Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vállalnak gyereket az...

Miért vállalnak gyereket az olyan szülök akik nem tudnak/nem akarnak anyagilag segíteni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

A proli szüleim úgy vállaltak 3 gyereket hogy csak apám dolgozott minimálbérért annak idején.

Olyan szegénységben nöttem fel mint a templom egere.

Vagy 10 éve hatalmas szerencsével szüleim nagyobb vagyonra tettek szert amit passziv befektetésekbe toltak de persze attól a proli még proli marad agyilag és egy fillért se kaptok amig élünk felfogás,kitanultatok oldjátok meg a többit. Óriási kegyességböl meg lakni lehet velük lakbér fizetése nélkül.


Szóval úgy telnek éveim hogy itt ülök velük egy házban és évröl évre sporolok az átlagos fizetésemböl (magamnak fözök fött burgonya + tej,nem utazom,nincs semmi hobbim ami pénzbe kerül,ruhát 5 éve nem vettem,nincs autó STB)

És még így is évtized mire lehet saját ingatlan.


Csak néha elgondolkozom minek is vállaltak a semmire. Meg 20 év lemaradásom van egy átlagoshoz akinek normális szülei vannak.(suli elvégzése után saját ingatlan) még én leszek 40 mire oda jutok.



2020. jún. 14. 14:05
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
50%

Huuu ez tetszik. Mar megint valaki aki csak a jelenben tudja elkepzelni magat es a szuloket okolja, mert csoro.


Kerdezd meg aput es anyut, amikor az elso gyerekuk megszuletett azt terveztek-e? Aztan higyan kepzeltek a jovojuk? Es bejott? Hogy jott, hogy legyen masodik is? Miert kellett harmadik? Anno tamogattak oket a szuleik? Gondolkodtak azon, hogy mi lesz ha nem lesz penzuk? Stb. Azaz oket kerdezd.


En nagyon sokakat ismerek, akik anno a gyerekvallalaskor eppen eloleptetesre vartak, vagy keszultek az uj almaik munkahelyere vagy terveztek, az ujabb szakmarop a papir/tpasztalat megszerzeset. Vagy hogy majd a gyes utan anyu is visszamegy es fuu de hasitani fognak. Csak aztan jottek a varatlan dolgok: korhaz/halal/megcsalas/valas/meggondooatlan hitel/letszamleepites/elbukott vallalkozas/auto osszetorese/rokon szerencsetlensege akit kisegitesttek blabla. Ja aztan kiderult megse olyan olcso a gyerek x eves kor folott, mert mar nem ad senki ingyen ruhacskakat/kell a markas cucc a suliba a tankonyv a kaja az osztalypenz az utazas a bérek nem emelkednek de az arak igen. Es vegul meg becsuszik egy ujabb gyerek is.


Es sok szulo, ha sok a gyerek es persze ha a maguk oregsegeert is aggodnak, akkor ha varatlanul szereznek is valamit jo hogy befekteteik es elkerulendo a gyerekek marakodasat a kinek mit adok teman azt mondjak varjatok amig meghalunk. Egyebkent te honnan tudod hogy anyadek ha csorosagban neveltek benneteket nem halmoztak e foo adossagot es a nagyobb varatlan vagyont nem arra fizettek e es amit te soonak hiszel az lehet csak par milla...amibol meg biztos nem vesznek 3 gyereknek 3x40.000.000 kiskecot kezdesnek. Csudajo hogy a gyerekek sose vannak tisztaban a szuleik VALOS anyagi helyzetevel, de kozben hoborognek mindenen.

2020. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
92%
Nekem se tehették meg. 28 évesen otthon élek, mert a fizetésem semmire se elég, mondhatni annyit segítenek, hogy nyugdíjból eltartanak még és nem panaszkodom. Tovább lépek. Most fogok bele kezdeni a hivatásos jogosítványba.
2020. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Több ingatlanjuk van amit kiadnak és terveznek újat venni is...Szóval igen lenne miböl adni.


Nem lesz gyerekem,40 éves koromra fogok a nulláról indulni hogy lesz egy ingatlanom és úgy hogy azért cserébe semmit sem éltem. Erre hülye lennék vállalni hogy szerencsétlen nyomorogjon illetve én sem éltem még semmit. Szóval felejtös.


Persze lehet úgy nézni hogy lehetne rosszabb de szerintem átlag alatti a helyzetem.

2020. jún. 14. 14:57
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Én se kaptam lakást, ferjem se. Ez van. Majd reméljük egyszer tudunk venni, de az kb 40 evesen lesz
2020. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
74%

Pontoz le azt, aki szülői támogatás nélkül is képes megélni.


Gratulálok!


Színvonal megvan.

2020. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Én is képes vagyok megélni szülöi támogatás nélkül.

Csak ugye mégis milyen élet ez hogy többszörös hátrányba vagyok és nagyon rosszak a kilátásaim.

2020. jún. 14. 15:06
 17/41 anonim ***** válasza:
67%

Én is képes vagyok megélni szülöi támogatás nélkül.



Ja igen a Mamahotelben :-D

2020. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

17-es

Biztos nem megyek albérletbe hogy a tulajnak legyen még egy lakása megtömjem a zsebét.


Szóval igen megélnék de akkor házat elfelejthetném még tovább.

2020. jún. 14. 15:20
 19/41 anonim ***** válasza:
31%
Hát elég nagy proli vagy te is. Nekem meghalt anyukám, így örököltem egy ingatlant ugye, viszont a párommal, miután összejöttünk vettünk Balatonon telket éscráépítettünk egy szép házat úgy, hogy mindetten autóval közlekedtünk és nyaraltunk is mellé. Neked van családod, ami elég nagy biztonságot ad, ha én nem vettem kaját, nem ettem, ha nem fizettem rezsit, kikapcsolták volna. Szóval, ha úgy vesszük, hiába volt ingatlanunk, te jobb helyzetben vagy, mégis sikerült nekünk ingatlant építeni, miközben jól éltünk.
2020. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Milyen biztonság érzetet add az hogy nekem kell minden forintot elöteremteni ingatlanra? Mikor te megörökölted azt ha még vmi lepukkant is ,akkor is 5-10 évvel elörébb vagy mint én.

Nagyon kis ár ha rezsit kell csak fizetni.

Én azonnal menekülök amint lesz elég pénzem saját ingatlanra,aztán boldogan fogom fizetni a SAJÁT ingatlanom rezsijét...

2020. jún. 14. 15:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!