Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Támogatnátok, hogy az...

Szülők! Támogatnátok, hogy az egyetemista gyereketek kollégiumból albérletbe költözzön? Mivel tudna rád hatni?

Figyelt kérdés

Két évig voltam kollégista, laktam jobb és rosszabb helyen is, volt mindenféle szobatársam, voltak előnyei és hátrányai is. Viszont összességében már úgy érzem, hogy szívesebben laknék inkább albérletben. Olyan mértékben kellett alkalmazkodnom idegen emberekhez, ami számomra már zavaró volt és egyáltalán nem tudtam magam otthon érezni.

Egy albérletben azért jobbak is a körülmények valamivel (pl. minden hétvégén haza kellett járnom, mert nem tudtam mosni és főzni), illetve szabadabb is az ember. Mindenképpen lakótársakkal laknék, viszont a saját szoba már önmagában nagyon sok kényelmetlenségtől megmentene. A koliban mindig probléma volt, hogy ki mikor kel, mikor fekszik, mikor tanul, mikor takarít, hova pakol, ég a villany, nyitva az ablak, átjön az xy stb... Természetesen az ember alkalmazkodik és nyitott, hajlik a kompromisszumokra, hiszen ezt másképp nem is lehet, viszont egy idő után már terhes volt. Zavaró, hogy sosem vagy egyedül, mindig mindent meg kell beszélni, nem tudod szimplán azt csinálni, amihez éppen kedved van vagy nem hívhatsz át senkit, mert tudod, hogy téged is zavar(nak) a másik vendége(i). Szóval ezeket én nagyon nem szerettem.

Ugyanakkor nyilván hatalmas nagy előnye, hogy egy albérlet díjához képest a kollégium szinte ingyen van. Ezzel szemben pedig nehéz érveket hozni... Abban bízom, hogy most (értsd a vírus miatt) talán több lehetőség lesz albérlet terén is, illetve van egy olyan sanda gyanúm, hogy a koliba is nehezebb lesz bekerülni. Nekem van némi félretett pénzem (pár százezer), illetve valószínűleg kapok majd ösztöndíjat is (a legmagasabb eddig 22ezer volt), de értelemszerűen ennyiből nem tudnám fedezni a költségeimet, maximum beleszállni azokba és ezért lenne fontos a szüleim támogatása.


2020. máj. 18. 15:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
17%

20!


Van gyerekem,köszönöm szépen. Nem mondanám, hogy sanyarú sors a van, koszoni szepen, jol érzi magát.

Kerlek idézd nekem, egészen pontosan hol is tettem kerezstbe vagy akartam keresztbe tenni bárkiknek is? Támogatom a gyerekemet. Esszerű körülmények között. A kollégium vs albérlet a felsorolt indokakkal nem ilyen. Kb busszal helyett inkább taxival járnék az egyetemre, mert a buszon nem mindig tudok leülni szintű probléma.

2020. máj. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
62%
Felesleges sarkítani a dolgokat, akkor sem lesz igazad :) Aki inkább diákmunkázni küldene a gyerekét, mintsem segítene neki egy nyugodt légkört megteremteni,az igenis keresztbe tesz. Lakjon koliba az, akinek abszolút nincs mas választása és szereti ezt a puritán életmódot
2020. máj. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
33%
Semmi sarkítás nincs benne. Pont ugyanolyan szintű a busz-taxi mint a kollegium-alberlet kérdés. A diákmunka pedig nem ellenség, nem bányában kell körömmel aranyat kikaparni ám 7/24-ben száraz kenyérért. Ha extrát akarok, akkor megteremtem hozza a feltételeket es nem elvarom mastol hogy a popsim ala tegye.
2020. máj. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ez a különbség közted és más, normális szülők között :) Megnézném, hogy hogy dolgozol szorgalmi/vizsgaidőszakban azon szakon ahol én tanultam :) megsúgom, sehogy. Diákmunkázni szinte mindenki szokott, akinek ideje engedi, csak különbség közted és mondjuk az én szüleim között, hogy ők úgy vannak.vele, gürcöl az a gyerek egyetem után nyugdíjig, inkább költse magára a megkeresett pénzt, mintsen még egyetemen ezzel szívjon. És láss csodát, 29 éves létemre vagy 2 diplomám, egy autóm és saját lakásom önerőből, mert nem kellett elpacsálnom a pénzem, havi 30ezer plusz heti 5ezer koltopenzzel be tudtak segíteni a szüleim, mert megtehették és nem.olyan korsz a világnézetük, mint neked.
2020. máj. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
26%
Ja, értem. A normális szuilo a kölök segge alá tesz mindent, a nem normális meg úgy gondolja, csak azt,a minek értelme van. Igazad van, ez esetben jó, hogy nem vagyok szeritned normális szülő. Nem mellesleg nem terült kk, hogy kérdezőnk büfé szakra jár vagy valami olyanra, ahol tanulni is kell. Örülök a lakásodnak, autódnak, 2 diplomádnak és a hatalmas egodnak. Sok szerencsét vele. Azért elmagyaráznád még így utoljára nekem, mi a jó ég az a "korsz világnézet"?
2020. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%
1 betű elírás miatt nem tudsz értelmezni egy szót? Vannak bajok. Aza korcs nézet, hogy szerinted az, hogy egy szülő szeretné, ha a gyereke a tanulásra, fiatal korára koncentrálna már egyből egyenlő azz, hogy minden a s.gge alá teszned.Sosem tudtam azonosulni ezzel az elmelettel, pedig voltak nalunk gazdagabb családok, akiknek több mindent megadatott. És? Megdolgozott érte, nyilván azért, hogy könyebben boldoguljon az életben. Ez a "nekem e fizettek semmit a szüleim, ezért én is lesz.rom a gyereket" elv szerintem vérciki
2020. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Hát a busz-taxi messze nem azonos példa, ne is haragudj.
2020. máj. 19. 12:04
 28/32 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, én nem kötekedni próbálok, viszont arra egyszerűen nem lehet reagálni, hogy itt veszekedsz a másik hozzászólóval és csak a saját mondadód fújod anélkül, hogy azt ténylegesen végig is gondolnád.
2020. máj. 19. 12:06
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem is neked írtam, hanem aki az elírást helyesírási hibának véli, mint aki még sosem pötyögött volna telefonon
2020. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ti most min vitáztok? Van olyan szülő aki megteheti igen, hogy 30 ezerrel vagy többel segíti az egyetemista gyerekét és van aki nem. Az én szüleim sem tehették meg a testvéremnél anno, mert nem volt annyi pénzünk. A testvérem felvette a diákhitelt majd amint lett munkája elkezdete építeni a jövőét. Nem 29 évesen lett neki ház meg kocsi hanem 33. Szóval nem értem a vita tárgyát. Ha megteheted támogasd anyagilag a felnőtt gyereked ha meg nem teheted akkor meg kell tanulni hamar a saját lábára állni. Ennyi.
2020. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!