Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha milliomosok lennétek,...

Ha milliomosok lennétek, hogyan motiválnátok a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy többszáz millió Ft van a bankszámlátokon. Mennyit örökölne belőle a gyereketeket? Kapna az egyetemre kocsit és lakást? Hogyan érnétek el, hogy ne egy életunt, motiválatlan senki legyen belőle, de ne is utáljon meg benneteket, amiért mondjuk ekkora vagyon mellett indokolatlanul nehéz volt az élete?

2020. jún. 2. 06:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%

Mindet a gyerek örökölné.

Hogy mit kapna, az azon múlna, hogy én hogy jutottam ehhez a vagyonhoz és miylen a gyerekem. Örököltem ezt a penzt, vagy megdolgozatm érte? Ha örököltem és a gyerekem normális, nem követelőző típus, kapna kocsit és lakást. Ha követelőző, nem kapna semmit. Ha megdolgoztam a vagyonomért, akkor neki is meg kell dolgoznia azért, hogy legyen valamije. Tudom is én, kimagaslóan teljesít már a gimiben is és nagyon eltökélten dolgozik a továbbtanulásáért, komolyan veszi a tanulást és esetleg dolgozik mellette, stb, akkor nagy eséllyel kapna egy lakást, amire haszonélvezeti jogot jegyeztetnék be magamnak. Egyetem alatt lakhatna ott,és ha végzett, és továbbra is normális, nem lett belole egomanias követelőző valaki, levetetnem róla a haszonélvezetet és onnantól azt csinál vele, amit akar.

2020. jún. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

Mar eleve, szuletesetol fogva sem kotnem az orrara azt, hogy milliomosok vagyunk.

Nem kapna meg mindent, nem lenne elkenyeztetve, egy atlag szinvonalon elnenk, stressz nelkul.

Az egyetemet csak abban az esetben fizetnem, ha latnam hogy tenyleg megdolgozik azert hogy bekeruljon,

Pl, ha eltervezi hogy xy szakra szeretne menni, ahova a ponthatar 400 pont, o viszont 398-at szerzett, nyilvan nem hagynam, hogy emiatt elkallodjon.

Az ember latja, hogy valaki csak lebecol vagy tenyleg megdolgozik valamiert.

A lenyeg, tolem biztos sohasem azt latna, hogy egy szivarral a szamban fujon a fustot a medencebol, es jatszom a maffiafonokot.

Azt akarnam, hogy egy tisztesseges, dolgos ember legyen belole.

2020. jún. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha milliomos lennék, valószínűleg nem akörül forogna az életem, hogy most mennyi van, meg majd ki mennyit kap. Telljesen irreveláns kérdés, ugyanis ha minimális életörömöt, motivációt nem tudnék belerázni a családba, akkor pénzzel sem mennének semmire. Óriási hiba lenne hagyni, hogy előlépjen mint motiváló tényező a pénz. Nem tudom, hogy titkolnám-e, nem tudom, hogy milyen életszínvonalon élnénk, biztos meghoznék pár biztonsági döntést, akár egy bankszámlát valami indulóösszeggel, 18 éves korára, és nem hatalmas összegekről beszélek, biztos lenne tudatos pénzügyi nevelés is, ahogy egyebek, de semmiképp nem ezt helyezném az életünk középpontjába.
2020. jún. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Abban támogatnám, hogy kiteljesedjen. Nyilván akkor nem próbálnám az azonnali, biztos, alacsony megélhetés felé terelni, ha minden lehetősége meglenne a saját bőrén odaedződni, hogy ne kelljek neki ahhoz, hogy tisztesen megéljen abból, amiben a legjobb, és nyilván nagyon szereti is. Természetesen azzal együtt, ami vele jár, és nem szereti csinálni, mégis szükséges, hogy maga csinálja. Kérhetne pénzt, de nem szerettetném meg vele! :)
2020. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Mekkora marhaság már, hogy meg se mondanátok a gyereknek...

Nevelés kérdése. Attól, hogy futja mindenre, még lehet értelmesen vásárolni neki. Arról nem is beszélve, hogy nyilván a milliók nem az ablakon repültek be, tehát lát maga előtt egy törekvő szülőt példának.

2020. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Igyekeznék kreativitást, tervező képességet, előre látást és normális emberi értékeket belénevelni. Ennyi pénzzel már kell lélekölő munkát végeznie, inkább vállalkozói szemléletet erősítenék benne.
2020. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

1,"Több száz millió forint a számlán" elég egy komoly házra, akkor már beszéljünk milliárdos ingatlan- és cégvagyonról, hogy legyen értelme is a kérdésnek.


2, Rengeteg olyan dolog van, amit milliárdos vagyonnal és soktízmilliós cashflow-val sem engedhetsz meg magadnak, tehát a pénz mindig jelenthet motivációt.


3,Tételezzük fel, hogy Jeff Bezos egyszem gyermeke vagy, na, akkor tényleg nincs anyagi motiváció, de ezer más dolog lehet. Művészet, szórakoztatás, karitatív tevékenység...


4, Miért ne kapna lakást és autót? Ez középosztálynál sem szokatlan. Nem attól lesz valaki jó, vagy rossz ember, hogy sz*pik-e éveket egy albérletben, vagy kocsi helyett busszal cipeli-e haza boltból a karton vizeket.

Ez kisemberi gondolkodás.


5,Általánosításon alapszik a kérdés, számtalan vagyonos embert ismerek közelről, a gyermekeik mind tanultak, a családi cégben dolgoznak.

Szerintem alsóbb- és középosztálynál a "léhűtők" aránya a fiatalok között rosszabb.

2020. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként nem hülyék a gyerekek, egy idő után ők is látják, hogy kinek megy jól és kinek nem. A kezdetektől nagy energiát fordítanék a gyermek érzelmi fejlődésére is, nem csak a tudás a lényeg. Emiatt biztos vagyok benne, hogy nem kallódna el. A pénzről pedig kiskorától beszélnék neki, az ő szintjén. Arról, hogy mit csinálunk, hogy hogyan osszuk be, hogy mire költünk, mire nem és miért. Idővel vinném magammal, hogy lássa, hogyan működik az üzlet. Bevonnám és próbálnék minél több tudást átadni. Az fog elkallódni, akivel nem törődnek, csak kezébe nyomják a legújabb kütyüket és minden sz.rt megvesznek, nehogy foglalkozni kelljen velük. Valamint az, akinek nincsenek nagyobb céljai. Aki megelégszik azzal az élettel, életszínvonallal, ami a szüleinek van. Ha pedig a pénz már nem fontos, akkor tegyen az emberiségért bármit, amiben jó. Ezek magasztosabb célok. Ez irányba terelném kiskorától. Aztán, ha felnő és látom, hogy vannak céljai, álmai, tervei, akkor minden segítséget megadnék, amire szüksége van hozzá, mert tudná értékelni. Ha elzüllene ennek ellenére is, akkor átgondolnám.

Másrészt a kérdezőnek fogalma sincs, hogy milyen egy gazdag ember. A gazdagoknak nem a számláján csücsülnek a százmilliók, milliárdok vagy ha igen, akkor nagyon nagy baj a pénzkezeléssel. A vagyonunk nagy része befektetésekben csücsül (ingatlanok, cégek, részvények, műtárgyak stb), egy kisebb része van likvid pénzben. Az újságírók is leírnak sokszor ilyen hülyeségeket, hogy ennyi van a bankszámláján, NEM ennyi a vagyona!

2020. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Eleve buta feltételezés, hogy aki kap autót meg lakást, abból motiválatlan, lusta ember lesz!!!


Ezt általában azok terjesztik, akik puszta hátsóval kerülnek ki a családjukból (mindegy, milyen okból kifolyólag).


Egy normális gazdag családban a gyerek azzal a tudattal nő fel, hogy a szüleit látja dolgozni - és erős motiváltságot kap ahhoz, hogy ő ugyanígy éljen majd, és akár túl is szárnyalja a szüleit.

2020. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#5: na, most olvasom, hogy már te is leírtad (9-es voltam).


:)

2020. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!