Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért várja el mindenki az...

Miért várja el mindenki az apukától hogy a nagyobb gyerekével kettesben töltsön időt meg csináljon programot mikor már van új családja is?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt hogy panaszkodnak gyerekek, anyukák hogy a gyerek apja nem tölt időt kettesben a gyerekkel, amikor már ott az új feleség, esetleg gyerek is. Igazából jogos lenne elvárni, hogy minden 2. hétvégén apuka csak az egyik gyerekkel törődjön a családját meg hanyagolja, közben hétközben meg lehet egész nap dolgozik? Én nem értem miért nem lehet ilyenkor 3asban vagy 4esben programot csinálni, gondolom mikor a családban 2 gyerek van ott se egyesével viszik a gyerekeket állatkertbe vagy játszótérre. Kicsit ilyenkor azt érzem hogy benne van az emberekben az irigység, hogy ha már az első gyereknek nem lehet normális családja akkor a másodiknak se legyen
2020. máj. 16. 10:25
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

"Csak hogy értsétek: ha születik a gyereknek egy rendes testvére és arra is féltékeny lesz akkor a szülők majd külön viszik mindkettőt? Ez elég abszurd nem?"


Nem. A mi családunkban és a baráti körben is a második gyerkőc érkezésekor az elsőre is igyekeznek odafigyelni pluszban, ergo időnként csak vele foglalkoznak v.közös programot csinál a szülő kettesben a gyerekkel. Sőt van egy három gyerekes apuka ismerősöm aki nyáron mind a 3 fiával külön-külön elmegy egy hétvégére vlhova kirándulni, horgászni stb..

2020. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Kérdező, te nem érted a dolog lényegét, aminek 2 fele van.

1. fele:

#8: " Most a 2. gyerektől illetve feleségtől elvesszük a normális család lehetőségét, csak hogy az első gyerek ne sérüljön. Én értem hogy ő nem tehet semmiről, de a 2. gyerek se" Pontosan. Meg kell tenni mindent, hogy egyik gyerek se sérüljön (akár azon az áron is, hogy a nemzőapa "belerokkan"), vagy legalább azt kell elérni, hogy mindkét gyerek egyforma mértékben (ne!) sérüljön, és ekkor lesz 2 sértetlen vagy 2 egyformán sérült gyerek. ß@r ügy, de ez van. Tilos feláldozni egyik gyereket a másikért.

2. fele:

Olvass utána! Ez tiszta gyerekpszichológia. Ami miatt az első házasságból született gyereknek - valamennyi(!) - időt az elvált szülővel együtt kettesben(!) kell töltenie, az az oka, hogy a gyereknek érzelmi igénye van a kizárólagosságra (együtt élő szülők esetén is), amikor csak vele foglalkoznak, és azt nem zavarja meg új feleség vagy új gyerek (másik testvér együttélésnél) (pl. szombaton 14-15 között hajómodellépítés, és ha bőg, ha nem, a kis Balázska nem mehet oda). Ekkor alakul ki/ettől marad fenn a bizalmi viszony, amikor majd fiús/férfia vagy égő dolgokat is meg mer majd kérdezni, tudja, hogy számítani lehet az elvált(/együttélésnél vele élő) szülőre. Tehát a gyerekeket szabad együtt vinni állatkertbe, de ha a különélő gyerek elrángatja az apját fél órára a feleség és a babakocsi mellől,akkor menni kell vele! Vagy ha ő ebéd helyett még fél órát, de akkor már csak kettesben, akar lenni az állatkertben, akkor menni kell vele.

2020. máj. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mondjuk mi lenne,ha nem a féltestvéredet hibáztatnád ,amiért apád nem húzott zoknit a farkára ..(?)
2020. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy a 11:38as írja.


Van egy 2,5 éves lányom, úton a kistesó aki fiú lesz. A férjem alig várja már, hogy csinálhasson vele kettesben fiús dolgokat, ami se engem se a lányunkat nem érdekli.


Én is el szoktam vonulni a lányunkkal, csajos dolgokat csinálni, amiben a férjem nem vesz részt.


De ő is ugyanúgy leviszi a kiscsajt egyedül játszó térre, labdázni, amíg én főzök, papírrepülőt hajtogatnak stb.


Normális családokban ez így működik, mert a gyereknek is igénye van erre, hogy ne mindig mind a 2 szülő lógjon a fenekébe egyszerre.


Külön élő gyerekeknél sincs ez másképp. Lehet csinálni közös programot, ha mindkét gyereknek igénye van erre, erőltetni nem szabad, hiszen édes testvéreknél is van olyan, hogy a 2 gyerek érdeklődési köre teljesen eltér, nem jönnek ki jól egymással, fél testvéreknél sem bűn ez, de a csak apával-csak anyával töltött idő is nagyon fontos a személyiség fejlődés, és a bizalom kialakítása érdekében.

2020. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
34%
Kinek mi a normális. Számomra az egyetlen elfogadható családi modell az, hogy van egy anya, egy apa és csak közös gyerekek. Innentől kezdve az én szememben az általad felvázolt esetben a második gyereknek is kizárt, hogy normális családja legyen, hiszen az apjának van már egy családja.
2020. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
88%
Magyarán mondva, tojjon az első gyerekre.
2020. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Nem, itt nem arról van szó, hogy tojjon meg nem is arról, hogy soha nem legyenek kettesben, hanem mi van akkor ha az első gyerek minden 2. hétvégén csak az apjával hajlandó találkozni, mert nem tetszik neki, hogy már van új családja?
2020. máj. 16. 12:26
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor talán nem kellett volna gyerekes pasival kezdened.
2020. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
98%
Tudtad, hogy van gyereke a pasinak. Minek jöttél össze vele, ha ez neked nem megfelelő. Aztán ha tőled is elválik netán, akkor hogy esne, ha az új nő veled és a te gyerekeddel szemben lépne fel így?
2020. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
92%

#27-es Nem mindegy, hogy mekkora ez a gyerek, de ez is az apa dolga, hogy integrálja az új családjába. Illetve az új élettársnak is befogadónak kell lennie, hogy ez működhessen.

A mozaik családokban rengeteg felmerülő probléma lehet, és ezen dolgozni kell, de ezt a felek meg szokták gondolni, mielőtt elköteleződnek, nem utólag jönnek rá, hogy ez így nem is olyan jó.

2020. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!