Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan akit gyerek/tini...

Van olyan akit gyerek/tini korában fegyelmezés, nevelés okán/ürügyén elfeneltek?

Figyelt kérdés

Mi volt az oka, miért kaptatok büntetést?


elfogadtádok jogosnak éreztétek?


Hogyan kaptatok ki?


Volt kihatással a későbbi életetekre, illetve ha most kaptatok ki, szerintetek lesz kihatással?



2020. ápr. 5. 23:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem az van negativ kihatással a gyerekekre, hogy ma már dorgálás szinten is tilos az ilyesmi. Persze oké, hogy nem szabad a gyereket agyba-főbe verni, alázni, de egy nevelő célzatú szülői taslitól kevés ember nyomorodott még meg. Viszont ennek betiltása is csak egy újabb csapás az ok-okozati viszonyokra, a jó és a rossz közötti különbségre, a felelősségre való nevelés terén, és láthatjuk, ez a totális értékvesztés és erkölcsi zűrzavar hová vezet az új generációkban. Csőd.
2020. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Igen, de még kisebb, 3-6 éves koromban. Később már soha nem vertek meg sehogy se, pedig volt hogy sokat veszekedtünk, nem voltam mindig épp jó gyerek. Általában hiszti okán kaptam, teljesen igazságtalannak éreztem és úgy gondolom a mai napig hogy nem ez a helyes mód gyereket nevelni. Én sose fogom csinálni. Simán fenekelést kaptam. Különösebb kihatással nem volt az életemre szerintem, azon kívül hogy én biztosan nem fogom alkalmazni.
2020. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Igen.

Jogos volt-e? Némelyik eset igen, másik meg nem.

Hogyan kaptam ki? Hát, általában tenyérrel, egyszer vonalzóval.

Volt-e kihatása? Nem hinném.

Én pl. azt hittem, verés nélkül nem lehet gyereket nevelni. A feleségem elve meg az volt, hogy ne verjünk gyereket. Ehhez képest ő egyszer megverte kisfiunkat (persze indokolatlanul), én meg egyszer sem.

2020. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Kis koromban gyakrabban, idősebb koromban kevésbé.


Hogy okolt volt-e vagy sem, az meggondolandó. Szerintem nem szabad gyereket verni, de megértem azoknak az oldalát is, akik odacsapnak. Én voltam hosszú ideig egy 3-4 éves kislánynak a bébiszittere (mindennap én hoztam az iskolából, játszottam vele, fürdettem, vacsoráztattam és ha a szülei elmentek bulizni, akkor megpróbáltam lefektetni) és volt hiszti rendesen én mégis meg tudtam oldani anélkül, hogy megvertem volna (mivel nem az enyém volt, nem volt hozzá jogom).


Többnyire a fenekemet verték el, de volt olyan, hogy a fejemre vagy a hátamra kaptam.


A fenekelés nem igazán volt hatással rám, de a fej pofontól utána éveken keresztül 25 éves koromig, ha valaki ordított a környezetemben dühből, akkor automatikus emeltem a kezem, hogy védjem a fejemet. Akkor is ha nem velem üvöltöttek.

2020. ápr. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem kaptam ki soha, de meg is látszott rajtam :D
2020. ápr. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Én is inkább kiskoromban. Jogos volt-e? Sajnos az esetek 99%-ában nem. Hogyan kaptam ki? Maradjunk annyiban, hogy nem pár popsira verésről és anyai pofonról van szó...

Kihatással lett-e az életemre? Igen! Sokkal több év után is ha eszembe jut, nem értem miért csinálta. Feszült és szomorú leszek, ha rá gondolok. A kapcsolatunkon anyámmal nagyon meglátszik, ezt külső szemlélő is megmondhatja, távolságtartó vagyok vele szemben. Nem kerülöm vagy ilyesmi, de érződik, hogy emeltem egy áttőrhetetlen falat elé, nem nagyon mondom el neki a személyes problémáim, és nem állok közvetlen mellé soha. Azóta én is anya vagyok, nem kértem a tanácsait sem terhesen, sem most, és nem is akarom meghallgatni.

Viszont elmesélnék egy esetet, ami velem és a kisfiammal történt. Eleven, érdeklődő, viszont mindig hallgat rám. Nem érdekel, ha eltör véletlenül egy poharat, vagy kiönt valamit, szétpakol, ezek olyan dolgok, amiket fel lehet takarítani, és kész. Viszont ha az utcán sétáltunk mindig kirántotta a kezét az enyémből. Nagyon sokáig kérleltem, hogy ne csinálja, nem hasznàlt, ami meglepő, mert egyébként hallgat rám. Több nap elteltével ugyanúgy hiszti és ráncigálás után, mikor már mindent megpróbáltam tényleg, elmagyaráztam miért nem szabad, megmutattam hogy más kisgyerek is így sétál az anyukájával, kértem szépen kértem durván, még csokival is próbáltam vesztegetni, eredménytelenül... egyszer csak rá csaptam a popsijára. Szegénykém először nagyon megdöbbent, utána sírt, de láss csodát, a világ végéig is elmehetnénk úgy, hogy fogja a kezem, soha többet nem rántotta ki. Változást nem látok a kapcsolatunkban, de ő még kicsi. Nagyon remélem, hogy soha többet nem kell ilyet tennem, de akkor úgy voltam vele, hogy inkább sírdogáljon ő egy percig, mint én egy életen át...

2020. ápr. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Volt, hogy apám eltört rajtam egy fakanalat. Persze lehet, hogy a fakanál volt már gyenge.
2020. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Egyetlenegyszer, kb 4 éves korom körül kaptam egyet kettőt a fenekemre. Teljesen jogos volt, vertem magam a földhöz és lila fejjel üvöltöttem hogy akkor se veszem fel azt a ruhát az oviba, amit anyu kikészített. És persze hogy akkor kellett sietnünk, szóval anyunak nem nagyon volt ideje se türelme megvitatni velem a ruhakérdést.
2020. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
6-os,szerintem jól tetted, ha a gyerek biztonságáról van szó,muszáj mindent megtenni! Ha valakit szeretnek, törődnek vele, normálisan nevelik de élete során elcsattan egy pofon, nem lesz semmi negatív hatása! Az a baj, hogy manapság túl nagy a liberalizmus, a szülők semmilyen módszerrel nem fegyelmeznek, vagy mert nem törődnek a gyerekükkel, vagy mert túl sok szabadságot, döntési jogot adnak a gyerekúknek! Én is azt vallom,hogy a verés nem jó nevelési eszköz, saját tehetetlenségünk eredménye, de ha a gyerek saját életét veszélyezteti és nincs más eszköz már, akkor ha jó ha nem én is rácsapnék a fenekére a gyereknek!
2020. ápr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
Kiskoromban kb. 2x fordult elő és egyszer kaptam pofont apukámtól olyan 8 évesen. Volt rá okuk, de pontosan már nem emlékszem. Semmi kihatással nincs ez az életemre, biztos megérdemeltem.
2020. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!