Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként te mit reagálnál ha...

Szülőként te mit reagálnál ha gyereked ezt érezné?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magamat lelkileg. Kórházba is voltam már emiatt, szakemberhez is jártam azóta csak gyógyszert kell,hogy szedjek.Az egyik percbe jó a hangulatom a másik percben már teljesen magam alatt vagyok,hogyha eszembe jutnak az emlékeim. Már azon is elgondolkoztam,hogy iszok a gyógyszereimre de szerencsére a barátaim le beszéltek erről a hülyeségről.21 éves vagyok már eldönthettem magamtól is,hogy akarok -e kórházba menni vagy sem.Szerintetek beszéljek a szüleimmel erről,hogy mit terveztem vagy egyszerűen menjek el egyedül a szakemberhez?
2020. jan. 29. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem te ismered a szuleidet annyira, hogy tudd milyenek. En tudnek anyukammal ilyesmirol siman beszelni, de vannak azok az osboomerek akik kiakadnanak rajtad, hogy bezzeg ha egesz nap a mezon kene kapalnod a krumplit, rogton nem hisztiznel es csak az a bajod hogy jo dolgodban nem tudod, mit csinalj.
2020. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz így megmondani, nem tudjuk, milyen viszonyban vagy a szüleiddel és hogy segítően, támogatóan állnának-e hozzá vagy esetleg még rontanának a helyzeten. Akárhogy is döntesz, remélem sikerül kilábalnod ebből, kitartást kívánok hozzá. A helyedben felkeresnék egy pszichoterapeutát is, aki más szemszögből is meg tudja közelíteni a lelki gondjaid, nem pedig csak felír egy gyógyszert.
2020. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

Szomorú lennék, hogy ilyen gyenge lelkileg a gyerekem. Ha nincs rá oka, pl. egy szakítás, munkanélküliség, vagy egyéb kudarc, pl. hogy nem vették fel egy suliba, akkor nincs rá oka, hogy szomorú legyen, ha testileg is egészséges.

És igen, sok ember jó dolgában már nem tudja mit tegyen, ezért "kitalálja", hogy ő depressziós... Másoknak ezer gondjuk van, mégsem omlanak össze, nem labilisak.

Van aki olyan szerencsétlenül járt, hogy tolószékbe kényszerült, mégsem olyan bénaság, mint az aki, aki egészséges testileg, fiatal is, előtte az élet, mégis kitalálja, hogy ő márpedig depizik.

2020. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Tehát depressziós vagy. Sajnálnálak és tamogatnalak, de neked kell lépned, én nem tudok rajtad segíteni.
2020. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Látod kérdező, ha olyan korlátolt mentalitású emberek a szüleid, mint a 3. válaszoló, akik szeretnek úgy okoskodni, hogy közben semmit nem tudnak a depresszióról vagy más mentális betegségekről, mert szerintük csak kitaláció, akkor jobb, ha nem mondasz nekik semmit.
2020. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Ha nincs rá oka, akkor egy rakás szerencsétlenség az ilyen.
2020. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

És mi számít elfogadható oknak a szemedben, kedves hatos? Az nem elég ok, hogy az agyi ingerületátvivő anyagok (szerotonin, noradrenalin, dopamin, ill. a stresszhormon kortizol) szabályzása teljesen fel van borulva és ez okozza a tüneteket, tehát biológiai, neurológiai háttere van? Vagy amit nem látsz, az nem létezik? Ezek szerint a rák is kamu, ugye, hiszen azt sem látod?

Nekem is elegem van a sok öndiagnisztizált kamudepis önsajnáltató emberből, de ettől még mentális betegségek igenis léteznek és ugyanolyan betegségnek minősülnek, mint a fizikai betegségek.

2020. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Írtam már mi.
2020. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
78%
Depressziós vagy, bárkivel megeshet, nem kell hozzá semilyen tragikus dolognak történnie ahoz, hogy így érezz. Legjobb ha valakivel beszélgetsz róla. Ilyenkor van szükség azokra a legjobb barátokra akik érzelmileg is támogatnak meg megértenek vagy az egyetlen édesanyára aki meghallgat. Én úgy estem túl a depressziómon, hogy sokat beszélgettem az egyik legjobb barátommal valamint minden emlékre amire gondoltam csak a legjobb részeket próbáltam kiemelni.
2020. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Csak az orvosddal beszélj erről, ha valóban meg akarsz gyógyulni. Ha te 21 évesen pszichiátrián voltál, akkor annak igen nagy valószínűséggel a szüleid - kivált anyukád - az oka. Jó mélyen levő oka, de oka. Van kivétel, de kevés.


18 éves kor után szabadon mehetsz orvoshoz, a szüleid tudta nélkül. És ha rám hallgatsz: ne is tudjanak róla egy ideig. Ha jó az orvosod, akkor elősorban csakis rá hallgass, ne a szülőkre! Bármit is teszenk, ígérnek, vagy mondanak, nem számít.

2020. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!