Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a régi kapcsolat...

Mit tegyek ha a régi kapcsolatomból származó gyerekem nem tudja elfogadni az új feleségem és a közös gyerekünk?

Figyelt kérdés
6 éves gyerekről van szó, akit az anyja eddig is ellenem nevelt, most meg hogy itt a közös gyerekünk még jobban uszítja és a kislány meg se akarja ismerni a testvérét bármit is mondok neki. Így most nem is találkozunk meg telefonon is ritkán beszélünk, mivel érthető módon a feleségem nem örül a kislány hozzáállásának és úgy érzi szét akarnak választani minket, a közös házunkba meg nem akarja hogy hozzam.
2020. máj. 20. 18:00
 11/99 anonim ***** válasza:
84%

Fuj de undorító vagy te basszus -.-“

Hogy beszélhetsz te így a saját 6 ÉVES gyerekedről? Persze, nyilván egyáltalán nem is hiányzik neki az édesapja, csak az anyja mondja neki, ő meg parancsszóra sír neked. Észnél vagy?

Jól megérdemled a gusztustalan új nődet is, a KÖZÖS otthonotokból akar kitúrni egy kisgyereket, akinek pontosan ugyanolyan “rangúnak” kellene lennie a szemedben, mint a kistestvérének.

Komolyan nem szégyelled magad, hogy a ribi exed meg az önző dög új feleséged áskálódása miatt (utóbbit észre sem veszed) egy gyereket büntetsz?


Hát talán tényleg jobb lenne nem keresni, ha így bánsz vele...

2020. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 anonim ***** válasza:
94%

Azon goldolkozol hogy nem keresed a nagyot többé???

Hàààt... Rohadt egy ember vagy te. Jobban is jàrna szegény...

2020. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 anonim ***** válasza:
95%

Hát pedig igenis meg kell hívni a kislányt, és ott bemutatni neki az új testvérét. Ha az új feleséged így áll a kislányodhoz, akkor miért csodálod, hogy ő ezt érzi, és elutasító!?


Itt a feleséged a hunyó.

2020. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 anonim ***** válasza:
40%
Az ilyen nőknek, mint az új feleséged, egy marha nagy verés hiányzik.
2020. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 anonim ***** válasza:
7%
Iggy járt, mást erre Nem tudok mondani.
2020. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
85%
Tipikus csávó-kifogás.. A gyerekek nem hülyék. nem kell azt ellened nevelni, tudja hogy leszarod az úgy nő miatt. De ugye könnyebb az ex-nőre mutogatni, mint azt mondani: Úgy viselkedek, hogy gyűlöl a hat éves gyerekem...
2020. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy mi az már hogy a nőd megtiltja hogy a saját házadba vidd a gyerekedet? Ha AKARNÁD, oda vinnéd. De nem akarod, és a nő mögé bújsz, rá hárítod a felelősséget.
2020. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 anonim ***** válasza:
62%
Jajj, kérdező viselkedjetek már felnőtt módjára!
2020. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 anonim ***** válasza:
84%

"Már gondoltam arra is hogy ha ilyen nehézkes akkor nem keresem többet a lányom, de olyankor meg érdekes módon odaadja az anyja neki a telefont és sírva felhív, hogy hiányzok neki, gondolom ezt is az anyja mondja neki"


Oké én sok mindent láttam, de gonosz, mentalista exet még nem :D Viccen kívül beszélj az ügyvédeddel, tudja-e az ex jogi úton korlátozni a láthatás helyszínét (amennyiben az a biztonságos házatok), ha esélye sincs, akkor nyugodtan vidd oda a gyereked A napon, B napon meg legyen közös program, és akkor a kislánynak is lesz ideje beszélni kettesben veled, érzi, hogy figyelsz rá, de megszokja a testvérét is.


Röviden ennyi, hosszabban meg nem tudom mennyire van igazam, de nekem az jön le, hogy te tipikusan a saját magát sajnáló szülő vagy, aki nehézségek esetén inkább kihátrálna a felelősség alól. Dönthetsz úgy, hogy nem keresed a gyereked és csak fizeted a gyerektartást, bár számomra elég siralmas, hogy neked ezt könnyebb lenne megtenni mint nevelni a gyerekedet meg küzdeni érte. Tudom, hogy az anyukának van rá nagyobb befolyása, tudom, hogy 2 gyerek nevelése nehéz, de ha pozitív hatással vagy a nagyobbra, akkor 14 éves koratól dönthet úgy, hogy veled éljen. Értékelem, hogy bevallottad a megcsalást, de ha az én exem csalt volna meg, akkor jobban vigyáznék a gyerekem érzésvilágára. Ha engem elhagyott a könnyebbért, a jobbért és mert megteheti, akkor simán lehet annyira önző, hogy koppantsa a gyerekemet ha neki úgy kényelmes, a válaszod alapján meg nem is téved nagyot...

Változtass a hozzáállásodon, próbálj meg beszélni az exeddel.

Nem neked szól kérdező, de muszáj leírnom: ne csináljatok már gyereket, ha utána nyűg foglalkozni vele, komolyan. Bekattanhat az anya/apa, a gyerek lehet beteg, akár elveszíthetitek a munkátokat, ha ti ilyenekbe mentálisan úgy roppantok bele, hogy lemondanátok a gyerekről, úgy, hogy van megoldás a problémára, akkor nektek nem kell gyerek, mert kicsesztek a szerencsétlennel.

// elvált szülők gyereke

2020. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 anonim ***** válasza:
79%

Itt minden jóakaratú apát az ex csalt meg. Itt minden jóakaratú apa annyira szenved a rohadt ex miatt, aki tiltja, ellene neveli, hátráltatja, üldözi szegény megfáradt apát, akit annyira meggyötört a még mindig hótszerelmes ex, hogy már be se tud tántorogni a bíróságra, hogy szülői jogait érvényesítse. (Minek az! Jó ütőkártya ez az -ex tiltott, anyád ellenem nevelt, míg én szegény sorsüldözött feladtam- húsz év múlva is.)

Igen, nekem is az a véleményem, hogy kényelmetlen nektek ez a gyerek az új kiccsaládba, és milyen jó azt puffogtatni ártatlanul rebegtetett szempillákkal, hogy há' mit lehet tenni, az ex!

Komolyan ilyen hülye vagy, hogy nem veszed észre, milyen féltékeny a saját gyerekedre a mostani feleséged, aki még azt se nézi jó szemmel, ha felhívod a gyereked? Azon kattog, mi lehet veled, ha elmész a kislánnyal programozni, ő meg otthon marad a sajáttal? Mi az, hogy a kislány elszakít titeket egymástól? Megmondom: olyan féltékeny az exedre, fél, hogy a gyerek túl erős összekötő kapocs köztetek. Ezért üldözi el kakukkfiókát. Te meg bólogatsz ehhez, és könnyebb még magadnak is bemagyarázni, meg a gyereknek, meg a világnak, hogy erről nem te tehetsz, nem te hagyod el a gyereked, dehogy! a szemét ex g@ciskedik, te csak egy ártatlan áldozat vagy. Van egy rossz hírem. Akinek nem egybites a gondolkodása átlát ezen az ex ellenem nevel szövegen. A lányod is át fog, már ha nem a te eszedet örökölte.

2020. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!