Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valami megoldás anyámra?

Valami megoldás anyámra?

Figyelt kérdés

Mindenkivel kiabál, ideges és egyszerűen lelki terrorban tart minket a testvéreimmel. 4 éves kishúgommal nem játszik, de ha bármi eltűnik valahonnan, egyből őt szedi elő és kiabál vele. Mindig feszült, mondtuk neki, hogy menjen masszőrhöz kicsit pihenni de nem hajlandó. Kikapcsolódás kéne neki, de nem akar tenni semmit ezért. Már én sem bírom ezt a toxikus környezetet, de nem szeretném, hogy a testvéreimet elrontsa anyám viselkedése. Egyre kevésbé lehet kibírni ezt a helyzetet ami itthon uralkodik.

17L



2020. ápr. 11. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
A lelki terror és a toxikus környezet nekem is ismerős gyerekkoromból és sajnos csak azt tudom mondani, hogy az egyetlen megoldás az elköltözés. Én a költözés után kezdtem jobban lenni és megtalálni önmagam, de még így, 30 évesen is kb. 10 év lemaradásban vagyok a kortársaimhoz képest. Te 1 év múlva leléphetsz, viszont a húgodat sajnálom. Nem tudom, az esetében mi lehetne a megoldás... esetleg a húgod óvónőjével, gyerekorvosával, védőnőjével beszélni? Vagy a családsegítőt felkeresni? Hátha ők tudnak valami jó tanácsot adni.
2020. ápr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
37%
Nagyon sajnálom a helyzeted, nekem mindkét szülőm ilyen csak engem veréssel is fenyegetnek és hogy kiraknak 18 vagyok most és mennék én, de nincs hova és pénz nélkül nem lehet, öcsémmel is ilyenek és ott van bátyám aki 22 évesen szart se csinál csak gépezik kb, de nekik az okés vele nem ilyenek, húgom is szintez csak telefonnal és őt se veszik úgy elő. Öcsémmel is durvák, de vele annyira nem, mint velem. Sajnos vagy nem sajnos, de nem tervezett gyerek is becsúszott és nem merem elmondani nehogy megverjenek ténylegesen akár hason és baja legyen a babának. (Barátomtól van és hozzá is az 5-6 hónap alatt 2 x engedtek) a terhességet fogalmam sincs, hogyan tudnám elmondani annyira nem volt soha se jó kapcsolatom velük se anyámmal, hogy amikor megjött se mondtam el (ami ugye alap lenne) de köztünk semmi ilyen anya lánya kapcsolat nincsen meg.
2020. ápr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Egy anya akkor szokott ilyen lenni ha nem kap támogatást semmiben, És agyonhajszolt, stresszes. A "masszőz" meg aztán ragyogó ötlet, mifelénk ez nem női masszőrt jelent, hanem prostit. Amúgy meg koronavírusos időkben pont masszőrhöz kéne mászkálni....
2020. ápr. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem írtál semmit arról, hogy mennyire leterhelt anyukád. Dolgozik? Mennyit? Apukád besegít? Ti segítetek? Hogyan próbáljátok megoldani, hogy kevesebb teher legyen a vállán és ne legyen ilyen stresszes?

Ebben a vírusos időszakban ne küld sehová, veszélyes rá és rátok is.

2020. ápr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem masszőr kell. Pszichológus vagy pszihchiáter.
2020. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
3assal értek egyet kedvesen kérdezd meg tőle csak úgy h anyu miben segíthetünk? Ha elutasitó, ne vedd magadra. Próbáld késôbb, amikor jobb kedvű, és h bármikor szóljon ha segíthettek.érzelmileg nincs jól anyukád, de ha látja h ti kedvesek maradtok, megenyhülhet.
2020. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!