Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szegyen lenne apamtol segítség...

Szegyen lenne apamtol segítséget kérnem?

Figyelt kérdés
Apam lelepett, mikor en 2 eves voltam. Azóta se gyerektartast nem fizetett se nem törődött velem. Jelenleg 28 eves vagyok, felkerestem 1 éve és találkoztunk vele. Normalis volt, bár a mostani feleségének nem tetszik hogy képbe kerultem. Apam svajci állampolgár és ott is él. Nagyon gazdag, szeret is ezzel villogni elottem. A jarvany miatt 4 hete megszunt a munkám és anyagi gondokkal kuzdok. Az alberletemet fel kell mondjam, a 17 eves autómat el kell adjam holnap és kb semmi pénzem a kis tartalekomon kívül. Apam egy milliomos vállalkozó, szerintetek ciki lenne kernem Tőle? Nem nagy összegre gondolok, legalabbis Neki nem nagy 500ftra,amit később visszadnek neki, de mar ez is kihuzna a szrbol. Csak azert felek, mert eddig nem kerdezte meg hogy szuksegem van e barmire... Van egy feltesom aki velük él, 19 eves es neki most vettek autót, nem is olcsót. Probaljam meg szerintetek

2020. máj. 28. 15:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

Én a helyedben igenis megpróbálnék tőle kérni ha ekkora sz.rban lennék. Mondd el, hogy bajban vagy és szeretnéd a segítségét kérni. Mert nincs senki aki tudna kölcsön adni.

Ha ad akkor minden zsír.

Ha meg nem? Idáig sem voltatok nagy puszi pajtások legalább kiderül, hogy mennyire is "apa". Azt is mondhatod h egy even belül vissza adod neki írtok róla papírt tanúkkal, ez is másképp hangzik nem?!

2020. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem ciki, a család azért van,hogy támogasson, kihez fordulnál elsődlegesen, ha nem apádhoz? Mert azé' most ne kezdjél el koldulni. Apád szerintem simán segíthet, meg nemtom, én pl talán erkölcsileg el is várnám; meg hát valami felelősségérzet talán szóba jöhet, mégha már nagykorú vagy is, hogyha bajba került a fiad, akkor kisegíted. Meg tehát, ő is ott volt, amikor létrejöttél. :) Tehát van közötök egymáshoz. :) Meg főleg, ha neki jól megy; és most a gyereke egy kicsit megszorult, akkor szerintem simán támogatna téged; főleg, ha miután fölvettétek a kapcsolatot,jó lett a kapcsolatotok. Meghát fia vagy. Tehát érted; semmi ciki nincs benne; neked most a megélhetésed függ.
2020. máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
*Mert most egyszer átmenetileg kisegíteni a fiadat; főleg,ha neked telik rá, szal érted. Nem ciki.
2020. máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Ne tedd. Borítékolható a kudarc és a konfliktus, akár ad, akár nem. Ne akarj rosszat magadnak. Az anyagi helyzeted meg fog oldódni, csak szívás lesz egy ideig. De azt a fájdalmat, amit ez az egész helyzet okozhat neked, nehezebb lesz kitörölni. Hagyd békén apádat. Nem akart téged, most sem akar téged, önsorsrontó dolog ilyen kapcsolatot fenntartani. Semmit sem jelent, hogy az ő spermiumából fogantál.
2020. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
23%
Hát ha igazolni akarod nekik hogy haszonleső vagy, azért léptél be apád életébe, tedd.
2020. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen, de a leírtak alapján nem hinném, hogy adna. Páromnál is hasonló a helyzet, egyáltalán nem lehet az apjára számítani. A második házasságából származó gyerek mindent megkap, a párom pedig, mint valami ismerős. Anno a féltestvérének az exe azt is elkotyogta nekünk, hogy az apjáék a párom felbukkanásával gyorsan intézkedtek, hogy örökölni se örököljön az apja után.
2020. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
97%
En szembe megyek a tobbseggel. Siman lehuznam. Ha meg nem ad, igy jartam, te ezen az egeszen semmit nem veszithetsz.
2020. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehúznám énis simán, megcsinálni na ahhoz bezzeg volt kedve... Ha meg nemsegít sehogysem akkor kapcsolatot megszakítod
2020. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Sztem kérjék nyugodtan... Ahogy vki írta, nem voltatok puszipajtások, tehát ha vissza is utasít, nem vesztesz sokat.. de csak nem fog, hiszen a lánya vagy mégiscsak!

Vagy ha esetleg te is ajánlanál vmit cserébe? Nem tudom mit dolgozik, de ha pl vállalkozása van akk munkát kérnél tőle, vagy ha pl tud hazai ismerőst, akinek szüksége van vkire, aki füvet nyír a kertben fizetésért, vagy neki bármit akár, ha van..

Nem tudom, talán másként is veszi ki így magát, máris nem "kuncsorgás" lesz, meg rajtad is azt fogja látni, hogy hajlandó vagy tenni azért a pénzért.


Egy próbát sztem megér mindenképp, így vagy úgy!

2020. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

És ha azt kérnéd hogy dolgozhass a vállalkozásában?

Pénzt én se szivesen kérnék, azt hinné csak azért kerestem fel

2020. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!