Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok hogyan kezdjem...

Mit gondoltok hogyan kezdjem el anyámnak adagolni a témát, hogy felmerült a barátommal az össze költözés?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell hogy velem kicsit mindig érzékeny volt, pl barátom nem vihetett föl kocsival Pestre hogy kiköltözzek a kollégiumból. Nagyjából már önellátó vagyok, bár még több dologban is hagyatkozom néha rá meg a nagymamámra. Egy 3 éves kapcsolatról van szó tehát azt nem hozhatná fel hogy nem vagyunk együtt régóta, barátom rendesen dolgozik (most kezd új helyen úgy hogy ez a költözés téma ez 1-2 hónap múlva válna aktuálissá). A családban most mindenkinél előkerült a téma egyébként. Nővérem nincs olyan régóta együtt a barátjával, de ők is költöznek, anyámat ez nem zavarja, de nagyon félek hogy nekem nem örülne, azonban én szeretnék kicsit önállósodni és úgy érzem az egyetem szempontjából sem lenne probléma (már nem az első évem szóval szellősebb az órarendem, van időm dolgozni is mellette, és abból a városból ahova költözni szeretnék fél óra lenne bejárni). Szóval hogy a lényegre térjek mit gondoltok milyen taktikával kéne előhozakodnom? Miként kéne ezt óvatosan a tudtára adni úgy hogy lehetőleg ne ordibálós veszekedés legyen belőle?

(még valami, nem igazán kedveli a páromat valamiért, pedig sosem voltak problémáink, és az én barátom százszor jobb mint akiket ő az elmúlt évek alatt összekapart)



2020. máj. 17. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Miért kellene kertelni? Az egyenes beszéd a legjobb.

"Anyukám, hamarosan összeköltözünk a Pistával."

Normális szülőnek az lesz a reakciója, hogy "eresszed lyányom".


Ha hisztizik érvelj.

Nem értem amúgy miért nem tudná felfogni, hogy ki akarsz és ki fogsz repülni a fészekből.


18 elmúltál, visszatartani nem tud. Ha vitatkozni akarsz, akkor pedig neked is jobb, hogy lelépsz.

2020. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Őszintén szólva, szerintem azelőtt szólj kicsivel, hogy mész... Ha meg nem előtte szeretnél szólni, akármilyen érzékeny is, közöld vele, hogy úgy döntöttetek, hogy összeköltöztök. Ne úgy mondd neki, hogy "Anya, szeretnék összeköltözni...", mintha az engedélye kellene hozzá, hanem csak közöld, hogy ez van.
2020. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondold meg, hogy kész tények elé állítva ordibálna kevésbé vagy ha időt adnál neki, hogy hozzászokjon a gondolathoz.
2020. máj. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Az egyessel értek egyet, mondd meg egyenesen, hogy el szeretnél költözni, ha elkezd érzelmi zsarolni érvelj a nõvéreddel. Az én esetemben apám akadt ki, amikor bejelentettem, hogy külföldre költözöm, volt érzelmi zsarolás depresszió, csapkodás, piálás, amit csak el tudsz képzelni. Nem hagytam magam, egy idejig sértõdés volt, de utána már senkit se zavart. Évente egyszer járok haza pár napra. 28/f
2020. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!