Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki nem állhatom a nevelőapámat...

Ki nem állhatom a nevelőapámat!Mit tudok tenni ilyen esetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Édesanyám és a nevelőapám egy éve vannak együtt. Az elején szimpatikus volt a férfi, nem volt semmi bajunk egymással, nagyon jól kijöttünk egészen a múlt hónapig. A mostohatestvéremnek(ő 10 éves de viselkedésileg 5) április elején volt a születésnapja. Azt tudni kell, hogy ő nagyon nyitott, társaságkedvelő fiú és hiperaktív, ami néha(sőt…legtöbb esetben) nagyon idegesítő tud lenni egy olyan lány számára aki zárkózottabb, introvertált. Na de visszatérve a storyhoz, a vírus miatt nem tudtak áttjönni a barátai ezért rámszált. Egyfolytában nyaggatott(mint egyébként is), hogy játszak vele tűzoltósat. Többször mondtam neki kedvesen, hogy nincs kedvem és nem tudok játszani de mintha a falnak beszéltem volna. Neki ez rosszul esett ezért amikor az apja(a nevelőapám) vitte haza az anyukájához elmonda neki. Az óta a nevelőapám egy hatalmas bunkó lett velem. Egész nap hozzám se szól, kerül, semmi se jó neki amit csinálok, egyfolytában mindenbe a hibát keresi és még sorolhatnám. Aztán egyik nap leültetett beszélgetni(vagyis inkább ő beszélt mert én meg se merek mukkani súlyos önbizalomhiány miatt). Az egész beszélgetés arról szólt, hogy egy szánalmas senkiházi, neveletlen, csúnya, kis takony vagyok. Szerinte én vagyok a neveletlen mert 20 percig zuhanyzok, fekete ruhákban járok, önbizalomhiányom van és alacsony önértekelésem amikor az ő gyereke kézzel eszik, zsíros kézzel kérdezés nélkül túrkálja édesanyám haját, mindent kivesz a kezünkből, belemászik mindenki telefonjába, nem köszön, mindenért hisztizik és még sorolhatnám. Bármit állít rólam azt Édesanyám elhiszi ha pedig ellenkezni próbálok akkor tiszteletlen kis p*csa vagyok. A nevelőapám és anyukám sose értettek eggyet a nevelésben. Anyukám inkább engedékeny, míg a nevelőapám szigorú és igazságtalan szülő. Szerinte anyukám engem borzasztóan nevelt ezért ő akar engem megnevelni. Nem vagyok tisztában a jogokkal ennyire, de szerintem ehhez neki semmi joga mert apukám él, és szoktam is hozzá járni(hetente 2-3 napot.)

Ilyenkor mit kéne csinálnom? Egyszerűen képtelen vagyok elviselni. Minden este magamba elküldöm a halál hímvesszőjére. Irritál. Anyukámmal nem tudok beszélni mert ő most a “rózsaszín felhőbe” van és csak a nevelőapámnak van igaza.

t i z e n k e t t ő, lány


Ez egy plussz történet:

Anyukámnak tegnap volt a születésnapja, erre ő elküldött engem péntek, szombat, vasárnapra a mamámhoz azzal az mondattal, hogy “Legalább ezen az ünnepen ne kelljen elviselnem savanyú pofádat.)

Nagyon rosszul esett...

Köszönöm, hogy végig olvastátok és elnézést a helyesírási hibákért. :)



2020. máj. 30. 22:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%
Azért én meghallgatnám a másik oldalt is.
2020. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
5/10-es: Nem utáljuk egymás, de nem valami szoros a kapcsolatunk.
2020. máj. 30. 23:42
 13/15 A kérdező kommentje:

3/12: Ha jól tudom azt csak 14 év felett lehet.


6/12: Bárcsak megjátszanám.


7/12: Édesapámnak se tetszik ez a viselkedés a nevelőapám felől de ő ebbe nem szólhat bele(legalább is ezt mondta).


10/12: Anyukám nem haragszik csak mindenben a nevelőapámat pártolja.


Egyébként köszönöm mindenkinek aki időt szánt segíteni. <3

2020. máj. 31. 01:03
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

Ird le amit erzel es gondolsz majd hivd be a szobadba anyukad es kerd meg h olvassa el ott elotted.

Majd beszeljetek

2020. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha szeretnél édesapádhoz költözni, édesapád bármilyen életkorban benyújthat egy keresetet a bíróságon, amelyben kérvényezi, hogy nála legyél elhelyezve. Ha a szüleid két évnél régebben váltak el, akkor nem is nagyon kell indokolni, ha két éven belül, akkor kell egy komoly indok. De a papírt ettől függetlenül beadhatja (gyermekelhelyezés megváltoztatása iránti kérelem vagy kereset). Ez esetben mindenképpen tárgyalásra fog sor kerülni, és a te véleményedet is meghallgatják. Ez egy hosszú folyamat, ha édesanyád nem akadékoskodik, akkor is eltarthat közel egy évig. Ha édesanyád gátolja a folyamatot, ellenkeresetet nyújt be, szakértői véleményekre támaszt igényt, akkor több évig eltarthat. Viszont, ha a szüleid megegyeznek a gyermekelhelyezésben, akkor rövid idő alatt átkerülhetsz édesapádhoz, mert akkor a szüleid megállapodását a bíróság jóváhagyja. Édesapádnak kell emiatt egy ügyvédhez fordulnia. De abba is bele kell gondolnod, hogy édesapádnak is bármikor lehet egy új párja, akivel esetleg nem jöttök ki. Tehát abban is gondolkoznod kell, hogy az otthoni helyzet javuljon.

A mostohaapád nem jól reagált, te meg gyerekként nem tudtad megvédeni magad. Ha szeretnéd normalizálni a helyzetet otthon, neked kell kezdeményezned, mert a nevelőapád a leírásod alapján nem elég érett hozzá. Beszélj édesanyáddal, mondd el neki őszintén, hogy mit érzel. Ne mondj rosszakat a mostohatestvéredről, csak annyit, hogy nem szívesen játszol vele, mert más az érdeklődési körötök, meg ő túl élénk hozzád, te pedig visszafogott vagy. Kérd meg, hogy közvetítsen közted és a mostohaapád között. Valahogy azt az üzenetet kellene megfogalmazni, hogy sajnálod, hogy a régebbi jó viszony köztetek megromlott, szeretnéd visszaállítani. Megérted, hogy neki rosszul esett, hogy nem volt kedved játszani a fiával, neked viszont rosszul esett, hogy bántó dolgokat mondott rólad. Ajánld fel, hogy kezdjétek tiszta lappal. A további konfliktusok elkerülése érdekében a fia akkor jöjjön hozzátok, amikor te az apukádnál vagy. Remélem, megoldódik a helyzet.

2020. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!