Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha milliomosok lennétek,...

Ha milliomosok lennétek, hogyan motiválnátok a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy többszáz millió Ft van a bankszámlátokon. Mennyit örökölne belőle a gyereketeket? Kapna az egyetemre kocsit és lakást? Hogyan érnétek el, hogy ne egy életunt, motiválatlan senki legyen belőle, de ne is utáljon meg benneteket, amiért mondjuk ekkora vagyon mellett indokolatlanul nehéz volt az élete?

2020. jún. 2. 06:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
#8: neked is megy az 5* :)
2020. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés. Én úgy képzelem el magamat gazdagként, hogy nem folytatnánk luxus életvitelt. Annyi luxust engednék meg, hogy lenne egy házi edzőterem, és takarítónő. De pl. a mosást, mosogatást és takarítást megtanítanám a gyerekeimnek, hogy maguk után mindent rakjanak el, a takarítónő kéthetente jönne csak egyszer.

A gyerekeim taníttatását természetesen kifizetném. Zsebpénzt is kapnának, amíg fiatalok, de minden luxi költésüket maguknak kéne összespórolni a zsebpénzükből, vagy dolgozniuk kellene. Akár házimunkáért is fizetnék, de a lényeg, hogy ne azt tanulják meg, hogy a pénz jár nekik. Kocsit spórolják össze maguk, kicsit hozzátennék talán. Lakást vennék nekik, de olyat, amit fenn tudnak saját erőből tartani, nehogy már nekem kelljen azt is fizetni.

Örökség? Megkapnák, de feltételekhez kötném, mint az amerikai filmekben. Állást is adnék nekik a saját cégemben, nyilván.

Hát röviden így képzelném el magamat gazdagként, aztán lehet hogy nem így lenne, hanem nevelnék néhány pöffeszkedő gazdag kölyköt. :D

2020. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

12: csak az örökségi részre reflektálnék...

Ha nem teljesítik a "feltételeket", akkor az államra hagynád az örökséget, vagy hogyan???

2020. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

13!


Ugyan nem tőlem kérdezed, de nem oylan bonyolult ám. Létrehoz az ember egy alapítványt és oda teszi a pénzét még életében, vagy az alapítványt nevezi meg végrendeletben az örökösének. Első esetben a gyerek nem kap semmit, második esetben perelhet a köteles részért, ami a rendes örökségének a fele.

2020. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

a köteles rész már csak a HARMADA!


OK, persze, lehet alapítvány is kedvezményezett...

De szerintem ahhoz, hogy ilyen módon kizárjam a gyerekemet az örökségből, elég komoly dolgoknak kellene történni...

2020. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
13: Nyilván az államra nem hagynám, de ne haragudj meg rám azért, hogy a részletekbe még nem gondoltam bele. Ez csak egy elmélkedés volt, nagyon is elméleti, mert nincs gyerekem, és nem is lesz.
2020. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A hasznos válaszokat köszönöm, az arroganciának pedig itt nincs helye. Teljesen mindegy lett volna, hogy hogyan teszem fel a kérdést vagy épp melyik szót használom, úgyis lett volna olyan megmondóember, aki csak azért szól hozzá a kérdéshez, hogy a tévesen megsaccolt társadalmi pozícióm után tapogatózva személyeskedni próbáljon. Szándékosan írtam, amit írtam. Különben itt nem én vagyok az, aki általánosít. Marhára nem az érdekelt, hogy általában mit csinálnak az adott válaszoló szerint a gazdagok vagy általában ki mit csinál, hanem, hogy az, aki hajlandó a kérdésre érdemben válaszolni saját maga mit tenne az adott szituációban. Aki ezt megértette, annak ment a zöld kéz.
2020. jún. 2. 10:41
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

15!


Nyilvánvaló, hogy az zárja ki a gyereket az örökségből, akik igy érzi, az valami megbocsáthatatlant követett el. Hogy az most gyilkosság, vagy csupán a házastárs nem szimpatikus neki, az már szemeyles dontes.

2020. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18: összemosod a kitagadás és a kizárás fogalmát!


Kitagadni (azaz köteles rész sem jár) csak nagyon meghatározott esetekben lehet, pl. ilyen az is, hogy ha az örökhagyó életére tör, vagy abszolút méltatlan az örökségre.


A kizárás már sokkal "plasztikusabb", de akkor még jogosult az örökös a köteles részre (annak egyharmadára, ami végrendelet hiányában, a törvényes öröklés rendje szerint járt volna neki)

2020. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%
Megmutatnám, megtanítanám hogy az életet nem leélni hanem megélni kell.
2020. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!