Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden szülő vág ilyeneket a...

Minden szülő vág ilyeneket a gyerek fejéhez?

Figyelt kérdés

- Heves vita esetén bármivel visszaél, ami eszébe jut, pl. Bezzeg megengedtem hogy; bezzeg adtam pénzt a ...-ra stb és te így hálálod meg.

- Azt mondja: soha többet ne kérj tőlem semmit; nem érdekelsz; azt csinálsz, amit akarsz az életeddel

- Bármilyen anyagi üggyel kapcsolatos dolgot felhánytorgat + a szokásos "én házam, én tartalak el"

- Én mindent megteszek érted, te meg hálátlan vagy



2018. aug. 30. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2018. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Bármit mondtam, nem változnak. Ha lesz gyerekem, remélem, hogy soha nem fogok neki ilyeneket mondani.
2018. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%

Akkor milyeneket fogsz mondani?

Milyeneket kéne, hogy mondjon?

2018. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
17%

Hát gondolkozz el, hogy van-e oka..Tényleg hálátlan vagy? Mos főz takarít rád, te meg egész nap a telefont nyomkodod? Ő meg majd megszakad a teendőkben? Biztos nem mondana ilyeneket ha hetente elmosogatnál meg kiterigetnél. De amíg ott laksz, nem pedig egyszer, mert azt mondtam., te meg elhitted hogy egy mosogatástól megváltozik.

Biztos jó tanácsot adna, te meg nem fogadod el, azért mondja hogy azt csinálsz amit akarsz..Barátnőmet egy drogos anya nevelte, de még ő is szerette, ha nem is mutatta ki, mert épp fontosabb volt a drog. De mi nem tudjuk, mennyire szeretnek minket. Hiszen belőlük lettünk..Ha gyereked lesz, majd megérted.

2018. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Viccelsz? Az a szemétláda, amelyik engem nemzett, ilyen vita hevében ki is akart tagadni - mintha olyan sok mindene lenne, amiből kitagadhatna... Aztán persze jött a szánom-bánom, de akkor már én mentem a hivatalba kijelentkezni a lakásból (ahol rég nem laktam, csak az albérletben nem mjelentkezhettem be állandó lakcímként), az se tetszett, mikor kiszámoltam, mennyit költött rám és visszautaltam a kamatokkal együtt, hogy tegye, ahova akarja, jött a könyörgés hogy fogadjam el, mert hogy ő azt nekem szánta... természetesen egy szavát se hittem el.

A pénzét visszakapta, az egyetlen gyerekét elvesztette.

2018. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

#5

Mesélj még!

2018. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is ezt vágja a fejemhez anyám.
2018. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Alain Delon ***** válasza:
70%
Csak azok, akik szülőként kudarcot vallottak.
2018. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Annak, aki privátban kért tanácsot, itt szívesen válaszolok.


Egyetlen megoldás van: költözés + anyagi függetlenedés amilyen gyorsan csak lehet. Nincs más kiút, megváltozni nem fognak, esetleg idővel beismerik, hogy hibáztak, általában túl későn, amikor már menthetetlen a szülő-gyerek kapcsolat.

Ha még nem költözhetsz: szorítsd össze a fogad és nyelj, mást nem tehetsz, és ezt a te érdekedben mondom, mert passzív vitapartnerrel szemben a másik fél előbb-utóbb beleun a saját monológjába, ez pedig az adott vitában az ő vereségét jelenti. Akarat kérdése minden, és ha ebből elég van benned, azt érsz el, amit akarsz. A titok annyi, hogy okosan kell csinálni.

2018. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nagyika a csokit is felhánytorgatta meg a fél szelet sütit aztán ő volt megsértődve h a végén senki se fogadott el semmit,közbe feszt össze akart ugrasztani mindenkit..
2018. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!