Mit tudok tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Anyám könyvelő.

Van neki egy csomó papírja (fogalmam sincs mennyi, 200 körül lehet) amiket sorrendbe kell rendezni, lefűzni, de ezt tőlem várja el hogy megcsináljam. Nem az, hogy megkér, hanem komolyan parancsol, hogy ezt meg ezt fűzzem le, rendezzem sorba, mert neki az határidős munka és az kell.

16 éves vagyok, tanulok, emellett ugye nem mindig érek rá, amikor meg igen akkor szeretném magam elfoglalni a saját hobbijaimmal.

Mondtam már neki, hogy nem is tudom és nem is akarom ezt csinálni, az oké hogy néha besegítek a munkájába szkennelni, nyomtatni stb amikor sokat kell, de nem szeretném megcsinálni helyette ezt is.

Ezt természetesen nem értette meg, szerinte belefér az időmbe, mert más dolgom nincs csak tanulni.


Ti mit csinálnátok?



2020. máj. 18. 16:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Egyik barátnőméknél ez úgy ment, hogy kapott "fizut" érte.
2020. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát én nem kapok. Pedig örülnék neki.
2020. máj. 18. 16:58
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Kérj érte 'fizetést' (= több zsebpénzt).

Én a testvéremet szoktam megkérni ilyesmire, de mindig fizetek neki.

2020. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%

Mig anyukad lefuzi es sorbarakja a papirokat, legyszives fozd meg az ebedet vagy porszivozz ki. Bocsi.

Nekem anyukam 'csak' varrono volt, mig otthon eltem (azota szerencsere van jobb meloja), de ha otthonrol dolgozott es ideadott valamit, h szalazzam le, vagy bontsam ki, megcsinaltam neki, mert tudtam jol, h pl azert, h nekem az iskolaba menes elott legyen friss kifli az asztalon, o mar reggel 6kor a boltban volt, amikor en meg a masik oldalamra fordultam.

2020. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy anyámból kiindulva a zsebpénzre az lenne mondva, hogy

a) felesleges, mert ha valamit szeretnék, akkor majd megveszik

b) mit képzelek, hogy ilyen alap munkáért én pénzt akarok kérni tőle, majd én is így számítsak segítségre.

2020. máj. 18. 17:05
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Akkor te meg mondd meg neki, hogy ilyen alapmunkát ő is el tud végezni. Jaaa, hogy KELL a segítség? Akkor meg van értéke. Ennyi.
2020. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#4

Bármennyire látszik furának, pl most is én főztem meg (igaz, csak tésztát, hogy valami legyen itthon) illetve porszívózni is gyakran (10-ből talán 7szer) én szoktam.

2020. máj. 18. 17:07
 8/22 anonim ***** válasza:
18%
Es a helyes valasz B! Mikor csinaltal csaladi ebedet mondjuk vasarnap delre? Vagy mikor mentel el a haverokkal meginni egy pofa sort? (tudom most minden be van zarva, de na) Arra honnan volt penzed? Ki veszi a farmerodat? Ki fizeti az internetet? Anyukad ellat, elvarhat annyit, hogy segits be neki, hogy ne kelljen hajnal 4kor kelnie, hogy kesz legyen minden.
2020. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

És anyukád szerint a tanulnivaló hogy megy a fejedbe, a párna alá teszed a könyvet éjjel? Gondolom ő is tanult eleget, mire könyvelő lett, lehetne ebben tapasztalata.

Neked most az a dolgod, hogy tanulj. Anyukádnak meg az a dolga, amiért fizetést kap, ebbe beletartozik az is, amit veled csináltat meg. Vagy akkor adja neked a fizetése valahány százalékát.

2020. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos anyukád csúnyán kihasznál. Normál esetben ez úgy működne, hogy megkérdezi, lenne-e kedved besegíteni neki ebben. Nem vagy köteles ingyen anyukádnak a dolgozni.


Ha én lennék hasonló helyzetben, én közölném anyukámmal, hogy nagyon szeretem, és továbbra is szívesen besegítek a házimunkába, bevásárlásba stb., de könyvelői kisegítő feladatokat a továbbiakban 670 Ft-os órabérért vállalok. (2020-ban ez a nettó minimál órabér egyszerűsített foglalkoztatás esetén.) Ezen valószínűleg kiakadna anyukám, de valahogy meg kell értenie, hogy nem vagyok a tulajdona, és a háztartási kötelezettségeimen kívül én döntöm el, hogy mire szeretném fordítani az időmet.


31/L

2020. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!