Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim semmibe se vesznek és nem értékelnek, hozzám se szólnak, csak ha muszáj, és egész nap a szobájukban vannak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 16. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek?
2020. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

15 éves lány és 12 éves fiú.

Tudom, hogy serdülnek, kamaszkorba vannak, de sokszor már sok, amit csinálnak. Egész nap csak a barátaikkal beszélgetnek, ha bemegyek a szobájukba, rám szólnak, hogy jaj most az osztálytársammal beszélgetek. Főleg a fiam.

Még a nővérével is ilyen.

Múltkor is a lányom hívta a fiamat sétálni, erre fiamnak az volt a válasza, hogy nem. Alig ment ki a házból a lányom, a fiamnak az volt a legelső kérdése, hogy elmehet-e focizni az osztálytársaival.

Kamaszok, de az már túlzás, hogy hozzám se szólnak. Pedig nem vagyok én egy rossz anya.

2020. máj. 16. 09:59
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem túlzás. Képzeld el, ha egész nap suliban lennének, akkor sokat beszélnétek napközben? Nem.
2020. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem túlzás. Életkori sajátosság. Majd kinovik.
2020. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinövik.Legyél ott, amikor szükségük van rád. Veszekedni felesleges.
2020. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Hetek óta nincsnenek normális kortárs kapcsolataik, mégis mit vársz tőlük?
2020. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Kamaszok. Akkor lenne baj, ha folyamatosan rajtad csüngenének. Teljesen normálisan viselkednek, ne vedd magadra, ha egészséges kamasz voltál, ugyanígy viselkedtél a szüleiddel.
2020. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Mint párom öccse. Ő 18 éves. Most otthon vannak a vírus miatt( párom anyukája és öccse-ők ketten élnek 1 házban) mégis alig találkoznak. Mondta anyósom hogy ha a szobában lenne a wc meg a kaja nem is látná egész nap. Nem veszi magára,ilyenek a kamaszok. Csak az idegesíti hogy semmit nem segít a ház körül.
2020. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Az enyémek is ilyenek (lennének).

De én leültem velük beszélgetni, hogy ez nekem így nem megfelelő. Nem vagyok ingyen cseléd és atm automata. Elmondtam nekik, hogy természetes, hogy a barátaik egyre fontosabb szerepet töltenek be az életükben, és nem várom el, hogy annyit legyenek velem, mint ovis korukban, de amit csinálnak, az túlzás. Érdekes, megértették. Tegnap is beszélgettünk egy jót négyesben. Ha itthon vannak, akkor mindig együtt eszünk, és az asztalnál nincs kütyü.

Nem szervezek sok közös programot, hiszen már nagyok, de nem csak egy házban élünk, mint az idegenek, akik közösen bérelnek lakást.

2020. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebédeljetek, vacsorázzatok közösen, ez alatt már el lehet beszélgetni. Vagy akár ameddig a házimunkát csinálják. Legyen valamennyi idő arra hogy beszélgessetek közösen. Legyen mondjuk heti 1 este társasjátékozás, vagy hasonló közös program amit lehet otthon. Ezt előre beszéljétek le és egyezzen bele mindenki. Viszont amikor a saját dolgukat csinálják, pl beszélgetnek a haverokkal akkor minél kevesebbet járkálj be hozzájuk vagy piszkáld őket. Ha engem zavarnak miközben valami számomra fontosat csinálok akkor én se szívesen állok le beszélgetni.
2020. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!