Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeink még nagyon sokat...

A gyerekeink még nagyon sokat fognak szenvedni? Egész életükben? Joggal gyűlölik az öregeket?

Figyelt kérdés
Engem nem érdekelnek az öregek,senkim nincs,de ha baj van szörnyű hogy az emberek mindjárt egymást hibáztatják.(időseket)akkor a rendszert kéne hibáztatni.tény hogy a mai idősek a háborúk után születtek,és tényleg cumis gyerekek is az utcán játszottak,azt se tudták hol a gyerek,sok idős történetét hallottam már,ma elvennék tőlük a gyereket ahogy neveltek,de még kapnak nyugdíjat,mi már lehet nem kapunk,ez a járvány a kezdet,olvadnak a gleccserek,felmelegedės ,lesz még sok járvány,a vizünk elfogy,az unokáink megérik,de még mi is.. az ovis fiam mondogatja hogy szánkózni szeretnék,vagy hóangyalt szeretnék csinálni,látja meséből,sírni tudnék,van egy tök jó domb,mire belenőtt hogy lecsúsznánk rajta,már nincs hó. Menne boltba játszótėrre, és most el kell utasítanom,be kell zárnom az udvarra,sírni tudnék.rosszul érzem hogy már csupa szenvedés lesz az életük? Ki tudja mi jön még?
2020. márc. 22. 05:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Ezt lehetett tudni mielőtt gyereket vállaltál, akkor miért nem gondoltad át?
2020. márc. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Szörnyű problémák: egy ovis gyereket nem tudsz udvaron belül tartani, lekötni hogy ott is jó legyen....

Próbálnád ki ezt 2 gyerekkel egy erkély nélküli panelben! ;)

2020. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Horaires ***** válasza:
72%
Igen, még lesz sok szenvedésben részük, részünk, de azért nem vagyunk teljesen tehetetlenek. Pl a környezeti változások ellen lehet küzdeni, s akkor majd el tudod mondani, hogy ne haragudj, későn kaptam észbe, de onnan kezdve amit tudtam, megtettem. Más dolgokra is bizonyos mértékben fel lehet készülni, meg lehet előzni.
2020. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Hát, ha szerinted ez szenvedés, akkor igen, rengeteget fognak még szenvedni a te gyerekeid. Pláne, hogy ilyen agyatlan anyjuk van
2020. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Valóban, mennyivel jobb volt annak, aki világháborúkat élt meg, meg forradalmakat...
2020. márc. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Ne picsogjál már. Szedd össze magad. Túl leszünk ezen is. Örülj neki, hogy nincs háború. Jövőre majd lesz hó.
2020. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi, húsvétig lesz még hó.
2020. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Ebből látszik, milyen zseniális az oktatás... Amikor egy huszon-, max. harmincéves fiatal előadja, hogy mi mennyire szenvedünk, bezzeg az öregek...

Amikor fogalma sincs, hogy nagyszülei, dédszülei a háborúban harcoltak még.


Nagypapám a fronton volt, majdnem meghalt. Meg is sérült.

Nagymamám és dédnagymamám három nap alatt(!) tudtak átmenni az Üllői úton egy hathónapos csecsemővel (ez volt apukám), mert lőttek az oroszok. A tankok között futottak át, és egy idegen család pincéjében kaptak menedéket éjszakára. Azután hosszú hetekre vidékre menekült a család.

Családunk egyik ágától minden vagyonát elvették (=államosították), és a házukat több kis "lakásra" osztották; idegeneket költöztettek melléjük.

A nagyszüleim zsidó szomszédaikat az orruk előtt hurcolták el. Próbálták őket bujtatni, ami miatt majdnem ők maguk is bajba kerültek. A baráti zsidó családot sosem látták többet...

És mindeközben nekik minden nap ki kellett menni a boltba, akár lőttek, akár nem, ugyanis nem volt még Tesco házhoz szállítás, de nagyon tartós konzervek sem...


Ezek csak példák az én családomból, de ilyen, ehhez hasonló, sőt még ennél durvább is minden családban van. Igen, Kérdező, a tiétekben is, csak nem tudsz róla, ha téged nem érdekelnek az öregek...


De mehetünk visszább is a történelemben. Gondolom soha nem hallottál még a francia forradalomról? Volt "néhány" halott ott is.


És ha járvány: mond valamit a bubópestis szó? Nézz utána, mindjárt rájössz, hogy ezerszer inkább a koronavírus, mint az.


Szóval legyél kedves a világvége hangulatú nyüszögésedet magadnak megtartani, mert nem mindenki akar így hozzáállni a dolgokhoz. Aki egy kicsit is tisztában van akár csak a saját családja, vagy az országunk történelmével (és a világéval is, ugyebár), az tudja, hogy ilyen hosszú békeidő, és ilyen "luxusproblémák", mint hogy a fiad nem tudott idén szánkózni, sosem voltak még korábban. Előtte az éhenhalás és a háború, meg a gyógyíthatatlan betegséges sokasága volt a gond.


Az azért megvan, ugye, hogy a gyerekek is hullottak, mint a legyek, mert nem voltak védőoltások? Nemecsek Ernő? Mond valamit?


SZEDD ÖSSZE MAGAD!

2020. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Azért ez durva általánosítás. Anyu 75 éves, de sose hanyagolt el, ugyanolyan lelkiismeretesen nevelt, mint én igyekszem a lányom. Ők szegényebbek voltak, sok lehetőségtől elzárva, de pont azért élhetek én jobban, mert taníttattak.

Ez a generációk közötti utàlkozás elég értelmetlen.

2020. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Hogy te milyen picsogós vagy!

Az én fiam megérti, hogy nincs csavargás, ovi, játszóter, csak az udvar és a trambulin, vagy a bicikli, vagy benn a társas.

Nem problémázunk olyan dolgon, ami nincs, hanem örülünk annak, ami van. Nem rágodunk feleslegesen, mint te. Idegroncs vagy.

Nyugodjál megfele és élvezd a napokat a gyerekeddel.

2020. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!