Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítenének anyagilag a...

Segítenének anyagilag a gyereketeket elindulni az életben?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnénk vásárolni, és emiatt jutott eszembe újra, hogy milyen érdekes családom van.. Előre leszögezném, hogy jómódú családról van szó, csak nekünk, gyerekeknek nem jut sok belőle (tinikoromban ha szétszakadt a cipőm, könyörögnöm kellett egy újért - a kínaiba, mert márkás sosem volt. Nem is vágytam rá, nem kértem soha.)

Szóval egy ideje téma a lakásvásárlás, önerő, stb. És eszembe jutott, hogy hány ismerősömnek segítettek a szülei, mennyivel könnyebb volt nekik. Én jelenleg 3 helyen dolgozom, mert 5 Ft-ot nem kaptam soha.

Tizenéves koromban nyitottak nekem megtakarítási számlát, évekig hallgattam, milyen jó ez nekem, mennyi pénzt kapok majd.. Aztán lejárt a 10 év, és semmit sem kaptam abból a pénzből. Pedig számítottam rá, azzal terveztem a továbbiakat... Abból a pénzből vettek még egy autót maguknak :)...


Jogos a sérelmem?... Kettős érzés, mert egy pohár vizet is utálok kapni tőlük, de közben irigykedem, hogy másoknak milyen normális szülei vannak...


2020. máj. 10. 16:37
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem egyértelmű, a párommal vásárolnánk lakást.
2020. máj. 10. 16:37
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Igen, tervezzük. Ha a vírus miatti válságban nem megyünk tönkre 1-1 kis lakást tudunk adni diplomaosztóra. A második forgatókönyv az, hogy 50% önerőt teszünk a lakásba, de a maradékot (valószínűleg hitelt) nekik kell fizetni.
2020. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk sem tudtak anyagilag segíteni a szülők, hogy házat vegyünk, önerőből és hitelből oldottuk meg. Mivel nincsenek jó anyagi helyzetbe egyikünk szülei sem. De ha megtehették volna, mindkettőnk szülei adtak volna.

Van már nekünk is gyerekünk, már egész kicsi korában elkezdtünk neki takarékoskodni, hogy legyen mivel elkezdenie az életet és ha megtehetjük, akkor fogunk neki segíteni lakást venni. A gyerekünk, azért vállaltuk, hogy boldog legyen, hogy jusson valamire az életbe. Hogy ne legyen neki nehéz. Természetesen ő fogja megkeresni a kenyérre valót, de nyilván több öröme lesz az életben, ha nem kell több milliós hitelt 20 évig nyögnie, hanem azt a pénzt elkölti pihenésre, feltöltődésre a családjával, amire nekünk nem nagyon jut.

2020. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szép... Én egy ötezrest sem kaptam életemben... Pedig sosem herdáltam el a pénzt, középiskola óta diákmunkáztam, hülyeségre nem költöttem..
2020. máj. 10. 16:44
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Én konkrétan neki adtam a városi lakásom és leköltöztem falura egy örökölt házikóba.
2020. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tudjátok azért is szomorodtam el nagyon, mert párom szülei milliókat adnának, közben mindketten közalkalmazottak, 150 ezret keresnek havonta fejenként. Természetesen nem fogadjuk el tőlük!..
2020. máj. 10. 16:48
 7/22 anonim ***** válasza:
2020. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ha lesz gyerekem és megtehetem, segítem ahol tudom. Az én szüleim rengeteget dolgoztak, cserébe tudtak venni 1 garzon lakást, azt tesom kapta meg, mikor kesz lett hazuk és elköltöztek, megkaptak az árát (10millió), s az enyém lett a lakas. Így szerencsere egyikonknek sem kell alberletre költeni a pénzét, a fizetésem nagy részét félre tudom tenni.
2020. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Olyan jó lenne megtudni, hogy a szüleid hogyan vélekednek, nyilatkoznának erről a dologról. Ők vajon hogy látják a helyzetet ?
2020. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A megtakarítási számla lejártakor beszéltünk erről, azt mondták, hogy ők rakták a pénzt, az az övék. Ebből volt egy veszekedés, azóta nem hozta szóba senki. Nincs bensőséges, szeretetteljes kapcsolat, rideg szülők. Sosem beszéltünk komoly dolgokról.

Sosem panaszkodtam róluk, úgy voltam vele, hogy vannak rosszabb szülők is, nekik is van néhány hibájuk, senki sem tökéletes, stbstb... De azért ez most elég nagy szálka

2020. máj. 10. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!