Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan magyarázhatom el...

Hogyan magyarázhatom el anyámnak, hogy mire kell az a tárgy amit venni készülök?

Figyelt kérdés

Sosem érti meg, folyton csak ellenem mond mindent. Pl vennék egy multimétert az elektronikai dolgaimhoz. mivel minden rendelésemet el kell mondanom neki, hogy mit fogok venni, ezért bele is köt. Azt mondja ,hogy hát jó, azon kívül ,hogy semmire nem elhet használni teljesen jó.


Vagy például: gyűjtő vagyok, és régi 2. vh-s és hidegháborús repülőgép alkatrészeket és műszereket gyűjtök. Folyton kérdezi, hogy és ezekkel mit lehet csinálni? Én mondom, hogy hát azt amit akarsz. nézegetheted, kapcsolgathatod, tekergetheted, (ez kb 5 éves szint) vagy szétszeded, megérted a működését, próbálod életre kelteni, megjavítani stb stb.

És erre is azt mondja ,hogy aha, tehát semmire nem jó.


Egyszerűen semmi nem hat. Bármit mondok neki.



Mivel tudom megértetni vele, hogy "csak" kell. Biztos sokaknak van ilyen hobbijuk. Valaki meg régi rádiókat gyűjt. Mert azok érdeklik.


2020. máj. 13. 22:12
1 2
 11/18 Laci1991 válasza:
69%

14 éves korom óta van bankszámlám...

Nem gondolod hogy te is csináltass, aztán akkor nem kell mindenért anyucinál kilincselni?

2020. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hobbid. A hobbi nem arról szól, hogy valami kézzelfogható hasznunk van belőle. Ha valaki olyan szerencsés, hogy igen, az már bónusz. A hobbi "haszna" az, hogy az érdeklődésünknek megfelelő szabadidős tevékenységet végzünk. Ez lehet a sünök lelkiéletének megfigyelésén át különböző tárgyak gyűjtése, meg kb. még annyiféle dolog, ahány ember van.

Nem tudom, miért kell ezt egy felnőtt embernek magyarázni, mármint anyukádnak. Látszólag nem a pénz a baja, hanem a haszontalanság. Én büszke lennék, ha a kamasz fiamnak hobbija lenne, nemcsak tengene-lengene a világban, még azt sem fedezve fel, hogy egyáltalán mi érdekli.

2020. máj. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 12-essel. Mond meg, hogy neked ez a hobbid, téged ez kapcsol ki. Mást a futás, a jóga, a könyv olvasás, a festés, téged meg ez. Örömmel tölt el, ha ezt csinálhatod. (ja meg az ütőkártya: "hát jobb lenne ha drogoznék meg innék?? :D")
2020. máj. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!

A maraggyotthon vége után csinálj bankszámlát, addig bírd ki.


Egyébként én 15-16 éves korom óta vaterázom - az az üzlet sikerült a lehető legrosszabbul és legkínosabbul, amikor csak EGYSZER velem jött anyám. Azt hiszem, mindent elmondtam.


Egyébként nem értem, hogy miért kellene anyádnak szólni. Őszintén, sok mindent vettem kiskorúként/fiatalkorúként, nem értem, hogy mi tart vissza

Miért kell szólni anyukádnak?

2020. máj. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem amíg nem költesz túl sokat, addig mindegy. Egyébként azt se mondanám, hogy baj, ha ilyesmikkel foglalkozol. Egyik haverom hasonló csodabogár volt gyerekként, most elektronikai mérnök egy nagy német cégnél, és még mindig bolhapiacra jár kis vicek vackokat vásárolni, amiket otthon bütyköl. Csak most már közben keres vele egy csomó pénzt is. :D Ha gamer lennél az többe kerülne, szóval nem értem az anyukádat. Szerintem jópofa hobbid van.
2020. máj. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Én csinálnék számlát, nem azzal van a baj. csak mivel 18 éves koromig nem csinálhatok egyedül, ott kell lennie a szülőnek, eki viszont nem engedi, így jelenleg esélytelen.


Szerintem azért nem engedi, mert azt hiszi, hogy minden jöttmentnek utalgatni fogok itt milliókat :D amúgyis, ha 30-40e nél drágább azt személyesen veszem meg. Nem ér meg az egész annyit, hogy végül lelépjen az illető és elveszítsem a pénzt.

2020. máj. 14. 11:44
 17/18 A kérdező kommentje:

9-esnek: igen, az egy jó érv. és igaz is. folyamatosan megy föl az áruk. 10-15 évente dupla ár...


10-es. szerintem erre nem kell válaszolnom :)

2020. máj. 14. 11:46
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor várj a nagykorúságodig.

Ha 17 éves korodig kibírtad, egy évet várni már tudsz... Demagóg duma, de jobbat nem tudunk innen mondani.


Távgyógyítani nem tudjuk anyukádat.

2020. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!