Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen egy idegbeteg/nárciszti...

Milyen egy idegbeteg/nárcisztikus szülő mellett felnőni?

Figyelt kérdés
Mesélnétek a saját gyerekkori tapasztalataitokról?
2019. márc. 2. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Velem pont az ellenkezője volt. Mindent alám tettek, mindent megkaptam, most meg zsarolnak, hogy mi mindent kaptam tőlük, amikor a munkám helyezem előtérbe.
2019. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szar
2019. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Erről nem mesélni akar az ember, mint egy régi kínos eseményről, hanem elásni minél mélyebbre, hogy ne kísértsen tovább. Franc nem akar erre emlékezni.

Mintha azt kérdezném attól, akinek meghalt a gyereke, hogy milyen érzés volt a temetés?

2019. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon szar. El kellett viselni a hangulat valtozasait, ordított, orjongott, vagy dáridozott, es ezek a szélsőséges viselkedesek valtakoztak allandoan. Nem voltak normális emberi kapcsolatai, elkerultek az emberek. Közösségben nem tudott normálisan viselkedni, kinos helyzetbe hozta a csaladot. A barátaimat nem vihettem haza, szégyelltem az otthoni viszonyokat. Tönkre tette a fiatal koromat, a gyerek kiszolgáltatott helyzetben kénytelen elviselni a vereseket, szidast. Nem foglalkozott velem, nem szeretett. Felnőttként újra kell építenem a személyiségemet, nagy hátrányban érzem magam egészen hétköznapi szituáciokban. Ha rengeteg éven keresztül meghatározza a mindennapjainkat egy állandó, rossz élmény, a lelkünk rengeteg sérülést szenved el ezido alatt, és akkor én ezt nem is érzékeltem. Éreztem, hogy rossz, es szenvedek, de az igazi hatása akkor érvényesült, amikor a magam lábára álltam. Pszichológuson gondolkodom, nem szeretném, ha az egész életemben kísérte ne a sok rossz emlék.
2019. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú g**i az enyémnek ha van két rendes pillanata néha. :D Apám hazajön, de már nem is értem minek, és anyám egyből kezdi. Szidja őt, aztán engem, testvéremet. Lenéz minket, folyton beszólogat, az tenné boldoggá, ha az életben egy nincstelen senki lennék. Néha aztán úgy viselkedik mint egy minta szülő és kicserélődik. Régen még rosszabb volt.
2019. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nalunk apam volt idegbeteg, meg mindig az. Ha veletlen hazamegyek (anyam szokott jönni) akkor nem is köszön és sokat nem vagyok őz csak amig a lányomèrt megyek.

Mindig menekültünk otthonról.

Egy szóval szar.

2019. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

szar. de miért kérdezed?

sosem tudod, miből lesz ordítás.A legkisebb dolgokból is.de nem kell hozzá hibázni. Elég, ha ő azt mondja, hogy hibáztál, vagy nem néztél szépen.

2019. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem olyan volt, mintha valami motoszkálna a fejedben, de nem tudnád kimondani. Éreztem, hogy valami rossz, valaminek nem így kellene működni, de gyerekként ezt nem tudod megnevezni. Ehelyett mindig durcás, agresszív, bezárkózó voltam, nem mertem megmondani a véleményemet semmiről, még egy ruháról sem. Az volt, amit ő akart. Kérdezni soha nem mertem, öreg gyerek voltam. Nagyon hamar nagyon megalkuvó lettem, bűntudatos, szorongó. Kamasz koromra eljutottam addig, hogy mindenkinek volt személyisége, csak nekem nem. Míg el nem kezdtem pszichológushoz járni, azt hittem, velem van a baj, én vagyok a selejtes, aztán kiderült, hogy én csak a következmény vagyok.

Most olyan érzés, mintha meghamisították volna az egész gyerekkoromat, csak egy eszköz voltam. Nehéz ezzel együtt élni.

2019. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!