Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segítsek a fiamnak...

Hogy segítsek a fiamnak lakhatási ügyben?

Figyelt kérdés
28éves a fiam, és 9éve elköltözött itthonről. Eddig albérletben élt a barátnőjével, de most elváltak, és különköltöznek. Nagy a családi ház, két külön bejárattal, de a másik részt időközben kiadtuk egy ismerősnek. Az albérlőt is sajnálnám elküldeni, mert nincs hová menjen, így pedig nem tud a fiam hazajönni. Egy másik albérletet nemtudok neki finanszírozni, mert mi is szinte ingyen adtuk ki a lakást, 25ezer mindennel, semmi rezsit nem kell fizessen.

2020. máj. 5. 14:57
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Mégegyszer hangsúlyozom, hogy a fiam nem várja el, hogy elküldjem a bérlőt, mégcsak nem is említette, hogy haza szeretne költözni. Csak szülőként segíteni szeretnék neki, mert nehéz helyzetben van. Én is mindig számíthattam rá, az autóm rendszeresen ő szervízeli, és 2éve segített a tetőt újra ácsolni. Eddig mindent önállóan ért el, annakidején a jogosítványához sem engedte, hogy hozzájárúljak. Mindemellett a fél ház őt illeti, mióta megözvegyültem.
2020. máj. 5. 16:00
 12/32 anonim ***** válasza:
90%
Akkor még ő is simán kirakhatja a bérlőt.
2020. máj. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
23%
Tehát a fiad lehet is hogy nem menne haza, de te meg utcára tennél egy embert.
2020. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
96%

Először talán kérdezd mrg a fiadat, hogy szeretne-e a kiadott házrészbe költözni.


Ha igen, akkor fel kell bontani a szerződést az albérlővel, ha nem, akkor nem kell semmit csinálnod.


Értem, hogy szeretnél segíteni neki, de ha nem akar odaköltözni, és te pénzzel nem tudsz segíteni, akkor lényegében nem tudsz mit tenni.

2020. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
63%
Tehát a fiad eddig albérletben élt, miközben társtulajdonos a családi házban. Gondolom akkor, a havi 25000et ő kapja, mivel az ő része van kiadva. Tehát ha haza akar költözni, akkor majd ő dolga elküldeni a bérlőt.
2020. máj. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem ő kapja, nem ő fogadta be a bérlőt. De annakidején természetesen megbeszéltem vele, és azt mondta, hogy nyugodtan kiadhatjuk a részét, mert nem áll szándékában hazaköltözni. De mindez még akkor volt, amikor a barátnőjével élt.
2020. máj. 5. 16:35
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

Akárhogy csűrjük-csavarjuk, egy megoldás marad: Piaci áron kiadni a részét, és az a pénz őt illetné, abból bérelne lakást (vagy hozzátenné ahhoz, amiből lakást bérel).

Így lenne korrekt.

2020. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem először is beszéld ezt meg a fiaddal,mielőtt bármit szervezkedsz. Lehet,hogy amúgy sem akar hozzád költözni,lehet ,hogy van másik albérlet már kilátásban,vagy másik nő ,stb .
2020. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
82%

Szép dolog, hogy szereted a fiadat, és segíteni akarsz, de a kérés nélküli segítség csak kotnyeleskedés. Elég régóta felnőtt már, lehet hogy esze ágában sincs az anyja nyakára, szoknyája mellé visszaköltözni. Nem azért, mert azt hiszi, hogy teher lenne neked, hanem azért, mert jobban élvezi az önállóságot, és igénye van rá. A legtöbb felnőtt nem szívesen lakna az anyjánál (amíg az nem szorul napi segítségre, ellátásra), akárhogy is szereti.

Nem tudom, mi alapján mondod, hogy nehéz helyzetben van, dolgozó ember, nem biztos, hogy problémát jelent fizetnie egy albérletet.

Semmiképp se ess neki azzal, hogy "elküldtem a bérlőt, fiam, költözz haza". Legfeljebb kérdezd meg, szeretne-e visszajönni, beköltözni abba a házrészbe, mert akkor elküldöd a bérlőt, neked nem probléma, nagyon szívesen segítenél ezzel, ha szüksége van rá. Ha igent mond, mehet a dolog, ha nemet, akkor ne akard rátukmálni.

2020. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
40%
Attól mert a fiad nem várja el, hogy elküld az alberlot, nekem mint anyának, ha én lennék ebben a helyzetben, gondolkodás nélkül megmondanám kérek perec az ismerősnek, hogy a fiamnak szüksége van arra a lakrészre, és van mondjuk 1 hónapja másik lakást keresni. Szerintem egy normális szülő így cselekedne ebben a helyzetben, akár felnőtt dolgozó kereső képes emberről van szó, azért család a család, hogy a bajban segítsük egymást. És most a fiad akár felnőtt akár nem, bajban van, és segíteni kell neki. Pont lesz*nam hogy egy ismerősnek adtam ki szinte ingyen azt a lakreszt, mikor a fiam bajban van.
2020. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!