Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszarángatna Magyarországra,...

Visszarángatna Magyarországra, de nem akarok menni, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

8 éves voltam, amikor anyum összejött egy faszival. 3 évvel később ő elköltözött külföldre, rá egy évre anyum terhes lett, úgyhogy mentünk mi is utána. Ekkor 12 éves voltam. Engem ez az elején nagyon megviselt, hisz nem beszéltem a nyelvet és minden új volt. Azóta szépen sikerült elsajátítanom a nyelvet, a suli is jól megy, egy gimibe járok és vannak barátaim is, több mint otthon. Tavaly anyum meg ez a faszi szakítottak és most anyum összejött egy új faszival. Ez a faszi itt él a környéken, de ő már unja az itt létet és haza akar költözni. Fűzi anyumat, hogy menjen vele, vagyis hogy költözzünk haza mi is. Én ezt az ötletet borzasztónak találom. Most már szeretek itt élni és a jövőben is több esélyem lenne itt, mint továbbtanulásilag és szimplán élni is, mint otthon Magyarországon, pláne abba a faluban, ahol laktunk. Ha haza költöznék kéne egy évet ismételnem a suliban, a barátaimmal biztos, hogy soha többé nem találkoznék. Bele kéne szokjak egy új osztályba, csak azért, hogy két év múlva elköltözzek, hogy tovább tudjak tanulni.

Én ezt nagyon nem érzem fairnek és mivel még nem vagyok jogilag felnőtt nem maradhatok egyedül, meghát nem is tudnám eltartani magam suli mellett.

Ha az én érdekeimet nem is nézi, az öcsémnek is sokkal jobb jövője lehet itt, mint ami otthon várna rá.

16/L


2020. máj. 31. 22:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem kicsit vegletesnek eled meg a dolgokat. Eloszor is, lehet anyudat fuzi az uj pasija, de a hazakoltozesben nem ez lesz a donto. Ha anyukad dolgozik kint es el tud teged es a tesod tartani es fizetni a lakbert stb. akkor egyenlore nincs kulonosebb oka se osszeallni veglegesen ezzel a pasassal se azonnal hazacuccolni. Ha azonban egy keresetbol nem tudja fenntartani a ti kis csladotokat, akkor bizony gond van. Akkor pasi nelkul is lehet hazakenyszerulne.

A megelhetes a legfontosabb. Ezt sajnos meg kell tanulnod.

Ulj le anyukaddal es 16 evesen mar kisse felnottesebb es anyagiasabb felfogassal beszelgess. Mondd el te ott szeretned betejezni a gimit es felsz hogy haza kellene most azonnal koltoznod, de o mondja mar el hogyan alltok anygilag, hogy rosszul? Hogytudsz e neki segiteni, sporolassal vagy ha te ott vallalhatsz diakmunkat vagy 16 evesen munkat akkor elmennel hetvegen dolgozni az segitene e vagy kisebb olcsobb lakasba kolzozni stb. (Ne is ird ki nem erdemes milyen a jelenlegi felallas ezek csak otletek tippek.)

Ha meg megis hazajovetel komolyra fordulna, akkor nem johet szoba kint kollegium? Vagy nincs kint anyunak jo baratnoje akit ott ismert meg es akihez valami minimalis lakberrel egy szobaba bekoltozhetsz? Forditottesetben ugye gyakran maradnak itthon gimisek es a szulok kimennek kulfoldre parkapcsolat miatt es nincs belole gond. Csldban is gimis srac nem akart anyjaval kulfoldre menni, itthon maradt. Csak hat ilyenkor itt van rokon ugye.

Ha lehet alkudozni mondd birjatok ki ott meg 2 vagy 1 evet vagy legalabb te hadd maradhass vaamilyen formaban.

Ha mindenkepp koltpzni kell, akkor meg azert ne dramazz, hiszen ha valoban a barataid a barataid akkor nem.orokre valsz el toluk es akar szunetekben visszautazhatszhozzajuk latogatoba (feltetelezve nem a vilagvegen vagytok). Az internet, videocsetek meg kivalo lehetoseg a kapcsolattartasra napi szinten.

Hazajovetel elott meg vedd ra anyudat olyan iskolat nezzen neked es ugy egyezkedjen a sulival hogy ne kelljen evet ismetelned! Igenis van lehetoseg kulon orakra es kulonbozeti vizsgara pl ott nem tanulsz magygart de itt kell akkor lehet skypeon beszelni a tanarral, kint megtanulod a magyar tananyagot hazajossz es levizsgazol es nem kell evet ismetelni! Csak idoben le kell ezt egyeztetni es szervezni a sulival itthon.

Ha hazajossz a nyelvet folytatod es keszulsz egy kinti egyezemi felvetelire es kesz kimesz ujra.


Azert aki azt irta tedd tonkre az anyad kapcsolatat...az mekkora tapir. Anyadnak is szuksege lenne egy stabil parkapcsolatra. Nem tudhattahogy elhagyja a masik fa.i blabla. Egy gyerekes anyuka nem.lehet boldog...csak ha mar ki van elegitve 20 even keresztul az osszes kolyok minden igenye??? Azert ne mar.

2020. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Savlekotő ***** válasza:
79%

Azert aki azt irta tedd tonkre az anyad kapcsolatat...az mekkora tapir. Anyadnak is szuksege lenne egy stabil parkapcsolatra. Nem tudhattahogy elhagyja a masik fa.i blabla. Egy gyerekes anyuka nem.lehet boldog...csak ha mar ki van elegitve 20 even keresztul az osszes kolyok minden igenye??? Azert ne mar.

Normális nő nem a farkakon pörög,ha nem a gyerekét nézi,ismerek ilyet 3 apától 3 gyerek de mást sem csinál mint pasiról pasira vándorol,megint terhes a 4 töl is.. Ez társfüggés...

2020. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
42%

Utolso: gyerekes anyukanak a gyerek boldogsaga legyen az 1., a sajatja majd azutan jon. Az, hogyha ez neki szivas, senkit nem erdekel, mivel a gyerekert feleloseggel tartozik.

Irom ezt gyerekes anyukakent ( es megjegyzem, h gyerektelen anyuka nem letezik...)

2020. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!