Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom elviselni apukámat?

Hogyan tudom elviselni apukámat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem. Egyszerűen már unom, hogy mindig sajnáltatja magát. Minden 2.mondata arról szól, hogy neki milyen rossz volt a gyermekkora. Nem képes elfogadni, hogy van egy kedves felesége, látja a lányait. (elváltak a szüleim de apu kB lemondott rólunk, inkább egy rokon mint apa)

Nekem emlegette már pár éve is, hogy megöli magát stb. Az egy dolog, hogy nehéz hallgatni ezt de mondtam neki, hogy menjen pszichológushoz és még rám sértődött be. Most meg az megy, hogy teljesen makacs. Mintha ő lenne az én gyerekem. Pl:Mondom neki, hogy hallkitsa le a tv-t mert aludna a húgom. Erre apu rámordított, hogy majd ő eldönti mit csinál mert felnőtt ember. Na persze erre felébredt a hugi. És leult apu mellé nézni a filmet, ez egy régi, világháborúról szóló film. Mondtam apunak, hogy kapcsoljon el mert nem neki való. És még fűzni is kellett.

Nagyon furcsa a humora. Mindig olyanokkal viccelődik amivel másokat sért meg. Ha szólok neki, hogy ez sértő akkor ő sértődik be. Most is rendezi itt a dolgokat össze-vissza. 2 nappal előtte szól ha van valami.



2020. jún. 5. 23:17
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Kissé hisztis - azaz tkp. gyerekes - viselkedésével figyelmet akar kicsikarni. A TV-hangerős kirohanás a frusztrációjának levezetése rajtad. Valami belső baja van. Tényleg elkelne a terápia neki a többi miatt is. Kár, hogy nem megy. De hát a fájós foggal sem fogorvoshoz megyünk.
2020. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Igenis lehet valakinek nehéz gyerekkora, nekem is az volt, és hidd el, azt semmi nem teszi jóvá. Próbálhatod pozitívan nézni, de attól a tények még tények maradnak.

Pszichológushoz pedig sokan nem akarnak menni. Azért, mert ezt a “bolondsággal” azonisítják, úgy érzi ha elmennek egy ilyenre, akkor azzal beismerik, hogy valami nincs rendben. Sok embert ez megrémít. Plusz van aki ódzkodik attól, hogy egy idegennek nyíljon meg, vagy olyan trauma érte, amivel nem képes/akar szembenézni. Pszichológushoz járni nem mindig kellemes érzés, nem mindenki szeret felevníteni dolgokat, szembenézni önmagával.

2020. jún. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Kérdező! Én évek óta terápiára járok. Nem volt egyszerű kitárulkozni, de a magánynál, az agresszió miatt szegényesebb kapcsolatoknál, az egyhelyben topogásnál az is jobb.
2020. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy apunak nem volt jó gyermekkora és most is gyerekként viselkedik. Sose ő a hibás stb. Csak azt elfelejti, hogy nekem is elrontotta a gyermekkorom, hogy másik családja volt, nem is nagyon foglalkozott velünk. Konkrétan megkérdezte hova menjenek nyaralni a kis családjával meg másoknak is mondja, hogy csak a szűk családdal megy étterembe stb. Most, hogy kidobta a csaj foglalkozik velünk. És úgy tesz mintha semmit se cseszett volna el, és mi lennénk a kis családja. Amit kihagyott velünk azt most próbálja bepótolni. Aranyos mert próbál jobb lenni de annyira látszik, hogy minden mozdulata, szava csak azért van, hogy másoknak tetszen. Azt mondta nekünk folyton, hogy ő neki milyen rossz volt mikor nem látott és sírt mindig. Holott látott minket csak semmit nem tett, hogy jobb legyen a kapcsolat.
2020. jún. 6. 09:43
 5/6 anonymousreview60 ***** válasza:
A rossz gyerekkor az oka sok hibás viselkedésének, de erren hivatkozni egyre idősebben egyre kevésbé érdemes, illik.
2020. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, már megint miért pontoztatok le, mikor többen is ugyanazt írták amit én?? Hogy a nehéz gyerekkora miatt lehet olyan amilyen, és hogy ezzel nem biztos, hogy könnyű szembenéznie. Ez még nem azt jelenti, hogy ettől jó az ahogy a dolgokhoz hozzááll, pusztán meg tudom érteni miért viselkedik úgy ahogy. És nyilván nem is megoldás ezzel takarózni, de szerintem egyszer biztosan elmegy terapeutához, lehet magától, lehet ti piszkáljátok eleget, a lényeg, hogy egyszer ki fog kötni egy szakembernél.
2020. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!