Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelő/mostoha szülőként,...

Nevelő/mostoha szülőként, tényleg nem kell pénzelni a párom gyerekét?

Figyelt kérdés

Volt egy régebbi kérdés, ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Ebből kiindulva, én ezt írtam ki: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Itt a válaszolók, akik jórészt nők, azt írják, hogy nem kell pénzelni a gyereket, mert semmi közöm hozzá!!!

Plusz, ne akarjam megvenni!!!


Akkor ha beteg lesz, és pénz kell a műtétre, ne adjak, mert nem a vér szerinti gyermekem?


Ha szeretne diplomát, de nincs rá pénze, ne fizessem az oktatását?


Esetleg kérjek pénzt a biológiai apjától azért, mert a gyereke nálam lakik?


SZERINTEM!


A nevelt gyerekem a gyerekem. ALAP, hogy anyagilag IS támogassam.


DE!!!


Cserébe elvárhassam, hogy tiszteljen, fogadjon szót, tudja hol a helye, és ha kell döntök helyette.


Ha nem tetszik, menjen ahová akar.


NEM???



2020. ápr. 22. 21:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%

szerintem ha az egyik fél elvárja, hogy anyagiakban támogasd a gyereket akkor fogadja el, hogy akkor szülői jogaid is vannak (például büntit adsz a gyereknek ha rossz stb. a szokásos forgatókönyv). Nincs olyan hogy vagy egyik vagy másik.

Ne várjon el anyagi támogatást, ha nem szólhatsz bele a nevelésbe. Mert a nevelőszülő ha ugyanolyan szülői szeretettel fordulna/nevelné a gyereket ahogy a vér szerinti, akkor ne csak egy banknak tekintse a párját a másik fél.

2020. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Te amúgy robot vagy, vagy érző ember? Normális ember a saját gyerekét se úgy neveli hogy “tudja hol a helye, majd én döntök helyette vagy menjen ahova akar, gyereknek kuss a neve vagy felőlem bele is dögölhet”
2020. ápr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Már kicsit unalmasak a kérdéseid, és az, hogy nem tudod felfogni amit itt írnak többen is. Mindegy hányszor írod ki, normális ember nem fogja úgy látni a dolgokat, mint te.

Nem tudok újat hozzáfűzni az előbbi válaszokhoz, mert már mindent elmondtak, de a biztonság kedvéért leírom mégegyszer, hátha jobban felfogod.

Az egész attól függ leginkább, hogy mióta neveled a gyereket. Ha már pici kora óta, több éven át együtt éltek, akkor tekinthet téged (is) az apjának. Viszont, ha csak pár hónapja vagytok együtt, akkor nem igazán van jogod beleszólni a dolgaiba.

Neked NEM kötelességed pénzelni őt. Se a tanulmányait, se a ruházkodását, se semmilyét. Ez a te döntésed, de ha úgy döntést, hogy mégis támogatod őt anyagilag, akkor sem mondhatod meg neki, hogy "hol a helye". Ő nem egy kutya.

A tiszteletét ki kell érdemelni (amit a megnyilvánulásaid alapján nem valószínű, hogy te ki fogsz). Ez nem a pénzről szól, nem lefizeted őt. A vér szerinti szüleinek a kötelessége eltartani őt.

Egy műtét pedig teljesen más kategória.

Ha nem tetszik, valószínűleg neked kell elmenni oda, ahova akarsz, mert egy épeszű anya a gyerekét fogja választani, mintsem téged.

2020. ápr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%
Engem se pénzelt anyám pasija, arra ott volt a biológiai apám, meg a diákmunka. El se fogadtam volna tõle a pénzt, mivel utána hallgathattam volna, hogy pénzellek, akkor én döntök mindenben. Én meg ehhez túl büszke voltam és vagyok. A kérdésre a válasz: a gyereknek adjon az apja meg az anyja pénzt, ne egy idegen. Egyébként nem értem...
2020. ápr. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom eldönteni, hogy a kérdező simán csak nem tudja agyilag feldolgozni a válaszokat, vagy el se olvassa őket. 🤔


"Akkor ha beteg lesz, és pénz kell a műtétre, ne adjak, mert nem a vér szerinti gyermekem?"


Ha akarsz adhatsz, max adománynak veszik. Ha a család nem tud fedezni egy műtétet a gyereknek általában pénzgyűjtést szerveznek. (Az én iskolámban volt már rá példa)


"Esetleg kérjek pénzt a biológiai apjától azért, mert a gyereke nálam lakik?"


A biológiai apja elvileg fizet gyerektatrást, amiből az anyja a gyerek ellátásának egy részét intézi. (A másik részét meg ő maga)


"A nevelt gyerekem a gyerekem. ALAP, hogy anyagilag IS támogassam.

DE!!!

Cserébe elvárhassam, hogy tiszteljen, fogadjon szót, tudja hol a helye, és ha kell döntök helyette."


Régen volt egy Arthur nevű rajzfilm. Volt abban egy epizód, hogy a kishúg sütit adott a bátyjának, majd mikor megette, egyből kérte a ,,szívességet". Konkrétan csak akart valamit tőle, s így vette rá, hogy ne tudjon nemet mondani. Ez a hozzáállás is kb olyan.

Pénzelni akarod, azért hogy majd uralkodhass felette. Remélem az anyja minél hamarább kidob.


"Ha nem tetszik, menjen ahová akar."


Épeszű nőnek a fia fontosabb, mint az aktuális pasija. Inkább te mehetsz ahová akarsz. (Vagy ők hagynak ott a francba)

2020. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Ha a testvérem, vagy bármelyik barátnőm gyerekének pénz kéne műtétre, én kérdés nélkül adnék és nem várnám el, hogy innentől bele szólhassak bármibe is. Ő a barátnőd gyereke, nem a tiéd.

Az apja fizeti a gyerektartást utána és az anyja is támogatja. Ha gyerekes nővel kezdtél, tudod kell, hogy az ő bevételének egy része a gyerekre megy el. Nem a tiéd, az övé. Tehát nem te támogatod akkor sem, ha közös kassza van, úgy kell felfognod, hogy a nő ennyivel kevesebbet tud a közös kasszába beletenni. Döntsd el, hogy jó neked így, vagy sem.


Az valóban alap, hogy az egy háztartásban élők tiszteljék egymást, de egy kamasz gyerek pl sokszor a saját szüleinek sem fogad szót, mert a gyerek nem robot hanem egy érző lény önálló akarattal és így tanul az életről, hogy keresi a határokat.

Te nem dönthetsz helyette, hacsak nem fogadtad te magad örökbe. Vannak szülei, ők döntenek.


Az isten óvjon minden nőt egy ilyen ostoba alaktól mint te vagy, akár gyerekkel akár anélkül.

2020. ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%
"Cserébe elvárhassam, hogy tiszteljen, fogadjon szót, tudja hol a helye, és ha kell döntök helyette." - igen rossz bólt lenne a gyerek számára...
2020. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

'Cserébe elvárhassam, hogy tiszteljen, fogadjon szót, tudja hol a helye, és ha kell döntök helyette.

Ha nem tetszik, menjen ahová akar.

NEM???"


Ezzel a hozzaallassal tisztelni ugyan nem fog, de megutalni egy eletre, igen. Neked NEM KELL nevelni a mostohagyerekedet, neked a baratjanak kell lenni, semmi tobb. Nincs jogod donteni helyette semmiben, arra ott vannak a szulei. Ha normalisan viselkedsz, CSAK AKKOR fog teged elfogadni a gyerek, kulonben soha. Ez sajnos vagy nem sajnos, igy mukodik. Remelem azert, nem akarsz eleteket tonkretenni ezzel a zsarnok attituddel.

2020. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

VÉGE!


Köszönöm az eddigi válaszokat. Tovább nem olvasom őket, törlöm a kérdést a listámból.


MOST döntöttem el végleg: Gyerekes nőt, csak szexre.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, vigyázzatok magatokra!

2020. ápr. 23. 12:58
 20/22 anonim ***** válasza:
85%
Kiezte
2020. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!