Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyermeketek diákmunkát...

Ha a gyermeketek diákmunkát vállal 18 éves kora előtt, akkor a ti számlátokra utalják a fizetését, vagy nyittok neki külön?

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 10:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is ilyen kb. középiskola elején lett egy számlám, mert nyertem egy az egyik bank által támogatott versenyt és ott ez is része volt a nyereménynek. Viszont semmi szükségem nem volt rá, soha nem is használtam. 19 éves koromban nyitottam egy kedvezőbbet, mikor elkezdtem az egyetemet és addig mindenhol a szüleim számláját használtam, ha kellett pl. diákmunka miatt is és az úgy teljesen jó volt.
2020. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor 16 évesen elmentem dolgozni apával csináltattunk OTP junioros számlát nem lesz vele hátrébb ha megtanulja kezelni a pénzt.
2020. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%
A pénz kezelése és a számla között nincs összefüggés.
2020. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen kezdtem diákmunkázni, akkor nyitottunk anyuval nekem egy junior számlát (kellett felnőtt partnerszámla hozzá). Később, mikor elváltak a szüleim anya oda utalt nekem pénzt (apuval éltem).

22N

2020. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
16%

2 evtizede meg sokaknak nem.volt bankszamlaja. Nekem is egyetem alatt a beiratkozaskor kellett nyitni (vagyis nyittatak velunk kotelezoen egy adott banknal), azzal az indokkal, ha majd kapjuk az oszondijat oda utaljak. Igaz fel evig fizethettuk a fenntartasi dijat es csak aki olyan atlagot viritott kapott egyaltalan osztondijat...de szuleim megoldottak azzal, hogy a havi x osszeget, amit a megelhetesemre szantak oda utaltak.


Ma mar kozepiskolasoknak tipikusan nyari vagy egyeb diakmunka elkezdesekor nyitnak szamlat a szulok (ha ugy itelik meg ezzel mindenki jol jar). En szulokent, ha még ez csak egy idoszakos havi par napos vagy nyaron egy nehany hetes munkara kapott penz lenne nem.nyitnek szamlat, de ha "megkoveteli" a munkaltato vagy a diak.unka szovetkezet vagy a gyerek azt mondja igen szeretne, akkor nyitnek neki. Persze a zsebpenzebol levonnam a szamla fenntartasi koltsegeit...hogy erezze mindennek ara van a mai vilagban.:-)

2020. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig még nem lett neki nyitva (na de miért nem?!), akkor természetesen nyitnék. A diákmunka során ő dolgozik, az érte kapott pénz őt illeti, abszolút ideje, hogy megtanuljon gazdálkodni.

Mindhárom gyerekemnek már egész kicsi korában nyitottunk számlát, a legkisebb konkrétan 4 éves volt. Mindegyikük számlájára havonta ment/megy egy jelképes összeg (1-2 ezer forint), ezt mindaddig kapják (legidősebb csak kapta, mert már dolgozik több éve), amíg tanulnak. Annál boldogabb arcot még életemben nem láttam, mikor a nagyobbik lányom kb. 7-8 évesen a saját bankkártyájával vásárolt magának egy üzletben (azt hiszem, könyv volt az első). Megtanulták a bankkártya használatát, az online bankolást, ennek köszönhetően a nagylánynak már semmi gondot nem okozott, amikor átutalást kellett indítania az egyetemi tandíj befizetése miatt.

Magam részéről nagyon hasznosnak tartom, ha idejében megtanulják ezeket a dolgokat.

2020. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
29%
Mi csináltattunk mikor 16 lettem. Teljes értékű számla, de apám volt a kezes. Mikor ő meghalt akkor az ügyintéző megkérdezte, hogy szeretném-e édesanyámat kezesnek vagy sem. Azóta csak és kizárólag az én számlám. Oda kaptam a családi pótlékot (mert azt nekem adták a szüleim) és a fizetésemet is.
2020. jún. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
32%

17!


Kezes? Folyószámlánál nincs kezes, az csak hitelnél van, folyószámlánál csak társtulajdonos, vagy meghatalmazott van . A kérdés pedig, hogy anyukádat szeretned e meghatalmazottnak vagy tarstulajdonosnak csak akkor merül fel, ha még kiskorú vagy, ez esetben pedig nem is kérdés, hanem kötelező.

2020. jún. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!