Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a lányotokat egy...

Elengednétek a lányotokat egy idegen sráccal kamionozni 6 hétig külföldre?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányunk aki "kamion bolond". Szeretne majd levizsgázni kamionra és kimenni külföldre dolgozni. Kicsi kora óta ez az álma de csak 21 évesen mehet majd, személyautóra már levizsgázott. Most előállt azzal hogy megismert egy fiút aki kamionozik és kimenne vele egy körre.Azt mondta hogy 6 hetet kint lennének külföldön, addig nem is jönne haza. Abban a pillanatban köpni nyelni nem tudtunk. Első reakciónk valahol a szó sem lehet róla és a semmi esetre sem között volt. Addig győzködött minket hogy azt mondtuk neki, meghallgatjuk a részleteket. Egy 23 éves román fiúval menne aki már 2 éve kamionozik tehát annyira nem kezdő. Több sebből is vérzik a történet nekünk. 1. Mit keres itt egy fiatal 23 éves fiú romániából?Miért kellett otthonról eljönnie? 2. Azért a román sofőrök vezetési morálját ismerjük. 3. Koronavírus van bár a lányunknak azt mondta ez a fiú hogy átengedik a határon őt is. 4. Korlátozottak a tisztálkodási lehetőségek (a lányunk meg a fél napot a mosdóban tölti mindig) 5. Nem kis pénzbe kerülne ez nekünk hogy mindent bevásároljunk neki 1,5 hónapra. 6. Összezárva egy ismeretlen idegen fiatal fiúval egy fiatal lány 6 hétig ... félünk hogy bepróbálkozik a lányunknál, nyilván nem kedvességből vinné magával. Állítólag csajos estét tartottak volna amikor ezt a fiút megismerte szóval fogalmam sincs hogy került oda. Túl sok a kérdőjel. Mi nagyon modern felfogású,engedékeny szülők vagyunk,fiatalon lettünk szülők. Lányunk hajthatatlan.Menni akar. Állítólag van benne külön ágy meg hűtőszekrény illetve a srác főzne neki is néha. Zuhanyzási lehetőség is van benzinkutakon. Nem tudom ez mennyire lehet igaz?Esetleg van itt kamionos aki ezt megerősítheti? Mindig voltak neki merész ötletei de ez túltesz mindenen. Mi lenne a jó döntés? Nagyon féltjük hogy mi lenne vele 6 hétig. Onnan nem az van hogy rossz kedvem van aztán jövök haza. Egyáltalán a cégek engednek ilyet? Másrészről meg az álmait sem szeretnénk összetörni neki. Mondjuk neki hogy várjon vele a vírushelyzet végéig?Vagy egy tapasztaltabb ismerős sofőrrel kéne elengedni rövidebb időre? Nem tudom mit tegyünk. 38/N

2020. ápr. 30. 18:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatom a lányom minden orbitális hülyeségében, de ez azért túlzás.
2020. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se engedd el. Ez egy nagyon felelőtlen ötlet a részéről. Kvázi ez a fiú egy idegen, kint egyedül rá lesz utalva, bármivel megzsarolhatja, erőszakoskodhat vele, akármi.

Ez nem arról szól, hogy ezzel nem engednétek a szárnyát bontogatni, hanem teljesen mértékben a biztonságáról, felelősségtudatról és arról, hogy mennyire nincs még rendes ítélőképessége attól még, hogy 18 éves. Hülye voltam én is 18 évesen még, nem tagadom, egyáltalán nem éreztem magam felnőttnek. Csak akkortól mikor úgy is kellett viselkednem, mint egy felnőtt és ez a be kell vásárolni neki, mert magától nem tudná, hogy mit kéne vinni 6 hétre pont azt mutatja, hogy ő még kicsit sem felnőtt vagy ti se kezeltétek úgy nyilván még, ez érthető. Ez nem olyan, hogy elmegy másik városba lakni suli miatt vagy koliba és had menjen, majd megtanulja hogy tartsa magát el felelősséggel.

Ne engedd el, akármit mond vagy haragszik meg rád. Próbáld meg megértetni, hogy majd támogatod, ha biztonságosnak ítéled a terveit, de így ez veszélyes. Biztos megfogja érteni, ha jó szülők vagytok egyébként, lehet duzzog nemtom meddig, de felenged majd ebből valamikor.

22 l

2020. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy megint írok. A fiút mennyire ismeritek? Hányszor találkoztatok vele? Mi a véleményetek róla? 6.hét az rengeteg idő, nem engedném el, még akkor sem, ha a fiú maga a földre szállt angyal.
2020. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ismerjük.Soha nem is láttuk. A lányunk beszélget vele facebookon meg ő találkozott is vele párszor.
2020. máj. 1. 14:20
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Hu ez így nagyon veszélyes dolog. Párszor találkoztak csak. Nem is ismeri igazán. Beszélj a lányoddal, és győzd meg, hogy egy szinte teljesen idegennel nem jó ötlet hetekig össze zárva lenni.
2020. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Az a tervünk hogy időt nyerünk hogy a srác kimenjen megint és akkor 6 hetünk lesz a döntésre. Viszont nem szeretnénk hitegetni meg átverni a lányunkat mert megbízik bennünk.
2020. máj. 1. 20:06
 27/43 anonim válasza:
100%

Valóban van zuhanyzó sok kúton, de most a vírus miatt sok helyen nem lehet használni. Van hogy egy hétig nem bírok tusolni.. Egyébként a legtöbb helyen 3 euró, a wc meg 70 cent, tessék számolgatni. Azzal is számoljon a kisasszony, hogy bármi történik odakint, összevesznek stb, akkor is 6 hétig (42 nap!!! majdnem másfél hónap, hahó, lehet hogy a 6 hét nem hangzik soknak, de bizony rohadt sok!) 0-24-ben össze lesz zárva azzal a faszival kb 4 négyzetméteren és teljes mértékben rá lesz utalva. Azért nem fogják hazahozni a kamiont mert mondjuk a lányotoknak elege lett és haza akar jönni. (persze, persze, minden happy lesz, úgysem lesz elege... dehogynem... majd meglátja...) Keressetek olyan kamionost aki max két hetet van kint, vagy hetel (export-import). Ezt hogy egy idegennel kimegy hat hétre, felejtse el szerintem. Hiába találkozott már vele, meg beszélgetett vele sokat facebookon, attól még nem ismeri. Nagy valószínűséggel semmi jó nem sülne ki ebből.

Üdv: egy szintén 23 éves kamionos :)

2020. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim válasza:
100%
Egyébként ha olyan a kapcsolatotok, nyugodtan fogd meg a mobilod, nyisd meg ezt a kérdést, mondd meg neki hogy mi ez és hogy te írtad ki, és olvassa el a válaszokat. Hátha elgondolkozik egy kicsit, ha esetleg te végképp nem tudnád meggyőzni. #27-es voltam.
2020. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
6%
mi ez a hulyeseg hogy nincs tisztalkodasi mod? Ha kell egy vizes kannabol megfurdok, de akkor se fekszek le budosen retkesen. Meg sose ertettem mi ebben olyan nagy szam, anno baratnomet en egy hetre vittem el de a szulei ugy viselkedtek mintha legalabbis az urbe keszulnenek felloni evekre... rohej :D Az ilyen "apum kamionos es van hogy napokig nem furdik" : apad egy troger cigany... mast nem lehet mondani ra.
2020. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebben én is egyetértek hogy a fürdést kannából is meg lehet oldani. Legalábbis mosakodni,fogat mosni, kezet lábat megmosni még ha nem is egy zuhanyzás de a semminél több. Gyermekkoromban a nagyszüleimnél rengetegszer csak így "fürödtünk". De attól még mindig tartunk hogy két fiatal összezárva 6 hétre... hogyan viselnék egymás társaságát
2020. máj. 2. 10:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!