Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti melyiknek örülnétek...

Szülők! Ti melyiknek örülnétek jobban (gyereketek kapcsolata)?

Figyelt kérdés

1. A 18 éves lányod megtért, majd egy katolikus táborban megismerkedett egy 28 éves férfival, akivel hasonló rendezvényeken találkozgattak és azóta távkapcsolatban vannak (ez a második kapcsolata). A férfi intelligens, értelmes, komoly, jómodorú, jó megjelenésű (pl. jóképű, igényes, csinosan öltözködik, stílusos) és szintén vallásos. Egyetemet végzett (Bsc, Msc), nyelveket beszél, könyvelőként dolgozik az egyházmegyénél, saját lakása és autója van és egyedül él. A lányod mindenképpen szeretne hozzáköltözni, minél hamarabb hozzámenni és gyerekeket szülni, így az egyetemet is ennek megfelelően választotta meg (ugyanaz a város, osztatlan tanári helyett 3 éves tanító szak). Tulajdonképpen ez az álma, hogy egy szép családja legyen és nagyon örül neki, hogy megismerkedett ezzel a férfival, akinek szintén komoly tervei vannak és szeretik egymást.

2. A 22 éves egyetemista lányod összejött az egyik volt egyetemi tanárával (ez az első kapcsolata). A férfi egy 31 éves nyelvész, egy városi albérletben él egyedül, régóta nem volt párkapcsolata. Intelligens, értelmes, jó szándékúnak tűnik, humoros és jó modorú, azonban egy kevésbé komoly és kifinomult felnőtt ember hatását kelti (előbb mondanád egy tipikus szerencsétlen vagy bohóc alkatnak). Ez igaz a megjelenésére (pl. egyszerű hétköznapi ruhákat hord, kócos, borostás, kuszák a fogai, eláll a füle, nagyon vékony) és a viselkedésére vagy személyiségére is (pl. csendes, szerény, esetlen, nem túl szociális vagy talpraesett). A lányod felnéz rá és annak is örül, hogy támogatja és segíti a tanulmányaiban, mert számára ez fontos az életben. Egyelőre nem terveznek előre semmit, csak szeretik egymást és majd kialakul (sem összeköltözés, sem házasság, sem gyerek).



2020. máj. 14. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg ennyire unatkozol?
2020. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáfűznék, hogy örülnék, ha meg is indokolnátok a válaszotokat vagy picit bővebben is kifejthetitek a véleményeteket.
2020. máj. 14. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Engem nem zavarna egyik sem.

18 éves lánynál van egy 10 év korkülönbség, de ha szeretik egymást, meg jól kijönnek ez egyáltalán nem olyan sok.

A második is rendben van, hiszen nem terveznek egyelőre semmit, biztosan csak jól érzik magukat együtt.

Egyébként neked kell eldönteni, hogy szimpatikusak-e neked.

Viszont úgy ők fogják eldönteni azt, hogy kivel jönnek össze.

Ezeknél a szituációknál vannak sokkal rosszabbak is hidd el.

A húgom pl 15 évesen egy 30 éves kopaszodó rockerrel jött össze, aki megszállottan egzotikus állatokat tartott az albérletében és rászoktatta a húgomat az ivásra meg a dohányzásra titokban.

Aztán pedig egy kábítószeres cigánygyerekkel volt együtt 3 évig, aki rendszeresen bántotta fizikálisan, munkás szállón lakott, nem lehetett eltiltani tőle, annyira szerelmes volt belé a húgom.

Mostanra talált magának normális párt, szó mi szó, de az ezelőttiek már tényleg elfogadhatatlanok voltak.

2020. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Annak örülnék jobban, amelyikkel jobban megvan az összhang, a szeretet, a közös célok.

Ui. ezek fontosak az életben, nem az, hogy csinosan öltözködik-e, vagy hogy hogyan állnak a fogai.

2020. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Savlekotő ***** válasza:
54%
Annak örülünk ha boldogok. És második.. Ha az első lenne Akkor viszont elgondolkodnék mit toltunk a Nejemmel el hogy a gyerekünk ilyen táborba megy,és agy mosottal jönne össze. :(
2020. máj. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha mindenképp választani kell, a második. Az ilyen 28 éves nagyon vallásos szingli jóképü full extrás pasi nem ok nélkül szingli. Egy barátom sztorijával élek: a srác összejött egy nagyon szexi pasival valami ostoba majálison, vagy hol. Fél év után tök véletlen derült ki, hogy református lelkész és van felesége meg két fia.

Én eleve irtózom a mélyen vallásos emberektõl. Engem is így próbáltak nevelni, a klasszik pokolra jutsz, a Sátán katlanban megfõz kb. mindenért stílus.

A 2. pasi se egy fõnyeremény, de legalább nem hirtelen terveznek mindent, hanem adnak a dolognak idõt, hogy meglássák, müködik-e egyáltalán a dolog. Én is ezt preferálom, nem pedig a szakot vâltok megy szülök egy gyerket, mert hú de szerelmes vagyok. Utána meg 2 éven belül válnak. De ez csak az én véleményem

2020. máj. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

"A 18 éves lányod megtért"

Csalódott lennék hogy beszippantotta az agymosás. Én se katolikusnak, se reformátusnak, se unitáriusna, se muszlimnak, se buddhistának, se egyébnek nem fogom nevelni a gyerekem. Tudni fog arról, hogy léteznek a vallások, se nem fogom neki hajtogatni, hogy csak ez az igazi, ez a szent, stb...


De ettól a mondattól eltekintve mindkettőnek örülnék. :)

2020. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
A másodiknak jobban örülnék, az elsővel is csak az a bajom, mint amit előttem is mondtak már. Nincsenek jó tapasztalataim az elvakult, mélyen vallásos emberekkel
2020. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!