Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a lányotokat egy...

Elengednétek a lányotokat egy idegen sráccal kamionozni 6 hétig külföldre?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lányunk aki "kamion bolond". Szeretne majd levizsgázni kamionra és kimenni külföldre dolgozni. Kicsi kora óta ez az álma de csak 21 évesen mehet majd, személyautóra már levizsgázott. Most előállt azzal hogy megismert egy fiút aki kamionozik és kimenne vele egy körre.Azt mondta hogy 6 hetet kint lennének külföldön, addig nem is jönne haza. Abban a pillanatban köpni nyelni nem tudtunk. Első reakciónk valahol a szó sem lehet róla és a semmi esetre sem között volt. Addig győzködött minket hogy azt mondtuk neki, meghallgatjuk a részleteket. Egy 23 éves román fiúval menne aki már 2 éve kamionozik tehát annyira nem kezdő. Több sebből is vérzik a történet nekünk. 1. Mit keres itt egy fiatal 23 éves fiú romániából?Miért kellett otthonról eljönnie? 2. Azért a román sofőrök vezetési morálját ismerjük. 3. Koronavírus van bár a lányunknak azt mondta ez a fiú hogy átengedik a határon őt is. 4. Korlátozottak a tisztálkodási lehetőségek (a lányunk meg a fél napot a mosdóban tölti mindig) 5. Nem kis pénzbe kerülne ez nekünk hogy mindent bevásároljunk neki 1,5 hónapra. 6. Összezárva egy ismeretlen idegen fiatal fiúval egy fiatal lány 6 hétig ... félünk hogy bepróbálkozik a lányunknál, nyilván nem kedvességből vinné magával. Állítólag csajos estét tartottak volna amikor ezt a fiút megismerte szóval fogalmam sincs hogy került oda. Túl sok a kérdőjel. Mi nagyon modern felfogású,engedékeny szülők vagyunk,fiatalon lettünk szülők. Lányunk hajthatatlan.Menni akar. Állítólag van benne külön ágy meg hűtőszekrény illetve a srác főzne neki is néha. Zuhanyzási lehetőség is van benzinkutakon. Nem tudom ez mennyire lehet igaz?Esetleg van itt kamionos aki ezt megerősítheti? Mindig voltak neki merész ötletei de ez túltesz mindenen. Mi lenne a jó döntés? Nagyon féltjük hogy mi lenne vele 6 hétig. Onnan nem az van hogy rossz kedvem van aztán jövök haza. Egyáltalán a cégek engednek ilyet? Másrészről meg az álmait sem szeretnénk összetörni neki. Mondjuk neki hogy várjon vele a vírushelyzet végéig?Vagy egy tapasztaltabb ismerős sofőrrel kéne elengedni rövidebb időre? Nem tudom mit tegyünk. 38/N

2020. ápr. 30. 18:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
29, miert égeted magad, hogy bemutatod, mennyire nem erted, mi a gond...
2020. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál közel 30 választ, lehet, nem emlékszem jól, de szerintem senki nem mondta, hogy hajrá, menjenek. Nem voltunk elég meggyőzőek, vagy min gondolkodsz még?

Írt itt valaki egy tök jó tippet, hogy rövidebb útra menjen el valakivel, akit jobban ismertek. Nő kamionosok is vannak, akár meg is lehet kérni valakit. Úgy tűnik, te még most is vacillálsz, bár a te dolgod, az igaz.

2020. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
A szülő a kérdező egyáltalán? Vagy a lány, aki érveket keres hogy hat hétig egy vadidegen férfi kúrogathssa?
2020. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Én az anyukája vagyok neki
2020. máj. 2. 13:49
 35/43 anonim ***** válasza:
52%
Akkor értesd meg vele, hogy ha már tizennyolc éves koráig nem jött rá magától, hogy nagyon rossz ötlet kiszolgáltatott helyzetbe hoznia magát, főleg hogy esélye se lesz segítséget kérni ha rátámad pasi. A csávót nem ismeri, az internetes beszélgetés a semmivel egyenlő. Mindenki azt kamuzik amit akar.
2020. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Annyira naív kislány még
2020. máj. 2. 15:18
 37/43 anonim válasza:
18%
Nekem mar meg volt a lanya.Csak mi nem kamionoztunk hanem vonatoztunk :D sihhuhusihhuuuuuuhhuuu!
2020. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
61%
Én sem vagyok még szülő, de az hétszentség, hogy nem engedném el a lányomat másfél hónapra egy vadidegen büdös románnal.
2020. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Savlekotő ***** válasza:
74%
Annyira naiv kislány,18 évesen? Aha,ez a típusú szülő ébred rá hogy a naiv kis lánya már 16 évesen elvesztette a bokorban.. :(
2020. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
49%

Mikor közöltem anyámmal 19 évesen hogy lelépnék svájcba egy idősebb pasival akit neten ismertem meg ő is nemet mondott. Azt mondta ha kell az ágyhoz kötöz de sehová nem mehetek. És igaza van én sem engedném el a gyerekem. Aztán fogtam magam és megszöktem. Nem bántam meg-anyám nagyon megkedvelte a pasit is.


Szerintem jó lenne ha megismernéd a srácot te is személyesen és ott kiderül hogy milyen a pasi.

Ebben a helyzetben mondjuk én nem utaznék sehová- nem csak azért mert elkaphat valamit de ki tudja milyen korlátozások vannak más országokban. Nehogy ott ragadjon szegény tök egyedül mert a pasi meggondolja magát. Szóval szerintem semmiképp ne engedd el. Mond neki hogy majd máskor ha nem ez a helyzet.

2020. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!