Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rendben van ez így?

Bözse22 kérdése:

Szerintetek rendben van ez így?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz a születésnapom és egy rajzkészletet szeretnék. Ezt apukámnak meg is mondtam, és ő beleegyezett. Viszont ezt elmondta az anyukámnak, aki hogy is mondjam... elég zsúgori pénz terén, meg így minden terén... Mindig olcsóbb dolgokat akar venni, aztán meg csodálkozol, ha nem olyan jó a minősége. Nagy részben a nagymamám miatt, mivel ő folyton szórta a pénzt, csak sajnos ő átesett a ló túloldalára. És mikor ő megtudta, akkor azt mondta hogy, oké megveszik de NEKEM visszakell majd fizessem a pénzt amiből vették. Nem vagyunk szegény család, egy rajzkészletet nyugodtan megengethetünk magunknak. Én értem azt, hogy pénz meg mi egymás, de mégis csak a születésnapom lesz, és 2 éve nem kértem semmit sem tőlük (csak egy-két ruhát, meg egy rajzfüzetet). Persze, amikor ezt apám megtudta, hogy mit kér tőlem az anyám, azért megmondta neki, hogy ezt felejtse el, nem adok én semmi pénzt. Itt gondolom már rájötettek, hogy összevesztek. Anyukám azzal takarozott végig, hogy én 2 hónappal ezelőtt kaptam 20.000 ft a nagymamámtól és fizessem én ki.


Az a helyzet, hogy anukám mindig is ilyen volt... Mikor 13 évesen lekonfirmáltam elvette az összes pénzem amit kaptam a kersztszüleimtől és a nagyimtól. Ezt azért tette, mert kaptam egy laptopot (csak iskolára kellet, nem játékra vagy ilyesmi).


Hogy mondjam el neki, hogy nem akarom visszafizetni? Mégis csak a szülinapom lesz...



2020. máj. 27. 08:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Mondd meg neki nyugodtan. Apukádat is hívd oda, hiszen ő a te oldaladon áll. Nem akarok itt nagyon beleásni magam a családotokba, de lehet keresni kéne az anyukádnak egy nevelési tanácsadót. Nem normális szerintem, hogy egy rajzkészletért vissza akarja kapni a pénzt.
2020. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1.válaszoló. Neki tulajdonképpen egy pszihologusra lenne szüksége. Nem mondtam el mindent a kérdésben, nem is akarom, de nála nagyobb bajok is vannak annál, hogy zsugori...
2020. máj. 27. 08:45
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ezt szerintem beszéljétek meg az apukáddal egy szakemberrel, után neki és nektek is jobb lesz.
2020. máj. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Jó lenne elmenni, de nem akar. Kiveri a hisztit és nem akar menni. Nagyon hosszú...
2020. máj. 27. 09:05
 5/23 anonim ***** válasza:
12%

Én ezt úgy intézném, hogy megmondanám a szüleimnek, hogy pénzt szeretnék, mert terveim vannak aztán annyit adnak amennyit gondolnak. Megoldódna a veszekedés gondja. A korábban kapott 20 ezressel meg elsétálnék a művészellátóba, vagy a webshopba és megvenném magamnak amit szeretnék.

A fő probléma annyi, hogy szeretnél valamit amire megvan a pénzed, de meg akarod úszni mert mégis csak jobb volna ingyen ajándékba. Ha tényleg szeretnéd akkor fizesd ki te, ne a szüleidtől várj mindent.

Anyukád biztosan azért akadt ki mert pénzkidobásnak gondolja a készletet. Ezért ellenkezik és azt te is és én is tudjuk, hogy a komolyabb művészkellékek igencsak borsos áron vannak. Ezért mondom, hogy jobb volna, ha saját pénzedből vennéd és nem az ajándékra várnál. (egyébként milyen készletről van szó? csak érdekel mert én is rajzolok :) )

2020. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól értem akkor az apuka szerint belefér, csak az anyuka akarja visszakérni az ajándék árát. Egyáltalán ki kéri vissza egy ajándék árát?

Egyébként feltételezhetően a kérdező kiskorú. Nem értem, hogy miért olyan ördögtől való dolog, hogy ajándékként kapjon valamit, aminek örülne is. Mivel jobb, ha odaadják az árát és ő veszi meg magának? Másrészt, ha az anyuka a mástól kapott ajándék pénzt elkérik különböző indokokra hivatkozva, hogy kapott valamit, amire szüksége volt alapból, akkor szerintetek mikor adna neki így pénzbeli ajándékot?

2020. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

3. valaszoló.-Nálunk az családi szokás volt mindig, hogy a szülök/nagyszülök esetleg keresztszülök vesznek ajándékot a szülinaposnak.


"A fő probléma annyi, hogy szeretnél valamit amire megvan a pénzed, de meg akarod úszni mert mégis csak jobb volna ingyen ajándékba."


Miért ne kaphatnám meg ingyen? Te nem szoktál úgy ajándékot kapni valakitől, hogy van arra a cuccra pénzed de megkapod másvalakitől ingyen? Én meg nem hiszem hogy pénzkidobás lenne. És különben is, ha egy szülő látja, hogy a gyereke szeret rajzolni és van is hozzá tehetsége, akkor már jó indulatból meg anyai szeretetből is, vesz neki valamit. Nem akarom a legdrágább dolgot megvenni, csak pár ecsetet, színescerúzákat, egy csomag kariokát, meg két B2 cerúzát és festéket. És ezekből sem a legdrágábbat, csak ne legyenek a leggyengébbek. És erre egy évben csak egyszer kell kiadni rá a pénzt. Sőt! Lehet hogy 2-3 évig kitart.


És mint ahogy a 6. válaszoló is jól megmondta, nem kaptam anyámtól egy vasat sem. Azt a 20.000 forintot pedig barátnőm születésnapjára tartogatom és a testvéremére, hogy vegyek valamit. Milyen lenne az már ha az ÉN pénzemből venném meg a SAJÁT ajándékomat? Mint gyerekként.

2020. máj. 27. 10:24
 8/23 anonim ***** válasza:
6%

Nem azt mondtam, hogy magadnak vedd meg az ajándékod. Azt mondtam, hogy ha szükséged van valamire és megvan rá a pénzed akkor vedd meg magadnak és ne várj a szüleidre.

Az ajándékozás természetes dolog. Mindenhol szokás. De ha nem azt kapod amit szeretnél akkor mit tudsz csinálni? Elküldöd anyukádat pszichológusoz vagy nevelési tanácsadóba ahogy korábban javasolták? Mert az megoldás? Most sokkal jobb, hogy a szüleid veszekednek az ajándékod miatt? És még Te is rosszul érzed magad?

A születésnap elvileg arról szólna, hogy ünnepelsz a családoddal. Azokkal akiket szeretsz. Ti meg mit csináltok? Veszekedtek. Mert szerinted neked ez jár, mert gyerek vagy és szülinapod van. Anyukád szerint meg sokat kérsz.

Vagy te kapod meg amit akarsz és anyukád fogja rosszul érezni magát vagy nem kapod meg és te is rosszul érzed magad mert nem kaptad meg és anyukád is mert mert megint ő a bűnbak.

Én csak egy kompromisszumos megoldást javasoltam. Miért olyan ördögtől való, hogy leüljetek és megbeszéljétek, hogy mennyit szán rá a dologra és megnézzétek mi jön ki abból amit szeretnél. Akkor te is megkapnád egy részét és anyukádnak sem lenne rossz szájíze az egész miatt.

Biztos én vagyok a hülye és nekem kellene pszichológushoz mennem, de nekem édesanyám sokkal többet számít mint egy ajándék vagy egy szülinap. Még akkor is ha nem értek vele egyet.

2020. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Hát mondhat bárki bármit, de a saját gyerekemtől biztos vissza nem kérném a születésnapi ajándékának az árát. Jó ég. Főleg, hogy megtehetjük, hogy vegyünk neki egy rajzkészletet, ami abszolút nem pénzkidobás, pláne ha van hozzá tehetsége. Én nem értem az ilyen szülőket, akik a saját gyermeküktől sajnálják a dolgokat.. Szomorú.
2020. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk elv volt,hogy anya sosem ad pénzt szülinapra (meg semmilyen másik ünnepre),de megkérdezi mit szeretnénk és úgy ajándékoz. Nem hiszem,hogy azért,mert megvan rá a pénze,neki kéne fizetni úgy,hogy az apja beleegyezett. És később az ilyen anya csodálkozik,ha a gyerek felé sem néz.
2020. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!