Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám azt mondta, hogy...

Gabriella_kovacs246 kérdése:

Apukám azt mondta, hogy miattam ment tönkre az élete, és miattam lesz öngyilkos. Nem tudom feldolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sose volt jó kapcsolatom vele, a szüleim korán elváltak (a félrelépése miatt). Már 10 éve a válásnak, anyukám továbblépést és újraházasodott, de ő még mindig ugyanazzal a nővel él, akivel megcsalta anyát. Boldogtalan, feszült és depressziós. Az ő kapcsolatuk és a pszichés állapotok kihat a gyerekekre is. A négy gyerek közül 2 antidepresszánst szed szuicid gondolatok miatt. Általában kedves és megértő. Én is pszichés gondokkal küzdők (bulimia, depresszió, szorongás) Amióta elmondtam ezt neki (3 év szenvedés után) azt hallgatom, hogy mekkora teher vagyok. Egész életemben mindent megkaptam amit csak kértem. Ez teljes mértékben igaz, el vagyok kényeztetve és tudom, hogy egy átlagos korombeli gyereknél sokkal több mindenem van. De én nem erre vágytam, én a szeretetére vágytam, nem a pénzére. De ha egy gyereknek meg akarod vásárolni a szeretetét, akkor ő az ki fogja használni. Néha, ha összevesznek a baratnőjével, akkor egyszerűen megőrül. Ordítozni kezd, fenyegetőzik és a fizikai bántalmazás is megesett már. Tegnap is egy ilyen történt, amiben kifejtette, hogy az egész életét én rontottam, miattam lesz beteg és hal meg rákban vagy miattam lesz öngyilkos. Hogy egy olyan szörnyű ember vagyok, akit soha senki nem fog tudni szeretni, és szán engem mert életem végéig magányos leszek. A fejemhez vágta, hogy nem csak az ő életé, hanem mindanyiunkét én tettem tönkre. Hogy a többi gyerek is miattam szenved. Autóban voltunk, amikor eldurrant az agya és azzal fenyegetőzött, hogy belehajt egy fába és megöl mindkettőnket. Bárkivel beszéltem a családban erről, azt mondta hogy ne vegyen fel. Engedjem el a fülem mellett, mert csak érzelmileg akar zsarolni. De nekem nem megy. Ezeket a szavakat nem lehet elfelejteni. Rettegek tőle, hogy mikor fog újra kirobbani és elhordani mindennek. Mit tegyek? Neki is szeretnék segíteni, mert pszichés. Pszichológushoz jár már több mint egy éve de nem segített neki. Pszichiáterhez kéne küldeni vagy mit csináljak?

2020. máj. 7. 06:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
Hagyd békén.
2020. máj. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem igaz, amit mondott, sajnálom, hogy ilyet mondott, lelkileg bántalmazó szülő sokszor mond ilyet. Igen, ez érzelmi manipuláció, vagy annak a bizonyítéka, hogy saját életében sokmindent nem tud megoldani és ezt rázúdítja valakire, aki erről egyáltalán nem tehet.

Több pszichológustól is kérhetsz segítséget.

2020. máj. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát most mondanám, hogy hatàrolódj el tőle, ne találkozzatok, de úgysem fogsz tudni (sem pszichèsen, sem máshogy). Mindkettőtöknek pszichiàter kellene, hogy fel tudjátok ezeket dolgozni majd elkezdeni újraèpíteni. Őszinte leszek, ez nem fog megoldódni külső segítség nélkül. A pszichológusának pedig-ha jó szakember lenne-magától kellene továbbküldenie pszichiáter kollégájoz az apádat, miután kirajzolódott a probléma (márpedig egy év alatt biztos, hogy kirajzolódott számára, vagy ha nem, akkor az baj).
2020. máj. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Én is pszichés gondokkal küzdők (bulimia, depresszió, szorongás)" Ez mindig csak válaszeakció valami családi ß@rra, nem te választottad.

"Amióta elmondtam ezt neki (3 év szenvedés után) azt hallgatom, hogy mekkora teher vagyok." Hárítja a felelősséget apád.

"Néha, ha összevesznek a baratnőjével, akkor egyszerűen megőrül. Ordítozni kezd, fenyegetőzik és a fizikai bántalmazás is megesett már." Szüksége van egy boxzsákra, azt a pinát, amelyiket dugja, csak nem szabad vernie, nemde?

"Tegnap is egy ilyen történt, amiben kifejtette, hogy az egész életét én rontottam" Innen tudhatod, hogy te ebben nem vagy hibás.

"Hogy egy olyan szörnyű ember vagyok, akit soha senki nem fog tudni szeretni, és szán engem mert életem végéig magányos leszek." Ő fél ettől, és rád okádja.

"Hogy a többi gyerek is miattam szenved." Ha apád nárcisztikus lenne (lehet, hogy az is), akkor azt mondanám te vagy az általa kiválasztott fekete bárány.

"Autóban voltunk, amikor eldurrant az agya és azzal fenyegetőzött, hogy belehajt egy fába és megöl mindkettőnket." Érzelmileg zsarol, hogy utána kontroll alatt tartson.

"Bárkivel beszéltem a családban erről, azt mondta hogy ne vegyen fel." gyerekként? Hát, nehéz lesz.

"Engedjem el a fülem mellett, mert csak érzelmileg akar zsarolni." Ez így van.

"Mit tegyek?" menj pszichológushoz.

"Neki is szeretnék segíteni, mert pszichés." 1. Ez nem a te dolgod. 2. Amíg anyagilag, érzelmileg függsz tőle, nem vagy abban a helyzetben, hogy ilyeneket tegyél. Nem és kész. Ezt el kell engedned. Apád vagy megjavul magától vagy valaki felnőttől kapott segítséggel vagy így járt.

"Pszichológushoz jár már több mint egy éve de nem segített neki." Én 5 éve járok, és volt előrehaladás, volt 1-2 áttörés, de az alaphelyzet még nincs megoldva. Nem mellesleg sok nárcisztikus képes az átlagos (=nem nagyon penge) terapeutát megtéveszteni. Emiatt a terápia félresiklik, haszontalan. Emellett apád is lehet abban a helyzetben, mint én sokáig, hogy tudat alatt szembemegy a terapeutával, és nem gondolkozik magán, hanem vitázik vele, és ezzel elfecsérli az időt, stb.

"Pszichiáterhez kéne küldeni vagy mit csináljak?" Nem. Neki kellene magán dolgozni ennél a terapeutánál. Vagy olyan terapeuta kellene neki, aki kicsit megtöri, ráébreszti. De lehet, hogy onnan meg elfutna apád.

2020. máj. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Apukád érzelmileg zsaroló ember. Épp azt szeretné elérni vele, hogy rosszul érezd magad emiatt (és sajnos el is éri). Lehet őt ezt teszi boldoggá!?

Szerintem minél előbb menjetek el onnan a testvéretekkel együtt. Nem tudjátok megbeszelni, hogy albérletbe mentek?

2020. máj. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Nézd,apukád egy nárcisztikus pszichopata.


Nem bírja, elviselni, hogy anyud boldog, ő boldogtalan.

Nem bírja elviselni, saját magát. Azért mocskol. Mindig mást hibaztat, saját problemaja miatt.


De ha szeretnéd, leforditom neked a nárcisz apád szavait.

Te azért vagy hibás, mert ha te nem lennél, akkor neki nem "kellett" volna félre mennie, és nem kéne elviselnie azt a szörnyűséget, hogy anyud továbblépett, és boldog.



Természetesen nem te tehetsz róla.

Nem anyud tehet róla. Apád mentális beteg ember, és nem úgy gondolkodik mint más.

Nincs bennük empátia.

Nem is érzik,, hogy mit mondanak mit csinálnak.


Javaslom hallass a youtube ön, erről videókat. Raismersz?


Egyébként más előtt is ig, viselkedik, vagy képes egyik pillanatról a másikra, jopofat vagni5?

Jól szineszkedik?

2020. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Száz szónak is egy a vége :D

[link]

2020. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabb szakember kellene apádnak és neked sem àrtana, hogy később ezeket az élményeket a helyén tudd kezelni és normális életet élj. Apudnak ne akarj segîteni mentálisan mert 1. annàl komolyabb a problémája, hogy te segíts neki, 2. tényleg nem a te dolgod. Nem vagy sajnos sem abban a helyzetben, sem abban a szerepben, hogy te ezt meg tudd oldani. Nem kellene vele találkozni amúgy, jobb lenne ha az ilyen helyzeteket, mint az a kocsis is colt, el tudnád kerülni. Sosem lehet tudni, mikor kattan be az ilyen mentális problémákkal küszködőknèl valami és tényleg belehajt a fába. Nem érdemes elbagatelizàlni ezeket azzal, hogy csak a szàja nagy, mert làthatóan vannak problémái apukàdnak. Szerintem próbáld elkerülni amíg nagy korú nem leszel, ne akard megmenteni, mert nem tudod. Amit nem tudsz kontrollálni, ne is akard mert csak te leszel frusztráltabb. A magad eseményeit tudod nagyjából befolyásolni, a magad mentális egèszségével foglalkozz, azt hozd rendbe.
2020. máj. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A szeretetet ott keresd, ahol meg is kapod.

Biztosan sok ember szeret. Te normális családban élsz, anyukádnak sikerült normális életet kialakítania.

Apukáddal ne erőltesd a dolgot. Nekem is elváltak a szüleim. Apukám nem foglalkozott velem. Tiniként próbálkoztam, de láttam, hogy nem megy, nem akarja. Én nem erőltettem. Szerencsére rajta kívül is van családom. Anyukám, nagyik, unokatesók. Úgyhogy nem szorulok rá.

Neked valószínűleg ez az elfogadás nem fog menni egyedül. Jársz szakemberhez. Te ne apukád problémáját akard megoldani. Azzal törődj, hogy te a problémáid megoldódjanak.

2020. máj. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alpján Ő egy beteg ember, de te is az leszel, ha nem a saját életeddel foglalkozol, hanem az övével. Az ő élete őrá tartozik, a tiéd meg rád. Minden ember elsősorban azért felelős, hogy a saját életét tegye rendbe. Ha az rendben van, akkor foglalkozhat más emberrel, de csak nagyon óvatosan és mértékkel, mert az már nem elsősorban őrá van bízva.
2020. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!