Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális? Mit...

Szerintetek ez normális? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Anyukám elkezdett dolgozni. Reggeltől estig nincs itthon. Apukám, én, és a húgom vagyunk itthon. Eddig anyukám csinálta a legtöbb házimunkát. Most a mosogatással van probléma. Megbeszéltük a húgommal, hogy magunk után mosogatunk. Ez tök jó is lenne, ha apukánk nem akarná elmosogattatni az összes cuccát velünk. Mindhárman külön főzünk magunknak, különböző okokból. És ő nem bírja felfogni, hogy ő csinálja a legtöbb mosatlant és neki is kéne valamit csinálni. Elmondtam, hogy akkor mosogasson mindenki maga után, de az nem jó mert akkor "3x annyi meleg vizet fogyasztunk". Konkrétan még a dinnye héjat, a tányéron tele magokkal is otthagyja és nem bírja elvinni a kukához. Nekünk ez 10 évesen alap volt. Volt már olyan is, hogy azt mondta, hogy elmosogatna, de itt vannak a nagy lányai, már csak azért sem fog elmosogatni. Aha, persze.

Mit csináljak? Én meg a húgom sem akarja az ő rengeteg mosatlanját mosni. Nem csak azt amiből eszik, hanem ugye azt is kéne, amivel a kaját csinálja magának.



2020. máj. 30. 11:06
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
#9 Eddig anyukám tudott legtöbbször hármójuknak jó kaját csinálni. Mert a húgom diétázik, és anya is próbált úgy főzni. Én pedig vegán vagyok, azért főzök magamra.
2020. máj. 30. 12:24
 12/30 anonim ***** válasza:
16%

Mit csináljatok?

Köszönjétek meg anyukátoknak mind a hárman, hogy elviseli a lusta, rendetlen, önző gyerekeit és férjét!

2020. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Anyukánk ment hozzá egy ilyen emberhez és ő döntött úgy, hogy elviseli ezeket a dolgait, nem próbál meg változtatni rajta. Miből szűrted le, hogy lusták, rendetlenek és önzők lennénk. Mármint mi gyerekek. Azért, mert nem akarjuk más mocskát takarítani, miközben ő egész nap a tévé előtt döglik?
2020. máj. 30. 13:09
 14/30 anonim ***** válasza:
31%
Valamiből csak volt eddig is kajátok, ruhátok, áram, víz, tető a fejetek felett, ugye? Szóval kétlem, hogy apuka csak a tv előtt döglene
2020. máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%

Elég nehéz helyzetben vagytok.

Ha ti nem végzitek el a munkát, majd megcsinálja édesanyátok, amikor este hazaér. Nem hiszem, hogy ha eddig természetes volt neki, hogy mindenkit kiszolgál, most ki fog állni magáért (meg értetek).

Persze mondhatjátok, hogy az ellenállásban támogatjátok, de az igazságtalan munkamegosztásba nem mentek bele. Próbáljátok meg kicsit feltüzelni!

Ha ez nem megy, és a szülők szerint az az élet rendje, hogy a házimunikát a női családtagok végzik el, ellenállhattok, és igazatok is lesz, de apátok sokkal jobban meg tudja keseríteni az életeteket, mint ti az övét.

Én megalkuvó lennék, elmosogatnék tessék-lássék, és egy életre megjegyezném magamnak, hogy ilyen pasival nem kezdek. És amint van szakmám meg megfelelő állásom, elköltöznék.

2020. máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

Apuka biztosan sokat dolgozott, de ettől még az "önkiszolgálás" nem tabu a számára. Nem beteg, van keze-lába, miért kellene kiszolgálni? Bizonyos életkor fölött mindnyájan dolgozunk, a nagyobbacska gyerekek is járnak iskolába, a fiatalok is tanulnak vagy dolgoznak.

A családi munkamegosztásból pedig mindenki kiveszi a részét, nyilván arányosan. De akinek van ideje saját magára főzni, annak legyen ideje a koszos edényt elmosni is.

Vagy beszélje meg a családtagokkal, hogy ő ezt vagy azt a munkát rendkívül utálja, ha ezt valaki megcsinálja helyette, akkor ő többet fog vállalni valami másból.

2020. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is ez volt a helyzet. Anyukám egész életében kiszolgálta apámat, naponta főzött, mindent ő csinált. Később nyilván mi is. Apukám a ház körüli munkákat csinálja meg illetve fizikai munkája van. Sosem láttam még mosogatni, néha szokott főzni. Felnőtt ember, ebben nőtt fel és később a felesége is megcsinálta helyette, 40-50 éves korára nem az én dolgom megtanítani neki és nem is a tied. Tanulj belőle és a te jövendőbeliddel majd csináljátok másképp. A felnőtt apukádat, aki ebben szocializálódott nem fogjátok tudni 'rávenni' a mosogatásra.

Nem akarok a szokásos klisékkel jönni, de szerintem ha már felnevelt meg eltartott titeket, akkor ne essen nehezetekre elmosogatni utána. Vagy menjetek el diákmunkázni és vegyetek egy mosogatógépet.

2020. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#14

Nem, eljár áruért a boltnak. De nagyrészt tényleg itthon van, nem csinál semmit.

#15

Kissé félek apukámtól. Mostanában nem szokott megütni, kb. 10 éves korunkban ütött meg minket utoljára, de szokott fenyegetőzni, szóval nem tudom csak úgy otthagyni a mosatlant, mert fenyegetőzik.

#16

Sajnos ez nálunk nem így van. Amúgy nem tudom kire értetted, hogy akinek van ideje magára főzni..., mert mindannyian magunkra főzünk. És ugye a húgommal el is mosogatjuk a saját mosatlanunkat.

#17

Nálunk a ház körül sem csinál semmit. Füvet mi nyírjuk, kertet ásunk, virágoskertet csináljuk. A fák meg nincsenek metszve, permetezve, mert azt nem tudjuk, hogy kell. Arra csak annyit szokott mondani, hogy, majd keres egy szakembert, vagy meg kéne tanulnunk permetezni.

2020. máj. 30. 13:59
 19/30 anonim ***** válasza:
73%
Vegyetek mosogatógépet, így senkinek sem kell mosogatni.
2020. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, a mosogatógép jó ötlet, lehet, hogy még kedve is támad hozzá, mert muszaki cikk. A jelek szerint a kommunikáció sem túl jó a családban, különben le lehetne ulni, megbeszélni, hogy ki mit vállal el a házi munkából. Gáz, hogy apukátok tényleg semmit nem csinál.
2020. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!