de anyuka nem lehet rossz. Sajnos Mo.-on ha megvádolsz valakit, neki kell bizonyítania az ártatlanságát, nem pedig neked a bűnösségét.
2020. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes, én az ellenkezőjét tapasztalatom, mindig, mindenben a nő a hibás. Ha a gyerek nem akar menni, akkor anyu biztos uszítja, ha a apucinak nincs kedve a gyerekhez menni akkor az új nő a hibás, mert jaj , zavarja a gyerek, Ha a gyámügy nem neki ad igazat akkor biztos hazudozott a nő róla, de egyszer, EGYETLEN EGYSZER se hallottam olyat férfitól, hogy a francba, ezt elcsesztem, mindig, kivétel nélkül mindig másra mutogattak. Csak ők nem voltak hibásak soha, semmiben.
2020. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%

Én inkább az anyákról hallottam ezt. Mondom nekem nőként és anyaként forog ezektől a retkektől a gyomrom. Valamikor nővér voltam, ha tudnátok hogy a gyerekpszichiátrián ezek miatt szenvednek szerencsétlen gyerekek.


Ezzel nem azokat az apákat akarom felmenteni akik emberileg nullák, de nem mindig ők a hibásak.

2020. ápr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17%

Erről beszéltem.... 0%...egy nő nem lehet rossz, csak a férfi...

Nyugodtan pontozzatok le, nem azt mondom hogy minden esetben az anya a "hibás", mert nem, de van olyan hogy ő az. Ugyanúgy az apukákra is igaz.

2020. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a kérdést nem mi fogjuk megoldani..

Mindkét oldalra van példa!

Igen is van, aki mindent megtenne a gyerekéjért és van, aki nem törődöm.

Van apa és anya is ilyen.

Van, aki szeretné, de a volt feleség olyan szinten tilt, ellene hangol, hogy egy idő után bele törődik az apa, mert bele betegszik.. de a szívében mindig ott a gyerek és reménykedik, hogy majd felnőtt korában megkeresi. (ismerek ilyet), de sajnos náluk olyan nagy lett a szakadék, hogy szinte idegenek lettek, és egy idő után már csak udvariaskodás volt...

Olyat is ismerek, aki nem tiltotta el a gyerekét az apától és agyerek várta az apját, de az anya hívogatására évente 2-3 alkalommal jelent meg nagy nehezen.

Ezek a dolgok személyiség függőek.

Azért van olyan is, akik válás után normálisan meg tudják ezt beszélni, oldani. Bár ebből lenne a lehető legtöbb.

40/N

2020. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Én többségében olyat ismerek, aki belefáradt a sok harcba és abban bízik, hogy ha nagyobb lesz a gyerek felveszi vele a kapcsolatot
2020. ápr. 12. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!