Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a régi kapcsolat...

Mit tegyek ha a régi kapcsolatomból származó gyerekem nem tudja elfogadni az új feleségem és a közös gyerekünk?

Figyelt kérdés
6 éves gyerekről van szó, akit az anyja eddig is ellenem nevelt, most meg hogy itt a közös gyerekünk még jobban uszítja és a kislány meg se akarja ismerni a testvérét bármit is mondok neki. Így most nem is találkozunk meg telefonon is ritkán beszélünk, mivel érthető módon a feleségem nem örül a kislány hozzáállásának és úgy érzi szét akarnak választani minket, a közös házunkba meg nem akarja hogy hozzam.
2020. máj. 20. 18:00
 41/99 A kérdező kommentje:
2 opcióm van, mindkettőt próbáltam, sokáig egyedül éltem és csak a gyerek érdekeit néztem, amit az anyja állandóan fel is használt ellenem, zsarolt a gyerekkel ha el akart érni valamit, képzeljétek el azt amikor egyedül vagy teljesen és alig várod azt a havi 2 hétvégét hogy legalább a gyerekeddel lehess, majd az ex előtte este vagy mikor már elindultál érte bejelenti, hogy nem adja oda, mert lázas. Futkozhatok bíróságra, gyámügyre, vitatkozhatok minden nap az exxel, de arra rámenne a mostani kapcsolatom is, tudom nagyon jól. A másik opcióm pedig hogy nem hagyom magam zsarolni, a családomra koncentrálok, nem foglalkozok az ex támadásaival, a gyerekemmel viszont ha keres beszélek, későbbiekben pedig ha nagyobb lesz és önszántából akarja velem tartani a kapcsolatot örömmel fogjuk fogadni. De annak ami eddig is ment semmi értelme, a feleségemmel is sokat vitatkoztunk, a gyereket pedig pszichológushoz kellett hordani, mert az exxel egyszerűen képtelenek vagyunk vita nélkül 2 értelmes mondatot váltani, aminek a gyerek is tanúja volt. Egyébként voltam már a gyámügyön, elmondtam mindent, kértem hogy segítsenek hogy mikor megyek a gyerekért jöjjön velem valaki, vagy a gyámügyön vehessem át a gyereket, azt mondták nem tudnak segíteni, próbáljunk meg megegyezni, mert ez nem az ő dolguk.
2020. máj. 21. 12:42
 42/99 anonim ***** válasza:
74%

Szomorú, hogy egy màr megnyomorított lelkű 6 éves kislányra tolod a döntést (majd ha...), miközben te sokat érdemben nem tettél, maradjunk ennyiben.


Ha meg a szerencsétlen gyerek tényleg lázas volt, nehogy már az is az ex hibája legyen... azért az a nő sem szent nyilván, de ez túlzás részedről is.


Ismerd be legalább nyíltan: új kapcsolatért, új gyerekért inkább elengeded a nagyobbat.


Ez a szégyen az egész hozzáállásodban, de csak magyarázkodni tudsz.


Ha a gyerekelhelyezés óta 2 év eltelt (csakcsak, ha már másik gyerek is van másik házasságban!) nyugodtan battyogjál be a bíróságra és kérd az elhelyezés megváltoztatását.

Ha aaaaannnnyyyyyira nagyon epekednél a tulajdon kislányodért és az exed rossz példát mutat- miért nem te neveled?

Kézenfekvő lenne, nem?


Na erre mi a kifogás?

Csak nem az új asszony rühellné te meg a fix szexért behódolsz? :D


Tégy meg egy szívességet magadnak a tisztánlátás kedvéért: egyik este otthon dobd be ezt:

- Mucika, úgy döntöttem, kérem, hogy Tüncibünci nálunk legyen elhelyezve. Te is tudod Gigasárkány rossz anyja a kislányomnak. Két gyerekem van, mindkettőt szeretem, neveljük őket együtt, te is jó anya vagy és jó tàrs. Elfogadtál engem Tüncibüncivel együtt.

Holnap feladom a keresetet.


NÉZD MEG A FEJÉT!

Ha “véletlenül” az ötletre is cirkusz lesz, akkor tudd: ocsmány jellemű nőt sikerült megint kifogni (igen, tudjuk, az előző is az volt, mert megcsalt!).

Ezesetben barkácsolj gyorsan valami B tervet, mert ha az első gyereked anyjával valami történik, KÖTELES LESZEL gondoskodni a kislányodról... vagy annyira teszel már rá az isteni új babucika miatt, hogy mehetne állami otthonba is?!


Szégyen vagy.

Hatalmas.

2020. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 anonim ***** válasza:
6%

42!


Először is a gyermekelheylezest nem fogják megváltoztatni, hacsak nincs rá komoly ők. Itt nincs.

Másodszor: Mucika elfogadta apukát Tuncibuncivel-ugy, hoyg Tuncibunci anyánál él és nem az ő életét próbálja pokollá tenni.

Harmadszor erre kb 100bol 90 nő azt fogja válaszolni előzmények ismereteben, hohy drágám, ez esetben válunk.

Apukának lesz két exfelesege, két gyereke akik kozul a nagyobbal már xar a kapcsolata, a kisebbel meg talán van esélye. Jupi, de jó.

2020. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 anonim ***** válasza:
9%

"Ezesetben barkácsolj gyorsan valami B tervet, mert ha az első gyereked anyjával valami történik, KÖTELES LESZEL gondoskodni a kislányodról... vagy annyira teszel már rá az isteni új babucika miatt, hogy mehetne állami otthonba is?!"


Anyagilag köteles, nevelnie nem kell, sosem kell, a törvény istenre nem kötelez. Állami otthon pedig pár évtizede nincs, nevelőszülők vannak.

2020. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
62%

Nekem csak egy kérdésem van a kérdezőhöz: miből gondolja, hogy jó apja lesz egy új gyereknek, ha a réginek sem az?

Biztos a legjobb ötlet és az ő direkt kívánsága volt egy új gyerek?

És ha igen kérdező: amikor a picit a kezedben fogod: mondd, neked nem jut eszedbe, hogy van egy eldobott nagyobb gyereked is? Nem facsarodik össze néha a szíved? Nem jut eszedbe, hogy pár éve őt is így tartottad?

Ha most elmenne a kisbabád anyja, az új gyereket is leírnád “veszteségként” és mennél őszinte szeretettel új gyereket csinálni új nőnek?

Kicsit sem érzed erkölcsileg ingatagnak magad?

2020. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
33%
Honnan a faxból veszitek hogy eldobta a nagyobb gyereket?
2020. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
87%

Ne beszélj már zöldségeket 44-es, van államilag fenntartott gyermekintézmény!


15/1998. Korm rendelet az 1997 évi gyerekvédelmi tv alapján.


Hatályos!

Én gyermekvédelemben dolgozom.

2020. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 anonim ***** válasza:
75%

46-nak: én írtam, @45.

A kérdező azt írta a kislányról:

“Majd ha keres...”


Bocs, de nekem ez meredek.


:(

2020. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/99 anonim ***** válasza:
0%
Ja, nyilván gyermekvédelemben dolgozol.
2020. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:
21%

48!


Esetleg olvasd el megegyszer amit írt.

2020. máj. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!