Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítsek lógni a barátnőmnek...

Segítsek lógni a barátnőmnek vagy vamzeroljam be az anyjánál?

Figyelt kérdés

Néhány hete lett barátnőm.

Ő 16 éves, középsulis, én 19 vagyok, egyetemista.

A lánynak problémái vannak az iskolával meg úgy alapjában véve mentálisan nem túl stabil. Erről tud az anyja is, jár pszichiáterhez, pszichológushoz is és jelenleg is suliváltás előtt áll, de lényegében állítása szerint semmi nem segít rajta.

Többször felmerült már részéről (illetve, mint kiderült előttem többször meg is tette már) a suliból való lógás és őszintén fogalmam sincs ilyenkor mit tegyek/mondjak. Mármint elméletileg én vagyok a felnőtt és a "józan" a kapcsolatunkban, de nem vagyok az anyja, se a doktora.

Most például megint megkért rá, hogy holnap had jöhessen el a kolimba és ne kelljen suliba mennie, az anyjának meg nyilván úgy adná el, hogy suliban volt. Eddig sikerült erről lebeszélnem és ráerőltetnem a sulit, mert tudom, hogy ha hozzászokik a lógáshoz, akkor abból semmi jó nem származik, ha meg segítek neki rejtőzködni, akkor meg én is szálka leszek az anyja szemében. Viszont az meg megint csak nem lenne túl etikus a barátnőmmel szemben, ha szólnék az anyjának, hogy "a lányod holnap lógni fog, csinálj vele valamit".

Viszont nyilván magára sem akarom hagyni, hogy oké lógjál, én meg addig élem az életem, mert bár kicsi az esélye, de akár kárt is tehet magában olyankor meg úgy általánosságban nem lenne túl kedves magára hagynia az embernek a szerelmét, mikor tudja, hogy nehéz időszakot él meg.


Mit csináljak?


2019. okt. 2. 12:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%
Semmiképp se támogasd a lógást! Ha máshogy nem megy, beszélj az anyjával, hogy a kislány kerüli az iskolát.
2019. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
45%
Semmiképpen ne nyomd fel őt! Egy barát nem arra van. Nincs korod beli barátnőd? Miért gyerekek társaságát keresed? A tini kornak ez az átka.
2019. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
33%
Nem lenne jobb érettebb, veled egykorú barátnő?
2019. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
40%
nyilván halál szerelmes beléd és azért akar lógni. Meg kell beszélni, hogy ez így nem megy, nem fogsz neki falazni ilyen őrültségben, mert úgyis ki fog derülni és akkor esélyes, hogy a lábad nem teheted be többé hozzájuk, elveszted a szülei bizalmát is, ebben te nem veszel részt. Mond meg neki, ha igazán fontos vagy számára, akkor nem fog téged is bajba sodorni a hülyeségeivel, mert most pont azt teszi.
2019. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon felelősen gondolkozol, szép tőled!

Ne támogasd a lógásban. Mondd meg neki, hogy jobb lenne, ha bemenne, te pedig várni fogod tanítás után, persze, ha tudod.

Hivatkozhatsz arra, hogy nem szeretnéd, ha az anyukája rád haragudna meg ezért, mert akkor nem fogja engedni, hogy találkozzatok!

Nem mondtad, hogy mi a baj, de remélem nem bántalmazás az ok, mert azt nem tudja figyelmen kívül hagyni. Mindenesetre továbbra is bíztatnod kell, hogy már nem kell sokáig kibírnia, de fontos a tanulás.

És sajnos igen, nem vállalhatod fel ezt egyedül, ha a józan észre nem hallgat, akkor szólnod kell az anyukájának, szerintem értékelni fogja!

2019. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
26%
Hát szegény csaj jó kis barátot fogott ki... Most komolyan egy napos lógásért, amit veled akar tölteni, ilyen gondolataid vannak? Normális családban a szülők kiveszik a gyereket hétköznap is egy-egy napra kirándulni, hogy egy kicsit mentesítsék a rendkívül jó oktatás alól a gyereküket.
2019. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
31%
Én evidensen a lánynak segítenék - a való életben is megesett ilyesmi, ott 1 hétről volt szó, és szereztem neki orvosi igazolást róla, azt ennyi.
2019. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
50%
"akkor szólnod kell az anyukájának, szerintem értékelni fogja!" -és hova kenje a Kérdező ezt az értékelést? A hajára? (b+)
2019. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
33%
Tanulásban, iskolai problémák megoldásában kellene valahogy segíteni neki inkább... Nem tudom, ha egy napot segítesz akkor esetleg ez "rendszeressé válhat" valamint ha ez kiderül, akkor "rossz hatással van rá barátja" címszóval tilthatják is... Valahogy meg kellene vele értetni, hogy már nem sok van az érettségiig, vagy bírja ki valamilyen módon, vagy váltson sulit, az iskolai problémák megoldására kellene inkább törekednie mindenkinek, mint arra, hogy lógjon... Tananyagot is be kell pótolni lógás esetén, stb...
2019. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
58%
Ne áruld be az anyjának, inkább te vedd rá,hogy menjen suliba.Mégis mit mond,hogy miért nem akar suliba járni?!Elõbb-utóbb téged is rá fog venni,hogy ne járjál be az egyetemre.Ne felejtsd el csak néhány hete vagytok együtt és máris kolonc van a nyakadon.
2019. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!