Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális? Mit...

Szerintetek ez normális? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Anyukám elkezdett dolgozni. Reggeltől estig nincs itthon. Apukám, én, és a húgom vagyunk itthon. Eddig anyukám csinálta a legtöbb házimunkát. Most a mosogatással van probléma. Megbeszéltük a húgommal, hogy magunk után mosogatunk. Ez tök jó is lenne, ha apukánk nem akarná elmosogattatni az összes cuccát velünk. Mindhárman külön főzünk magunknak, különböző okokból. És ő nem bírja felfogni, hogy ő csinálja a legtöbb mosatlant és neki is kéne valamit csinálni. Elmondtam, hogy akkor mosogasson mindenki maga után, de az nem jó mert akkor "3x annyi meleg vizet fogyasztunk". Konkrétan még a dinnye héjat, a tányéron tele magokkal is otthagyja és nem bírja elvinni a kukához. Nekünk ez 10 évesen alap volt. Volt már olyan is, hogy azt mondta, hogy elmosogatna, de itt vannak a nagy lányai, már csak azért sem fog elmosogatni. Aha, persze.

Mit csináljak? Én meg a húgom sem akarja az ő rengeteg mosatlanját mosni. Nem csak azt amiből eszik, hanem ugye azt is kéne, amivel a kaját csinálja magának.



2020. máj. 30. 11:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt a gond egy ismerősöméknél. Vettek mosogatógépet. Utána az volt a gond, hogy nincs, aki ki- és bepakolja. :D
2020. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Van mosogatógépünk, de abba a műanyagot nem lehet belerakni, és a tányérokról is le kell mosni, vagy áztatni a nagyja koszt, mert mire be lesz indítva, addigra rászárad és azt nem hozza le. Igen, a mosogatógép van már vagy 20 éves.
2020. máj. 30. 15:21
 23/30 anonim ***** válasza:
87%

No persze, imadom, ahogy mindenki a “szegeny” anyukat sajnalja.

Persze, ertem en hogy nem a rosszindulat vitte ra arra az anyukatokat, hogy mindenki csicskaja legyen, de en ezt a hozzaallast akkor sem tudom elfogadni.

Anyukad az a fajta ember, aki abban a hitben el, hogy minden hazkoruli munkat a no vegezze el, a tipikus martir, aki rad szol hogy nem kell takaritani!! Majd en megcsinalom!! Majd 10 ev mulva : “elegem van ezekbol a halatlan kolykokbol!! Senki nem segitene semmit!!”

nalunk is ez ment, de tovabbmegyek, az a szerencsed kedves kerdezo, hogy nincs fiutestvered!!! Na akkor hallgathatnad, hogy a Jozsi nem mosogat mert o fiu!!!

(Ja, hogy fuvet nyirni meg minden mas “ferfimunkat” is nektek lanyoknak kell csinalni, az mar nem baj)

En a te helyedben sz•rnek bele az egeszbe, elmondanam tisztelettel az edesapamnak, hogy van 2 keze, es ha valamit osszepiszkolt akkor azt igen is sajat maga tegye rendbe.

Vagy ha a vizpazarlassal jon, allits be egy heti rendet, pl ma te mosogatsz, holnap a tesod, azutan apukad, majd megint te es igy tovabb.

2020. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
86%
Hát aki a mosogatógép előtt kézzel elmosogat, meg is érdemli a sorsát! Micsoda hülyeség már! A kajamaradékot egy mozdulattal letolja az ember a papirszalvétával, amit az evéshez használt . 1 mp.
2020. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
88%
Már miért ne lehetne műanyagot belerakni? 30+ éve belerakom, normálisan elmosogatja.
2020. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
14%

Éb egy relatíve nyugodt ember vagyok, de, hogyha a kérdező az én lányom lenne ezzel a pofátlan stílussal, akkor 18 évesen vagy menne dolgozni vagy az utcára tenném


Elkényeztetett kis pixsa, amíg anyu hàztartásbeli volt, nem volt gond, hogy anyu mosogat meg viszi a háztartást... apátok persze az egyetlen keresőként a családban csak henyél a tévé előtt ugye, mert az áru magától megrendelődik, beteleportál a boltba és kipakolódik...


Igen, nem szép dolog, ha egy pasi nem rakja be maga után a mosatlant a mosogatógépbe, és úgysem fogtok egy ennyi idős pasit megváltoztatni, de hogy ekkora mocskolódó hisztit levágni sem kellene, meg lusta disznónak beállítani az eddigi egyetlen keresőtevékenységet folytató apádat, az már túlmegy egy határon

2020. máj. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Anyukám is dolgozott. Bezártunk egy boltot és most kihagyott pár hónapot. Egyébként az alkalmazottak megrendelők és ki is pakolják az árut. Apának annyi a dolga, hogy amit nem rendelnék meg máshonnan, azért elmenj én, összeszedje és elvigye a boltba.
2020. máj. 31. 09:12
 28/30 anonim ***** válasza:
49%

Szerinted ennyiből áll egy vállalkozás üzemeltetése?? Hát akkor elég butuska lehetsz! Ezer olyan dolog vsn, amit fejben végig kell gondolni... cash-flow, könyvelővel egyeztetés, beszerzési források vizsgálata, cost-benefit kalkulálás, üzleti tervek összerakása, stb stb...


Attól hogy te azt látod, jogy csak ül és semmit nem csinál, még pörögnek a gondolatai és agyal... hogyan kehetne még több profitot elérni... higy nektek jobb életszinvonalat tudjon biztositani pl...

2020. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
79%

Hogy mennyi hülye ember van már bocsánat. Én megértelek titeket teljes mértékben. Ha rátok mondják hogy lusta,ezen az elven Édesapátokra is lehetne. Szerintem Apád nem kaphatott megfelelő nevelést anno. Egyébként az a magamután való mosogatás egy remek módszer hogy ne gyűljön fel a mosogatni való. De elég ha egy valaki is "hibázik"...

Azt ajánlom ha tudtok vegyetek mosogatógépet.

16/F

Szép Napot!

2020. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
52%
Ui: Jó-jó valahol mindkét félt meglehet érteni. Nekünk is van családi vállalkozásunk és tudom jól hogy milyen
2020. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!