Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire csalódnátok gyermetek...

Mennyire csalódnátok gyermetekben, ha az egyik "Normális anyám, hogy nem engedi...?"-jellegű kérdésben saját magatokra ismernétek?

Figyelt kérdés
Minden egyezne, a szituáció, a csemete életkora stb.
2020. máj. 21. 18:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Nincs gyerekem, de elgondolkodtam, hogy hogyan érintene (mondjuk ha akár más családtagom, párom, barátom tenne ki ilyen kérdést). Elsőre talán rosszul esne (főleg, ha kifejezetten csúnyán ír rólam), de meg lehet látni ennek a jó oldalát is. Én szeretem azt gondolni, hogy mindent meg lehet velem beszélni, legalábbis törekszem erre, de ettől még lehet, hogy egy helyzetben a másik nem így érzi, tanulságos lenne ezzel szembesülni. Hasznos lenne olvasni, ő hogyan írja le névtelenül, őszintén a saját szemszögéből a dolgot, biztos segítene megérteni őt és tisztázni a félreértést, akár azt belátni, hogy valamilyen szinten hibás vagyok, ha ezt korábban nem is láttam. Persze ez az egész a jobbik eset, simán lehet, hogy továbbra se érteném és értenék vele egyet, de haragudni akkor se haragudnék, hogy gyakorin kérdez a problémájáról.
2020. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem csalódnék mert

- anoním kérdez valamit, mi a gond vele? Majd ha kiírja, hogy Gipsz Jakabné Pitypalatty u.3. ezt és ezt csinálta, akkor lehet, hogy a lelkemre venném.


- nem csalódnék, mert a kérdések 90%-a kamu, életkor ide vagy oda.

- ahogy a tiéd is,nagy valószínűséggel.

2020. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%
Miért kéne emiatt csalódni benne?
2020. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ! Elsősorban, hogy milyen stílusban írja.


Szerintem önmagában azt, ha magadra ismersz benne és 100% hogy rólad szól - hiszen lehet két hasonló élethelyzet könnyen -, azesetben inkább fordítsd jóra: gondolkodj el, vajon mi az oka annak, hogy a gyakorin kérdez idegeneket a "csemete", és milyen a kettőtök kapcsolata. (Nem hanyagoltam el? Eleget beszélgetek vele? Stb.) És gondolj bele, mivel itt anonim, talán őszintébben is ír, jobban megértheted a nézőpontját, ami jó alap a békülésre/probléma megoldásra. Nekem nem az lenne az első reakcióm, hogy csalódtam benne, vagy hogy haragra lobbanok.

2020. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem, jót derülnék rajta, ahogy mások is megmondják neki, hogy igazam van.


Olyan korlátokat állítok a gyerekemnek, amik életszerűek és az ő javát szolgálják. Nem szoktam se önkényeskedni, se marhaságokat megtiltani.


A gyerek meg olyan, hogy lázad, kb 2 éves korától folyamatosan.

2020. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
12. Miért lenne kamu a kérdésem? Kiírtam egy mi-lenne-ha típusú kérdést, igen, velem nem történt ilyen, de kíváncsi azért még lehetek, nem?
2020. máj. 21. 20:09
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az a típus vagyok, aki először magába nézne, és elgondolkodnék azon, hogy az adott témában miért nyilvánult meg így a gyerekem, mikor napi szinten beszélgetünk, jó a kapcsolatunk, tudtommal eddig mindent meg is tudtunk beszélni akkor is, ha valami nem tetszett. Nem érteném, hogy most miért érezte szükségét ilyen módon itt megnyilvánulni. Miután elgondolkodtam, utána pedig szólnék a gyerekenek és leülnék vele megbeszélni a fentieket.

Jelen helyzetemben az egész amúgy fikció, mivel a gyerekeim tudják, hogy rendszeres olvasó vagyok itt és írni is szoktam, sokszor együtt nézegetjük a kérdéseket. Megkockáztatom: ha olyan jellegű nézeteltérésünk lenne, lehet, hogy én magam javasolnám neki, hogy írja ki, és kérdezzen meg másokat is. Tehát hacsak nem szándékosan akarnának megbántani, nem valószínű, hogy ide írnák ki a problémájukat.

2020. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Semennyire.
2020. máj. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!