Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a lányotokat egy...

Elengednétek a lányotokat egy idegen sráccal kamionozni 6 hétig külföldre?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányunk aki "kamion bolond". Szeretne majd levizsgázni kamionra és kimenni külföldre dolgozni. Kicsi kora óta ez az álma de csak 21 évesen mehet majd, személyautóra már levizsgázott. Most előállt azzal hogy megismert egy fiút aki kamionozik és kimenne vele egy körre.Azt mondta hogy 6 hetet kint lennének külföldön, addig nem is jönne haza. Abban a pillanatban köpni nyelni nem tudtunk. Első reakciónk valahol a szó sem lehet róla és a semmi esetre sem között volt. Addig győzködött minket hogy azt mondtuk neki, meghallgatjuk a részleteket. Egy 23 éves román fiúval menne aki már 2 éve kamionozik tehát annyira nem kezdő. Több sebből is vérzik a történet nekünk. 1. Mit keres itt egy fiatal 23 éves fiú romániából?Miért kellett otthonról eljönnie? 2. Azért a román sofőrök vezetési morálját ismerjük. 3. Koronavírus van bár a lányunknak azt mondta ez a fiú hogy átengedik a határon őt is. 4. Korlátozottak a tisztálkodási lehetőségek (a lányunk meg a fél napot a mosdóban tölti mindig) 5. Nem kis pénzbe kerülne ez nekünk hogy mindent bevásároljunk neki 1,5 hónapra. 6. Összezárva egy ismeretlen idegen fiatal fiúval egy fiatal lány 6 hétig ... félünk hogy bepróbálkozik a lányunknál, nyilván nem kedvességből vinné magával. Állítólag csajos estét tartottak volna amikor ezt a fiút megismerte szóval fogalmam sincs hogy került oda. Túl sok a kérdőjel. Mi nagyon modern felfogású,engedékeny szülők vagyunk,fiatalon lettünk szülők. Lányunk hajthatatlan.Menni akar. Állítólag van benne külön ágy meg hűtőszekrény illetve a srác főzne neki is néha. Zuhanyzási lehetőség is van benzinkutakon. Nem tudom ez mennyire lehet igaz?Esetleg van itt kamionos aki ezt megerősítheti? Mindig voltak neki merész ötletei de ez túltesz mindenen. Mi lenne a jó döntés? Nagyon féltjük hogy mi lenne vele 6 hétig. Onnan nem az van hogy rossz kedvem van aztán jövök haza. Egyáltalán a cégek engednek ilyet? Másrészről meg az álmait sem szeretnénk összetörni neki. Mondjuk neki hogy várjon vele a vírushelyzet végéig?Vagy egy tapasztaltabb ismerős sofőrrel kéne elengedni rövidebb időre? Nem tudom mit tegyünk. 38/N

2020. ápr. 30. 18:38
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
95%
Na, ha a ti pénzetek kell hozzá, nagyon egyszerű: majd akkor mész Zsuzsika, ha megkeresed a rávalót
2020. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
85%

Az egy dolog, hogy 18 éves, és "felnőtt"

De ahogy egy 18 évesnek jogai vannak, ugyanúgy kötelessége is.

Én nem engedném el, és ha azzal jönne, hogy 18 éves felnőtt vagyok, nincs jogotok megszabni mit csinálok, nos akkor vita nélkül közölném vele.

. Igen, nincs jogom tiltani, hiszen 18 éves felnőtt ember vagy. De jogom van ahhoz, hogy egy fillért se adjak ehhez a hülyeséghez. Ahhoz is jogom van, hogy 6 hét múlva ha egyáltalán visszajössz, akkor a bőröndödet a kezedbe adjam, hogy mehetsz tovább, nem tartalak el.


De most komolyan. Hogy lehet egy 18 éves ennyira naivan ostoba?

2020. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
79%

Hát a párom kamionozik, én voltam vele. Külön ágy van a kamionban az igaz (de gondolod külön ágyban aludnának?), többnyire hűtő is, bár az elég kicsi (max a sört jó behűteni). De a román sofőrök életveszélyesen vezetnek. Épp tegnap látott egyet a hegyekben felborulva. 2 kártyával járnak meg hasonlók.

Hallottam egy sztorit, (ami érdekes módon szintén román sofőr) hétvégi 45 órás pihenőben, a barátnőjét kiküldte a parkolóba "pénzt keresni". A csajnak meg minden fuvar után, le kellett adnia a lóvét. Hétfőn reggel, még a lány mosdóba, vagy nem tudom hol volt, a pasi elindult a kamionnal, azt a csajt otthagyta Franciaországba egy parkolóba, meglépve a pénzel, amit a csaj keresett a hétvége alatt.

2020. ápr. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
88%
Hogy jut ilyen eszébe? A mai világban, ez nagy felelőtlenség! Nem látja, mennyi szörnyűség történik a világban? Annyi minden történhet. Ez rengeteg sok idő, össze zárva szinte. Ha valamin összevesznek véletlenül? A fiú bekattan? Akkor mit csinál? Ez nagyon rossz ötlet..
2020. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Van sok kamionos youtuber, van egy hölgy is, de nem jut eszembe a csatorna neve, de valami trans a vége. Én a helyedben ott aki szimpatikus tőle érdeklődnék, hátha segítenek esetleg a lányt lebeszélni. A másik, hogy úgy tudom nem engedélyezett olyan utast vinni akiről a cég nem tud. Ha kitudódik akkor a cég repítheti kifelé a srácot...
2020. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
92%

Apám kamionos (volt - tavaly volt egy balesete amit nem értjük hogyan élt túl...)

Középiskola elején sokszor mentem vele mindenfelé, hát nem egy leányálom, egy idegennel semmiképpen nem mennék!


Ha el is megy ne csodálkozzon, ha lyuknak viszik

2020. máj. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
92%
Hétszentség, hogy nem engedném! Papíron felnőtt, amúgy meg nem. Pénzt sem adnék. Inkább haragudjon egy darabig - majd megnyugszik -, mint, hogy a halálhíre jöjjön, vagy az, hogy megerőszakolták, mert akkor magamra haragudnék és egy élet is kevés lenne ahhoz, hogy megbocsássak magamnak.
2020. máj. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt nem elengedésről-tiltásról van szó, hanem HOZZÁJÁRULÁSRÓL, amit megtesztek, amint odaadjátok neki a pénzt.

A dolog elsülhet nagyon jól, a lányodban jó emlékként marad meg, és megerősíti, hogy a kamionozás az útja. Elsülhet rosszabbul, tragédia nem történik, de a kényelmetlenségek miatt rossz emlékként marad meg, és a lányod hallani sem akar többé a kamionról. És elsülhet nagyon rosszul, ezt nem részletezem, megtették már páran.

Ha pénzt adsz, hozzájárulsz mindehhez.

Szülőként én még megtenném, akár a srácnak is belengetve az ötletet, hogy felhívom a cégét, lehetséges-e egy ilyen út. Lehet, a srác még akkor visszatáncolna.

Szerintem cselekedjetek, ne a jószerencsében bízzatok.

2020. máj. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Ismerőssel, akit en is ismerek, elmehetne kipróbálni. De nem olyannal, aki 6 het utan hozza haza, van olyan is, aki hétvégente itthon van


Most meg aztan tenyleg nem tudom, mennyire mehet utasként akárki, kerik kapasbol jogsijat masik sofornek

2020. máj. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért van itt a srác, mert dolgozik

2. A magyarok se jobbak, hidd el. :)

3. Biztos, hogy nem engedik át.

4. Annyira fontos az út neki, hogy úgy látszik, ez sem érdekli.

5. Úgy gondolom, hogy ha annyira felnőtt nő 18 évesen, hogy kamionozgatni akar egy sráccal, akkor vásároljon be magának.

6. Ez egyértelmű :D

Bár nem vagyok még szülő, csak 20 éves fiatal felnőtt nő vagyok, de nem egyeznék bele egykönnyen abba, hogy egy számomra idegen román sráccal menjen el kamionozni 6 hétig a lányom. A koronavírus az most csak plusz, nem a fertőzésveszélytől félteném, hanem hogy amúgy is szar mostanában a határátkelés emiatt, meg mindenféle lakóhely elhagyás, főleg külföldön, hatalmas gázokba keveredhet.

Ha az én lányom ilyen kérdéssel állna elő, akkor biztosan nagyon meglepődnék. Tisztában lennék azzal, hogy a kamionos úton biztosan nem csak egymást fogják nézni, és ezzel semmi baj nincsen, csak legyen felelősségtudatos és védekezzenek. Ha TE úgy látod, hogy ő van elég felelősségteljes 18 évesen, és tisztában van a kockázatokkal, amit vállal, akkor menjen. Ha ő van akkora felnőtt, hogy kamionozgasson egy számomra idegen sráccal, akkor legyen annyira is felnőtt, hogy magának finanszírozza az utazás költségeit és minden egyebet, mert az nem a te dolgod. Gyűlöltem, amikor a szüleim ezt mondták nekem is más helyzetben, de ez így van!

2020. máj. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!