Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Támogatnátok, hogy az...

Szülők! Támogatnátok, hogy az egyetemista gyereketek kollégiumból albérletbe költözzön? Mivel tudna rád hatni?

Figyelt kérdés

Két évig voltam kollégista, laktam jobb és rosszabb helyen is, volt mindenféle szobatársam, voltak előnyei és hátrányai is. Viszont összességében már úgy érzem, hogy szívesebben laknék inkább albérletben. Olyan mértékben kellett alkalmazkodnom idegen emberekhez, ami számomra már zavaró volt és egyáltalán nem tudtam magam otthon érezni.

Egy albérletben azért jobbak is a körülmények valamivel (pl. minden hétvégén haza kellett járnom, mert nem tudtam mosni és főzni), illetve szabadabb is az ember. Mindenképpen lakótársakkal laknék, viszont a saját szoba már önmagában nagyon sok kényelmetlenségtől megmentene. A koliban mindig probléma volt, hogy ki mikor kel, mikor fekszik, mikor tanul, mikor takarít, hova pakol, ég a villany, nyitva az ablak, átjön az xy stb... Természetesen az ember alkalmazkodik és nyitott, hajlik a kompromisszumokra, hiszen ezt másképp nem is lehet, viszont egy idő után már terhes volt. Zavaró, hogy sosem vagy egyedül, mindig mindent meg kell beszélni, nem tudod szimplán azt csinálni, amihez éppen kedved van vagy nem hívhatsz át senkit, mert tudod, hogy téged is zavar(nak) a másik vendége(i). Szóval ezeket én nagyon nem szerettem.

Ugyanakkor nyilván hatalmas nagy előnye, hogy egy albérlet díjához képest a kollégium szinte ingyen van. Ezzel szemben pedig nehéz érveket hozni... Abban bízom, hogy most (értsd a vírus miatt) talán több lehetőség lesz albérlet terén is, illetve van egy olyan sanda gyanúm, hogy a koliba is nehezebb lesz bekerülni. Nekem van némi félretett pénzem (pár százezer), illetve valószínűleg kapok majd ösztöndíjat is (a legmagasabb eddig 22ezer volt), de értelemszerűen ennyiből nem tudnám fedezni a költségeimet, maximum beleszállni azokba és ezért lenne fontos a szüleim támogatása.


2020. máj. 18. 15:19
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Persze, azért egy átlagos albérlet pláne lakótársakkal együtt nem feltétlenül kerül csilliárdos összegekbe, ugyanakkor összehasonlítva a kollégium árával (nálunk 9-17ezer) egyértelműen több. A hirdetések alapján kb. 50ezer+rezsi az átlag, amit el szoktak kérni egy szobáért. Nem mondom, biztosan ki lehet fogni olcsóbbat is, de ahhoz azért kell egy kis szerencse is.

Nem halok bele a kollégiumba és nem is arról van szó, hogy ne lehetne kollégiumban élni. Egyértelműen lehet, én is teszteltem :) Viszont nem vagyok vele elégedett, bárhogyan is hangzik ez. Talán a tanulásban zavar a legkevésbé, illetve nem is volt semmilyen konfliktusom konkrétan a szobatársaim személye miatt, mert "idióták" lettek volna. Szimplán abból adódtak a nézeteltérések és problémák, hogy teljesen más életvitelű és gondolkodásmódú idegen emberek össze voltak zárva, mindenen osztozkodni kellett mindenkivel és mindenben a kompromisszumokat kellett keresni. Valamint maga a kollégiumok által biztosított lehetőségek sem felelnek meg teljesen az én személyes igényeimnek.

2020. máj. 18. 18:08
 12/32 anonim ***** válasza:
83%

Ők. Akkor oda állsz eléjük és: anyu, apu, albérletbe akarok menni, fizetnetek?

Amint látod, a többség fizetné. De olyan mindegy, mert egyikünk sem a te anyád, vagy apad, ők majd úgy döntenék, ahogy nekik tetszik.

2020. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Én ismerem az álláspontjukat a kérdés kapcsán, ezért is szerepel ott másodsorban a "Mivel tudna rád hatni?" kérdés is. Ők a már említett "minek fizessünk többet, mikor van olcsóbb alternatíva" csoportba tartoznak. Nem tudom, hogy mivel tudnám őket meggyőzni.
2020. máj. 18. 18:23
 14/32 anonim ***** válasza:
58%
Semmivel. Oldd meg magad. Diákmunka, diákhitel. Engem se tudnál meggyőzni semmivel.
2020. máj. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom magamnak megoldani, szóval, ha ők nem tudnak/akarnak ebben támogatni, akkor mindenképpen maradok a kollégiumban (diákhitelt emiatt egyértelműen nem vennék fel).
2020. máj. 18. 18:28
 16/32 anonim ***** válasza:
56%
Nos, akkor maradn a kollegiumban. Problema megoldva
2020. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Savlekotő ***** válasza:
82%
Miért cipeled a szennyest,ezt nem értem,kollégiumban nincs mosógép?
2020. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Eléjük állsz s elmondod az érved. Ha ők nemet mondanak fogadd el.

Én is csak akkor bólintanék rá, ha az miatt nem kell éheznem.

2020. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Azért cipelem, mert ez szerintem egyáltalán nincsen jól megoldva a kollégiumban és még talán az az egyik legjobb módja, ha hazaviszem (a mosodát elvetettem). Összesen 4 mosógép van, ami szerintem eleve kevés ennyi emberre. Viszont ezek közül a legszerencsésebb esetben is maximum kettő szokott működni, mert mindig van valami bajuk, be sem kapcsol, folyik, leáll, benyeli a pénzt stb. Olyan is előfordul, hogy egyik sem működik és olyankor átengednek minket a külföldiekhez, ami pedig azért rossz, mert értelemszerűen sokkal több emberrel kell osztozni. Előre le kell foglalni a mosószobát a portán, szóval kérdés, hogy egyáltalán van-e elérhető gép a számodra megfelelő időintervallumban. Sokan irdatlan nagy mocskot hagynak maguk után, áll a víz a szobában, szét van szórva a mosópor, bent hagyják a ruháikat vagy éppen kidobálják a tiéd, ha úgy érzik végeztél... Szárítógép nincsen, viszont nem szabad teregetni a folyosón, így tulajdonképpen a szobán/blokkon belül kell ezt megoldani, ahol erre nem nagyon van hely. Kisebb vagy vékonyabb dolgokat (pl. fehérnemű) ki szoktam mosni kézzel a fürdőben és ezek meg is száradnak, de ez azért nem működik minden ruhával.
2020. máj. 18. 19:55
 20/32 anonim ***** válasza:
90%
10-es, remélem nincs gyereked, elég sanyarú sorsa lehet szegénynek. Normális családokban alap, hogy nem tesz keresztbe direkt a gyerekének, ott támogatja, ahol tudja. Nem mindenki képes vagy akar koleszba lakni, 4 masik emberrel egy szobába nyomorogni. Attól, hogy neked ez adatott meg, más még akarhat jobb körülményt jah és mást lehet szeretik a szülei. Hupsz ez lehet kicsit mélyen érint téged
2020. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!