Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyuljak szüleimhez...

Hogyan viszonyuljak szüleimhez, ha gyomorideg jön rám többnyire a közelükben?

Figyelt kérdés

A családunk egyáltalán nem összetartó, sőt.

Ami engem illet teljesen ellentéte vagyok szüleimnek, és nem is tartom magam a családba valónak.

Ők egész életükben szinte hónapról hónapra felélték a pénzüket.

A lakásban több évtizede semmi nem volt újítva, festve, jó pár éve amióta külön élek szó szerint szinte rosszul vagyok, ha oda kell menni.

Nem élvezem az ételeket, amit főznek, nem élvezem a "beszélgetéseket".

Egyszerűen redukálni akarom a találkozásokat, mégis nehéz, mert akkor jönnek a kérdések miért.

Egyszerűen soha semmit nem beszéltem meg velük, mivel nem lehetett. Folyton csak vekengtek mindenen.

Inkább diákmelóztam, gyűjtöttem magamnak erre arra, mert különben nem igen lett volna semmim.

Szóval igazából úgy nőttem fel, hogy csak magamra számithattam, közben éltem olyan emberekkel, akik semmiben nem segítettek, biztattak, sőt, csak hátráltattak.


Hogyan lehet mégis anélkül, hogy nagyon megbántanám őket csökkenteni jelentős mértékben a kapcsolatot velük?



2020. máj. 17. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Ha messzire költözol (kulfold?) akkor elég ünnepekkor látogatni:D

Akkor sérelmezik ha közel laksz.

2020. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nehéz lehetett úgy felnőnöd, hogy nem kaptál elegendő támogatást, és egyedül érezted magadat.

Az nem teljesen tiszta számomra, hogy mit érzel most a családod iránt? Csalódottságot? Félelmet? Dühöt? Haragot?


Ha csökkented is a látogatások számát, ha jól értem nem szeretnéd teljesen megszakítani velük a kapcsolatot, hanem továbbra is találkoznál velük valamilyen gyakorisággal. Ezeket a találkozókat hogyan lehet szerinted jobbá tenni?

Most mire lenne szükséged tőlük, és ezt hogy kommunikálod feléjük?

Mit tudnának tenni, hogy neked jobb legyen hazalátogatnod? Erre hogyan lehetne megkérni őket?

2020. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hogy rá lehetne venni őket felújításra, csak nem egyezik az ízlésetek sem. Volt egy asztalos ismerős, aki az anyukájának erőszakkal és határozott ellenkezése ellenére lecserélte a konyháját, egy hangulatos régebbi kicsit cirádás fehér konyhabútor volt jó állapotban. És lett helyette egy semmilyen modern ami volt akkor a divat, látványra nem lett szebb mint volt, és nem is illett abba a házba, most meg már az is szörnyen elavult. Anyukája eléggé kivolt utána. Próbáld meg eltalálni az ízlésüket, megdicsérni valamit amit vettek talán kiderül milyen lenne nekik jó, ami jó állapotú, új vagy felújított de jól érzik magukat benne.
2020. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!