Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki elmúlt 30+...

Van itt olyan aki elmúlt 30+ és otthon lakik a szüleivel? Miért?

Figyelt kérdés

Úgy értem én mindig úgy gondoltam,hogy legkésőbb 30 éves korod elött el kell költöznöd otthonról.


Már csak azért is,hogy elkezdhesd a saját életedet.



2020. máj. 29. 17:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Akkor sok dolog melletted állt a munkán kívül,a szerencse,az,hogy másnak gyorsan kellett a pénz,így áron alul adta el a lakását.

Nyilván ha a szüleid,rokonaid szakemberek,és ingyen megcsinálnak pár renoválást a házban az is plusz dolog.


28 évesen max ezeket akkor érheted el,ha 18 éves korod óta dolgozol.

De sokan a 20-as éveik közepéig,esetleg végéig tanulnak,hogy ne egész életükben minimálbért keressenek.És most már a hallgatói szerződés is köti őket,ha munkába állnak.


Mi is 3-an vagyunk testvérek.

3 gyerek felnevelése több,mint mondjuk 1 gyereké.

Gondold el,ha csak egyszerre 2-3 gyereked jár egyetemre.


Én ezért sem értettem soha minek akar valaki sok gyereket,mert mindegyik hátránnyal indul az életben,azokhoz képest,akik egykék voltak,és már 18-20 évesen annyi pénzt félretettek nekik a szüleik,amiből elindulhat.

2020. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az is igaz,hogy rengeteg segítséget kaptam barátoktól,kollegaktól a felújítás soran
2020. máj. 30. 19:36
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
2 es valaszolo vagyok,nos nekem meg azért nem is lesz mert ami volt spórolt pénzem ennek a felújítására költöttük,már ráfért. Annyi, hogy egyke vagyok így ha későbbiekben öröklöm nem osztozkodom senkivel.
2020. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
Horribilis ingatlanárak.
2020. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Párkapcsolatom nincs (és őszintén szólva néha nem is hiányzik), gyereket nem akarok. Saját házat/lakást nem tudok venni, az albérletet pedig felesleges pénzkidobásnak tartom. Családi házban élünk a szüleimmel, mindenkinek megvan a saját élettere. A költségekbe beszállok (emellett félre is teszek), ennek így több értelmét látom, mint egy idegennek a zsebét tömni. Nem mondom, hogy néha nem "szégyellem", hogy így alakult, de most pont jól elvagyok. 30+/N
2020. jún. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem is több testvérem van és 30 előtt vettem lakást. Én ezt egyedül azért tudtam megcsinálni, mert 15 éves korom óta tudatosan erre készültem, egy kamaszhoz képest sokkal komolyabb pénzügyi tudatossággal, amit felnőttként csak tovább finomítottam. Ebben nem egy két évnyi kemény munka volt hanem 10+.


Nekem ehhez volt érzékem, így tudtam szülők nélkül is lakást venni. De tisztában vagyok vele hogy mások nem élnek ennyire tudatosan, úgyhogy simán előfordulhat 30 milliós ingatlan árak mellett, hogy egy fiatal, teljesen egyedül, segítség nélkül nem vagy csak nehezen boldogul és még 30 évesen is otthon marad. Az albérlet pedig ár-érték arányban sokkal kevésbé reális Magyarországon, mert külföldön hiába viszi el a fizetésed felét vagy két harmadát, ha a maradékból meg lazán eltartasz egy családot. Itthon ha 250et keresel, és 125 az albérlet, akkor 125 ezer ftod marad egy hónapra, amiből kb 30 még el fog menni rezsire, további 30 telefonra, netre és társaik és lényegében maradt 65 ezer ftod amit el is költhetsz kajára.


Ehhez szerintem teljesen érthető, hogy keveseknek van kedve, miközben a hitelt már ki lehet hozni havi 50-60 ezer Ftra is, ezért inkább kispórolják az önerőt otthon.

2020. jún. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%
Válaszokon is látszik hogy elnagyolt a kérdés ahhoz hogy strigulázgatni lehessen a lesajnálni vélt érintetteket. Szoba-konyhában lakik még együtt a szülőkkel vagy egy rezidencián? Fővárosban vagy olyan helyen ahol egy középkategóriás autó ára egy ingatlan?
2020. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%

Én. Édesanyám özvegy. Egyedül van, egy nagy családi kétszintes kertes házban. Miért hagynám egyedül? Férjem van és hamarosan jön a baba. Mi az emeleten édesanyám a földszinten. Minden külön van, konyha, fürdő stb. Nem zavarjuk egymást. Jól kijövünk.

Nem lesz ingyen bébiszitter, és nem használjuk ki egymást, segítjük egymást.

Hárman vagyunk testvérek. Mindenkinek saját ház. Örülnek, hogy édesanyánk nincs egyedül.

2020. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
44 évesen itthon lakom.Soha nem éltem még másutt.Édesanyámmal és egy dilis macskával élek együtt.Párkapcsolatom nincs,egyedül nem tudok és nem is merek belevágni egy lakásvásárlásba.Spórolok és így felújíthatunk,kicserélhetünk elhasználódott,régi dolgokat.
2020. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!