Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a járványhelyze...

Mit tegyek, ha a járványhelyzet miatt kénytelem voltam haza költöznöm a szüleimhez és minden velük töltött nap kínszenvedés?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos egyetemi hallgató vagyok, aki kollégiumban élt és részmunkaidőben dolgozott a szakmájában. Tehát anyagilag független voltam és egyszemélyes háztartást vezettem nagy szabadsággal


A járvány miatt a kollégiumokat kiürítették, így 5 év után hazacuccoltam a szüleimhez ( 2 hétnél hosszabb időt egyhúzamban évek óta nem töltöttem itthon).

Borzasztó itthon lenni, újra gyerekként kezelnek. "Ha itthon vagy akkor azt csinálod amit én mondok" duma megy állandóan... Egy szavam sincs itthon.


Hála az égnek Home office-ban dolgozom itthonról, de néha ellehetetlenítik azzal, hogy állandóan jönnek a nyakamra a kisebb-nagyobb parancsaikkal.


Páromat azóta nem láttam amióta hazaköltöztem. Nem is jöhet hozzánk, mert biztos hordozó - szüleim szerint.


Tehát itthon rohadok már 2 hónapja. Szociális életem nulla és mindennapot szenvedésként élek meg. Csak telnek a napok és valószínűleg szeptembernél előbb nem költözhetek vissza.


Elköltözést nem engedik a szüleim, mert "veszélyes"...


Borzasztó így az életem :(


Mégis mit tehetnék, hogy elviselhetőbb legyen?



2020. máj. 10. 17:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%
Mi ez, h nem engedik a szüleid? Csak annak nem engedik, aki maga se akarja. Felnőtt ember vagy, van önálló keresettel. Az jön oda, aki akar bele értve a párod is
2020. máj. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%
Mi az hogy nem engedik? Ugye tudod hogy 18 éves korod utan max a törvény ereje parancsolhat neked, de a szüleid nem? Nem vagy te még felnőtt, koránt sem, sem pedig önálló. Mehetnel albiba ha futja ra, egyedül vagy a barátnőddel, esetleg mehetnél a barátnőd családjához. Ha ezek nem opciók, akkor pedig elviseled ami most van szeptemberig.
2020. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Savlekotő ***** válasza:
Nem engednek költözni,what felnőtt vagy,haza se kellett volna menni,keresni más lehetőséget,mert szeptemberben is lesz kifogás hogy miért nem mehetsz vissza a kollégiumba,mert tudják h amint mehetsz lelépsz..
2020. máj. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Én tökre megértelek, és persze könnyű ezt mondani hogy vegyél ki albit, de Budapesten rezsivel együtt kb 70000 egy szoba. Én gyakornokként 20 órában ennyit kerestem. A koli csak 10-20000.Sokkal könnyebb koliben eltartani magad mint albérletben. Velem amúgy ugyanez történt és én is elég rosszul viselem. Záróvizsgázok idén és itthon soha nincs csönd, nincs zárható szoba, átlag 14 percenként megzavar valaki. Tartsa benned a lelket az hogy ez ez egész nem tart örökké. Meg tudom hogy ez nem vigasztal, de arra is lehet gondolni,hogy lehet soha többé nem lesz lehetőséged ennyit a családdal lenni.
2020. máj. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Végül találtam egy olcsó lepukkadt kollégiumot, ami még kigazdálkodható áron van

2020. máj. 29. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!