Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázhatom el...

Hogyan magyarázhatom el anyámnak, hogy mire kell az a tárgy amit venni készülök?

Figyelt kérdés

Sosem érti meg, folyton csak ellenem mond mindent. Pl vennék egy multimétert az elektronikai dolgaimhoz. mivel minden rendelésemet el kell mondanom neki, hogy mit fogok venni, ezért bele is köt. Azt mondja ,hogy hát jó, azon kívül ,hogy semmire nem elhet használni teljesen jó.


Vagy például: gyűjtő vagyok, és régi 2. vh-s és hidegháborús repülőgép alkatrészeket és műszereket gyűjtök. Folyton kérdezi, hogy és ezekkel mit lehet csinálni? Én mondom, hogy hát azt amit akarsz. nézegetheted, kapcsolgathatod, tekergetheted, (ez kb 5 éves szint) vagy szétszeded, megérted a működését, próbálod életre kelteni, megjavítani stb stb.

És erre is azt mondja ,hogy aha, tehát semmire nem jó.


Egyszerűen semmi nem hat. Bármit mondok neki.



Mivel tudom megértetni vele, hogy "csak" kell. Biztos sokaknak van ilyen hobbijuk. Valaki meg régi rádiókat gyűjt. Mert azok érdeklik.


2020. máj. 13. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Te miért nem érted meg, hogy SZÁMÁRA az haszontalan? Nem mint pl egy edény, amiben tud főzni.

Mire jó az, hogy egy gépet kapcsolgatsz?

Mellesleg a te pénzed(....remèlem), szal ne magyarázkodj neki, hanem vedd meg. Kész.

2020. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Anyukád miért tudja, hogy mit veszel? Együtt éltek még?
2020. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudod megmagyarázni, mert mindkettőtöknek mást jelentenek ezek a dolgok.
2020. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igaz én pénzem azt csinálok amit akarok, de még nem vagyok 18. csak 17.

Az koé, hogy számára haszontalan, meg is értem, de akkor miért szól bele? Én se szólok bele, hogy kidobta a karcos serpenyőt és vett újat, mert "szerintem" az még használható, semmi baja...

2020. máj. 13. 22:24
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen együtt élünk, és mivel még nincs számlám, ezért Ő utalja a pénzt, ha veszek akármit, és akkor kérdezi mindig. Vagy ha rendelek, akkor is szólok előtte. Mert egy házban lakunk és ide jön..
2020. máj. 13. 22:25
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

És hogy álltok anyagilag?


És be ne kamuzd, hogy diákmelóval keresel havi 400-at, mint IT mérnök!

2020. máj. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

neeem. egyáltalán nem azért kérdezi meg ezeket, mert nem keres jól.

Anyukám, most inline órákkal, előadásokkal sokkal többet ekres, mint normál napokon. Neki ez most nagyon bejött.


heti 3 alkalom, 25-35 fő. fejenként 5e Ft. így havonta 600e Ft-ot keres és közben azt csinálja amit nagyon imád. Apa kb 800-900 körül keres.


Én diákmunkával havi 80-100E ft-ot keresek. Jelenleg semennyit. Egy ilyen vásárlással, ha veszek valamit haonta 1x, max 2-szer, az kb 5-20e Ft.

Ez igazán nem sok :)

2020. máj. 13. 23:07
 8/18 A kérdező kommentje:

És még ha csak a magam szemszögéből néznénk a dolgokat akkor se lenne sok. ha havonta keresek 100e Ft-ot és nem kell semmire költenem, akkor is marad 70-80e Ft, ha havonta vennék dolgokat. de úgyse veszek. csak félévente 1x.

és ha havonta megspórolok akár 50e Ft-ot is, máris lesz pénzem jogosítványra (200e Ft) csak 4 hónap, vizsgákra. stb stb.

2020. máj. 13. 23:14
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Amit megveszel, dolgokat, alkatrészeket, és netán restaurálsz, az a szintén gyűjtőknek sokat érnek?

Mert ha igen, ezzel érvelhetsz, hogy most ugyan ennyiért veszed meg, de helyreállítva később sokkalta többet fog érni.

Így már nem mondhatná, hogy haszontalan, amit csinálsz.

2020. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
Sehogy anyukád pénze ha jól értem ő utálja át pénzt a te vásárlásodért.szépen megvárod még 18 éves leszel és a saját pénzed öl annyi ilyen 2vh dolgot veszel amennyi kitelik belöle.
2020. máj. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!