Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy bizonyos szülők nem engednek a gyereküknek semilyen házi állatot?

Figyelt kérdés

Sajnos több helyen olvasom hogy a gyerek szeretne és tényleg nem kisgyerekről van szó kB 12 évesek vagy akár idősebbek.

Van aki a zseb pénzéből venné diák munkákból és mindent állna de a makacs szülő nem engedi. Se kutya se macska még csak egy kishalat se mer. Vagy hörcsög vagy valami.

Kérdem én az ilyen szülőnek minek gyerek...

Egyébként nekem volt és van is minden saját pénzből. Csirkéim és két kacsa. És ez az állomány csak nőni fog. Jövőhéten hozzák a kecskét. De kisebb koromban is voltak nyulaink meg minden.

És aki azzal jön hogy költözzön el és lehet neki akkor kérdem én mikor költözzön el 18 éves korig nem tud. Aztán meg a sulik stb.

Aztán meg max csak albérletbe mehet ott megint rizikós az állat tartás sajnos. Tehát ott van hogy X éves és nem volt boldog gyermekkora.

Szerintem fontos egy gyerek egészséges fejlődésében ha kaphat állatot ha szeretne.

Meg egyébként is örülni kéne neki hogy nem okos telefont kér.



2020. jún. 9. 05:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerektől függ, hogy meg szabad-e engedni neki a háziállatot.

A szülő általában tudja a gyerekéről, mennyire felelősségteljes, és lehet, hogy ha nem vesz neki állatot az azért van, mert nem gondozná rendesen.

Nálunk pl három hörcsög, két macska és egy komplett akvárium, volt, amit öcsém megkapott, aztán elhanyagolt, és nekem és édesanyámnak kellett gondoskodni róluk, én viszont már alsós koromban foglalkoztam az állataimmal, amennyit kellett. Ezért van, hogy én most kaphattam egy kígyót, mert megbíznak bennem, öcsém viszont egy darabig nem tarthat semmilyen állatot.

Persze az is szempont, ha a szülő ki nem állhatja mondjuk a kutyákat, érthető, hogy nem akarja, hogy folyton körülötte szaladgáljon egy. Ilyenkor azért (szerintem)mindkét félnek kompromisszumkésznek kell lennie, és találni valami olyan megoldást, ami jó nekik és a háziállatnak is, pl kisebb kutya/nem jöhet be a házba/más állat.

2020. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
7%

Nem igaz, hogy sokan képtelenek felfogni, hogy ki mit beszél. Szó sincs arról, hogy olyannak legyen állata, aki nem szereti, vagy képtelen ellátni.


Olyan esetekről van szó, ahol a gyerek szereti az állatot.


Az a szülő dolga, hogy felelősségre tanítsa a gyereket, hogy ha ott lesz az az állat, akkor arról gondoskodni kell, mert ő kiszolgáltatott.


Ez része a lelki fejlődésnek, része mindennek.


Az a szülő meg továbbra is vicc, aki állatot nem enged, de kistestvért lepasszol.


Sokszor érzem úgy, hogy az itt válaszolók vagy imádnak ellent mondani a kérdezőknek, vagy nincs lelkük.

2020. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
100%

#62 Mert csak állattartáson keresztül tanulhat a gyerek felelősséget? :) Mesélj még.

Mi nem érhető azon, hogy egy állat hatalmas anyagi megterhelés, nem mindenki engedheti meg magának?

Szerintem senki nem mondott itt olyat, hogy azért nem lehet állata a gyereknek mert bár belefér anyagilag, szereti is az állatokat, szívesen foglalkozna vele, AKKOR SE LESZ, MERT EL AKARJA CSESZNI A GYEREK LELKI FEJLŐDÉSÉT!

Normális érvek lettek felsorakoztatva ellene, csak mondom.

2020. jún. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
11%

Én már korábban is elmondtam, hogy észszerűen,talán.


Komoly érv az, amit mondtak, hogy anyuka nem akar vele foglalkozni?


Csodás szülő, ennyit sem tud megtanítani a gyereknek.


Bravó!



Az anyagi dolog pedig mondtam, akinek nem fér bele, ne tegye. Viszont az szedje magát össze anyagilag, mert akinek egy állat komoly anyagi problémát okoz ott más baj is van és gyerek mellett ez nagyon nem jó.


Egyetemi hallgatóként belefér, de családos emberként ez átmeneti állapot kell legyen.

2020. jún. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 Savlekotő ***** válasza:
9%

Az anyagi dolog pedig mondtam, akinek nem fér bele, ne tegye. Viszont az szedje magát össze anyagilag, mert akinek egy állat komoly anyagi problémát okoz ott más baj is van és gyerek mellett ez nagyon nem jó.


Igy van csak ma a semmire szülnek tömegek,és a gyereket bevétel forrásnak nézik,de egy fagyi árán hiszti van és a gyerek ezért nem vak lát más gyereket jól élni ahol egy havi fagyi nem dönti nyomorba a szüleit..

2020. jún. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
38%

Igen, sajnos én is sok ilyet látok. Vesz 4 gyereknek 1 szelet csokit és kiabál, hogy többre nem futja.


Akkor talán nem kellett volna a gyerek!


Persze most a vírus miatt sokan elveszítették a munkájukat, de remélhetőleg átmenetileg vannak csak anyagi problémák. A kijelentés nem ezekre az emberekre vonatkozik, hanem akiknek egyébként sem futja semmire.

2020. jún. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 Savlekotő ***** válasza:
40%
És ma sajnos azok szaporodnak leginkább ahol semmire se futja,még kotonra sem.
2020. jún. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 A kérdező kommentje:

62 es igazad van így van. Ment a pacsi. Bezzeg a kistesóra nem mondhat nemet. Holott azért az nagyobb kockázat egy gyerek vagy kisbaba mint egy állat. Olvastam is erről egy cikket hogy az X éves gyerekkel otthon hagyta a babát az anyja...

És így van az a szülő dolga hogy felelősségre tanítja tehát sokan megbuktak itt a nevelésbe. Üzenném a tipikus városi szülőknek tisztelet a kivételnek hogy vegyetek csak okos telefont a gyerekeiteknek és továbbra is állatot csak képről lássanak és azért majd egy forró délutánon üljetek össze az ebédnél és legalább a hogy csinál a malac? Röff Röff. Hogy csinál a kacsa háp hápot azért tanitsátok meg velük

65 ösnek is ment a pacsi.

Aki nem bír egy állatot venni a gyerekének és etetni. Még a legolcsóbbat sem. Azaz fenntartani minimális szinten sem... Annak minek a gyerek? Tényleg a nyomorba szülnek egyesek és igen, önzőek!

Neki kell egy gyerek, és itt meg is áll minden.

De az hogy legalább egy kis kompromisszumot kössön. És hogy ahhoz a gyerekhez Pénz kell! Sok pénz! Azt már nem fogják fel!

Az albérletbe szülök dolgot inkább fel se hozom...

2020. jún. 11. 17:56
 69/76 anonim ***** válasza:
100%

#68

Már bocsi, de akkor szerinted csakis kertes házba lehet gyereket vállalni?

2020. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
100%
Ez körülbelül olyan szintű megnyilvánulás, mint hogy aki csak egy gyereket tud vállalni az ne is vállaljon. Egy állat gondozása még mindig hatalmas anyagi megterhelés... Ha EGY gyereket valaki fel tud tisztességesen nevelni, abba nem tartozik bele se az állat se a kistesó. Ki vagy te hogy más emberek zsebében turkálj? Hányinger, komolyan. Kérlek mondd, hogy maximum 14 éves vagy.
2020. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!