Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a régi kapcsolat...

Mit tegyek ha a régi kapcsolatomból származó gyerekem nem tudja elfogadni az új feleségem és a közös gyerekünk?

Figyelt kérdés
6 éves gyerekről van szó, akit az anyja eddig is ellenem nevelt, most meg hogy itt a közös gyerekünk még jobban uszítja és a kislány meg se akarja ismerni a testvérét bármit is mondok neki. Így most nem is találkozunk meg telefonon is ritkán beszélünk, mivel érthető módon a feleségem nem örül a kislány hozzáállásának és úgy érzi szét akarnak választani minket, a közös házunkba meg nem akarja hogy hozzam.
2020. máj. 20. 18:00
 61/99 anonim ***** válasza:
27%
Hát... Pedig igenis debil az, aki csak a pasit állítja be hibásnak mindenért. És igenis undormány az a nő, aki az apja ellen neveli a gyerekét. Meg az is, aki neki ad igazat csak azért, mert az ő verzióját nem hallotta senki. Mindkét gyerek az övé. De mit csináljon, ha az egyik anyja olyanokat csinál, amit itt leírt a faszi? Bújjon be a sarokba, nehogy az ex asszony még undorítóbb módon használja a gyereket? Vagy neki lehet? Hát igenis undorító ez a kettős mérce. Bezzeg, ha anyunak lenne új kampi, meg új tesó, akkor ott mindenki azon remegne, hogy hát neki is jár a boldogság, meg kell értetni a gyerekkel... Pfuj...
2020. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 anonim ***** válasza:
21%
#61-es Igen; boldogok a lelki szegények.
2020. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 A kérdező kommentje:
Persze, amúgy itt sokan nagyon nem tudják elképzelni ezt a helyzetet, fogjam a vigyem el valahova a gyereket meg hasonlók, hogyan? Az anyja nem adja oda, most meg már arra is hivatkozik, hogy nem akar velem se beszélni se találkozni. Hiába megyek oda amikor láthatás van, ha nem adja oda hívhatok én a rendőrségtől elkezdve bárkit, egy az hogy ilyenért nem fognak kijönni, a másik meg ha ki is jönnek mit csinálnak, betörik az ajtót és elhozzák a gyereket? Az biztos sokat javítana a kapcsolatunkon. Amikor már volt hogy jelentettem a gyámügyön akkor is az lett a vége, hogy a gyerek megharagudott rám, hogy én feljelentettem az anyját meg ha megbűntetik akkor tőle is elveszem a pénzt. Szóval az anyja ilyenekkel tömi a gyerek fejét. Lassan azt érzem bármit teszek csak távolabbra lököm magamtól, de tudom hogy így is hogy nem teszek semmit. De mikor volt már hogy a gyerek maga is azt mondta, hogy jobb lenne ha nem találkoznánk, mert abból mindig csak a baj van akkor már mégis mit csináljak?
2020. máj. 21. 20:55
 64/99 anonim ***** válasza:
11%
Ezeknek mondhatod... Ilyen nő és anya az összes, mint az exed.
2020. máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hol élsz kérdező, de hátha ér valamit, amit mondok.

Én vagyok, aki írta, hogy gyermekvédelemben dolgozom.


Igenis rendőrt kell akkor hívni, az is bűncselekmény, ha a láthatást akadályozza az anya.

Legyen nyoma, a bejelentést minden egyes alkalommal tessék megtenni.

Le legyintsél meg ne úgy állj a hatóságokhoz, hogy úgysem jönnek ki, mert de. Kötelességük.

Vagy te menj be a láthatási időben. Ne hagyd magad lebeszélni meg ne facebookon meg férfihang.hu-n tájékozódj.


Ezzel egyidőben a rendőri intézkedésről is és az elmaradt làthatástól is írásban tájékoztasd a területileg illetékes gyámhivatalt és a gyermekjóléti szolgálatot.

Ez utóbbinak is van kötelezettsége az ügyben és bárki bármit állít, sorozatos ilyen esetek után igenis felfigyelnek a családra, védelembe veszik a gyereket, jelzik ők is a problémát a gyámügynek.


De: akkor és csak akkor, ha te:

- igenis megjelensz a neked megítélt időben

- kultúráltan, normálisan, nem késve, józanul (!)

- nem veszekszel, nem kiabálsz, nem fenyegetőzöl, nem fotózol/videózol, leskelődsz


Nem sajnálod az időt a bejelentések megíràsásra, ha kell 10*.

Ezt csak így lehet.


Nem tudjuk, a valóság-e ez vagy mennyiben tér el attól az, amit itt elmondtál, de feltételezzük azt, hogy nincs okod névtelenül ferdíteni.


Akkor kitartás és a jog melletted áll, csak ki kell járni.

Sokadik gyámhivatali meghallgatás után kérj felügyelt láthatást. Ilyen is van és a gyerekedről való lemondástól az is sokkal több.

Nem muszáj hivatali helyiségben lennie, nem les meg hallgatózik a nyakadban ott sem senki.


Ez a tapasztalatom, ez a munkám.


Tessék kijárni. Neked ez jutott. De akkor is.

2020. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
27%

#65

Nem erdekli a gyerek. Ha érdekelné, nem itt írogatna a gyk-n. Kb két mp kigooglizni, hogy a kapcsolattartás akadályozása a btk szerint bűncselekmèny. Két alkalommal pénzbírság, utána bírósági ügy lesz belőle, de addig ritkán mennek el az anyák, inkább csak akkor, ha vélelmezik, hogy az apa komolyan veszelyeztetné a gyereket.

És már hogyne menne ki a rendőrség. Muszáj nekik. De sokkal egyszerűbb a 6 evésre bízni a döntést, hogy majd keresi az apját, ha akarja. Majd nyilván keresni fogja, ha eltűnik az életéből...

Igen, vannak hülye exek. Ilyenkor kell azonnal megtenni a megfelelő jogi lépéseket. Ha a gyerek jól érzi magát a láthatáson, szeretik, elég jól lehet ellensúlyozni azt, amit otthon hall az anyjától. De ha meg sem próbálják... igen az a legegyszerűbb.

2020. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
65%

Engem a nevelőanyám folyamatosan a nagyanyám, az ő anyósa ellen beszélt, tiltott tőle. Igaz, én 11-12 éves voltam, el is szöktem mamámhoz, mikor tudtam. Szóval ezzel azt akarom mondani, ha egy gyerekkel szépen bánnak, max. nagyon kicsiként lehet az ellen nevelni, aki szereti. De ahogy nő a gyerek, a szeretet, türelem meghozza a gyümölcsét.

Én is azt érzem, hogy lehetne itt tartani a kapcsolatot, csak mivel nehéz, az új feleséged sem támogat, sőt! Könnyebb a kisebb ellenállás irányába mozdulni. Tudod mi a válasz arra, amikor a 6 éves azt mondja, jobb, ha nem találkoztok? Azt mondod: De nekem fontos, hogy találkozzunk, én ugyanolyan szülőd vagyok, mint anyád, szeretlek, és gondoskodni fogok rólad.

Egy hat éves hisztiből még a hőn szeretett apucinak-anyucinak is mond néha meredek dolgokat. Nővérem is hallott olyanokat a gyerekétől anno, hogy jobban szeretem a tanító nénit, mint téged, meg utállak, meg hasonló, és teljesen átlagos család, a gyerek most érettségizik.

Azt gondolom, itt inkább az új család a probléma, a feleséged, aki a te leírásod alapján abszolút nem támogatja (még telefonálás szintjén sem a gyerekeddel való kapcsolattartást), neked pedig könnyebb a kisebb ellenállás felé menned. Magad árulod el ezt, amikor megkérdezed, hogy most beáldozd az új családodat egy gyerekért, akivel már alig találkozol? Szerinted, hogy alig látod, erről ki tehet? Nem, nem az ex, akkor sem, ha tényleg szemétkedik. Erről te tehetsz. Fentebb leírta a szakember, mit kellene tenned. Te nem teszed, mert az új feleséged el akar szakítani a gyerekedtől. Igen, ezt is te írtad. Leírtad, hogy ha elmennétek valahová a gyerekkel, az új nő idegeskedne, gondolom, balhézna vagy hívogatna is, míg haza nem érsz.

Nincs ezzel a dologgal baj, vagyis van, szegény kislányodnak igen, de minket kívülállókat az zavar a legjobban ebben a szituban, hogy a felelősséged hárítod.

Leírom még egyszer: ha nem látogatod a gyereket, nem tartod vele a kapcsolatot, arról te tehetsz. Azt senki nem mondja, hogy az ex, ha szemétkedik tényleg, ő nem hibás. Ő is, mert megnehezíti a gyerekkel való kapcsolattartást, de ő kevés ahhoz, hogy megakadályozza.

Ha nem akarod tartani a gyerekeddel a kapcsolatot, mert ez zavarja az új feleségedet, ezáltal téged is, oké. De akkor nézz szembe magaddal meg a tényekkel, és ismerd be (majd a gyereked előtt is), hogy nem azért nem tartod vele a kapcsolatot, mert az ex! hanem mert téged nem érdekelt ő, neked nem ért meg annyi fáradságot, kellemetlenséget a vele való kapcsolattartás, hogy küzd érte.

Csak ez így nagyon sz@rul hangzik, ugye? Pedig erről van szó.

2020. máj. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó vagyok, még annyit hozzátennék, mert lehet, túl élesre sikerült, amit írtam, hogy nyilván, nem vagy könnyű helyzetben, sőt, nehéz helyzetben vagy, szerintem ezt mindenki látja. Az exedet sem akarja senki felmenteni, mert szemét dolog, amit tesz, és buta is, nem veszi észre, hogy amikor neked árt, a gyerekének árt a legjobban.

Lehet, hogy naiv dolog, de én a helyedben írnék egy levelet az exednek, és kulturáltan, érzelemmentesen leírnám, miért árt a viselkedésével a közös gyereknek. (Nem neked, nem a saját családodnak, ezt fel se hozd) Ne vádolj, ne személyeskedj, csak konkrétan írd le, kérdezd meg tőle, miért nem szeretné, hogy kiegyensúlyozott legyen a gyereke?

Ha nem kamuztál, és tényleg voltál a gyámügyön, és a helyiek "sz@rnak rá", menj feljebb, megyei szintre.

A mostani nődet meg nyugtasd meg, hogy titeket senki nem fog elválasztani, nagyon szereted őket, de neked fontos a lányod is. Sok sikert!

2020. máj. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
0%

66!


Aha. Nos, először is a rendőrség nem fog kimenni az első alkalommal. Sőt, jopár alkalom kell hozzá, mire kimennek. Addig anyuka csak pénzbírságot kap. Aztán kimegy a rendőrség. Ott a 6 éves, aki ordit, hogy az anyjával akar maradni, nem akar elmenni az apjával. Ah, kit érdekel, a torv3ny szerint joga van apának elvinni a gyereket. Biztos jót tesz az egész a gyereknek, meg az apával való kapcsolatuknak.

2020. máj. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim ***** válasza:
89%

04:48-assal és a szakemberrel egyetértek: amikor azt mondja a gyerek, hogy "rossz vagy mert jelented anyát" akkor az ő szintjén el kéne magyaráznod hogy helytelen dolgot tesz, és a rendőrbácsiknak meg akkor ki kell jönni. "Ez olyan, mintha anya lopna a boltból vagy nem engedne iskolába" - erre a gyerek természetesen vitatkozni fog. Ha következetes leszel és minden alkalommal élsz a láthatási jogoddal, elmagyarázod a gyereknek miért van erre szükség, a feleseged is partner abban, hogy nyitott és békés közegben tudjátok fogadni akkor a lányodban ezek az alkalmak pozitív nyomot hagynak majd. Ha te megsértődsz a gyerekre, mert azt mondja amit az anyjától hall MIVEL AZ ANYJÁVAL ÉL, akkor még nagyon sokszor meg fogsz sértődni, és keveset fogtok találkozni. Kommunikálj a gyerekkel a helyzetről, hívj rendőrt ha kell, dokumentáld ezeket az alkalmakat, mert minden egyes ilyen helyzet a te malmodra hajtja a vizet.

Azt viszont meg tudom súgni, hogy a nagy terved, hogy a 6 éves gyereked kommunikál veled, vagy felkeres évekkel később valószínűleg nem fog működni. A tapasztalataim alapjan akikért az apjuk küzdött amíg kicsik voltak jó kapcsolat alakult ki, egyéb esetben a felek nem keresték egymást. Az exed természetesen szemét dög, de ha neked kényelmesebb "az új" családdal lenni, akkor nem tudom 100%-ban a gyerek anyját vádolni. Rajtad is múlik mennyire lesz jelen a lányod az életedben, azt meg senki sem írta, hogy ez könnyű menet lesz.

// elvált szülők gyereke

2020. máj. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!